Gisteren schreven we nog over de Junior browser voor de iPad waar Mozilla aan werkt maar ook voor de webontwikkelaar komt Mozilla met een nieuw programma in de vorm van Thimble. Op Junior moeten we nog even wachten maar met Thimble kan iedereen meteen aan de slag.


Thimble is geen Wordpress

In tegenstelling tot bijvoorbeeld Wordpress is het niet een blog-achtig programma. De webseditor biedt een aantal ingebakken projecten en templates waarmee gebruikers direct aan de slag kunnen. Thimble is erg visueel en kennis van code is niet nodig. Hierdoor haalt het barrières weg voor iedereen die geen ervaring heeft met het maken van websites. Hoewel je niet bekend hoeft te zijn met code, werk je wel in de code. Wanneer je bijvoorbeeld een project start, dan zie je links de code en rechts het resultaat.

Mozilla Thimble: ‘Belachelijk eenvoudige webeditor’
Foto: CIDimport

Je kunt html en css gewoon vanuit de browser aanpassen waarbij je de effecten van de veranderingen direct ziet. Met een druk op de knop publiceer je je website online. Je krijgt dan een url die je kunt kopiëren en versturen naar iedereen. Geen gedoe dus met ftp-servers maar je hebt dus ook geen invloed op de url-naam. Het is vooral een handige tool om een soort landings-pagina te maken voor bijvoorbeeld een feestje of iets dergelijks. Op thimble.webmaker.org zie je voorbeelden en kun je ook direct aan de slag.