Studenten van het Massachusetts Institute of Technology (MIT) willen een goedkope computer ontwikkelen die slechts twaalf dollar gaat kosten. Ze willen de computer baseren op de Apple II, die al in 1977 op de markt kwam.

Het plan is om een hedendaagse computer maken, bedoeld voor eenvoudige werkzaamheden en gebaseerd op de Apple II. Dat lijkt een vreemd plan, maar de praktijk wijst uit dat in India nog steeds oude Apple II-computers in gebruik zijn. Ze worden daar op de tv aangesloten, net als de spelcomputers van vroeger, en zijn dan te gebruiken voor eenvoudige programmas' en spelletjes.

MIT wil nu een moderne uitvoering van zo'n computer maken, bedoeld voor ontwikkelingslanden. Mensen kunnen zo'n computer gebruiken om bijvoorbeeld een bedrijf te runnen; kinderen kunnen het apparaat gebruiken om kennis te maken met de computer. kunnen daarmee hun levensstandaard verhogen. De prijs van twaalf dollar is alleen haalbaar wanneer het apparaat in grote aantallen kan worden geproduceerd. Dat zoiets moeilijk te realiseren is, bleek eerder al bij de 100 dollar-laptop, de OLPC.

Het idee om een goedkope laptop te maken ontstond tijdens een ontwerpcongres van de MIT. Liefhebbers van de Apple II zullen daarbij zorgen voor de benodigde software. MIT zoekt ook naar een manier om de apparaten via een mobiele telefoon verbinding met internet te laten maken.

Bron: Boston Herald