Apple kondigde deze week aan zijn nieuwste besturingssysteem, OS X 10.9 Mavericks, gratis weg gaat geven en softwarepakket iWork voortaan gratis te leveren bij nieuwe Macs. Concurrent Microsoft-baas Frank Shaw reageert niet bepaald onder de indruk over deze aankondigingen: “De prijsverlaging van iWork is een logische stap”, aldus Shaw. “iWork is geen volwaardig softwarepakket en had al de prijs van een nakomertje. Het verbaasd me niks dat het pakket nu helemaal gratis wordt weggegeven.”

‘Surface is beter dan iPad’

De aankondiging van de nieuwe iPad Air en de iPad mini 2 tablets wist Shaw ook niet te overtuigen. De Microsoft-baas is ervan overtuigd dat de Surface en Surface 2 van Microsoft veel betere tablets zijn. “De Surface en Surface 2 zijn minder duur dan de iPad 2 en iPad Air en bieden daarnaast meer opslagruimte, zowel in de cloud als op de apparaten zelf.”

Tot slot benadrukt Shaw dat de Surface en Surface 2 worden geleverd met de volledige versie van Office 2013, wat volgens hem wél een volwaardig kantoorsoftwarepakket is. Andere voordelen van de Surface, in vergelijking met de iPad 2 en iPad Air, zijn volgens Shaw dat de Surface beschikt over een USB-poort, SD-kaartingang en ondersteuning voor meerdere programma’s op één scherm.

Tabletoorlog

Op internet laten de uitspraken van Shaw de Apple-gemeenschap koud. Apple zelf heeft nog niet gereageerd. De lanceringen van de Surface Pro 2 en de Surface 2 en de iPad Air lagen vrij dicht op elkaar en ook Google komt binnenkort vermoedelijk met een nieuwe tabletlijn.