Op zomerse50.nl wordt alweer voor de 13e keer gehouden en stelt het Nederlandse publiek in staat om te stemmen op de zomerhit van het jaar. Stemmen kan tot en met 11 augustus , onder alle stemmers wordt een luxe vakantie voor 16 personen in een villa in Tsjechië verloot.
Tropische Tukker
Momenteel gaat de Tropische Tukker met het nummer Hengelo-o-o aan kom, gevolgd door Mi Mi Mi van Serebro, Avicii met Wake Me Up en Vandaag van Bakermat (zie de video's onderaan dit bericht). Het succes van Hengelo heeft de gemeente Enschede doen besluiten een tweet te verspreiden met een oproep aan iedereen om een hit te maken waarin Enschede wordt belicht. Enschede denkt dat een zomerhit een goede bijdrage is aan de promotie van de stad.

De video Hengelo-o-o heeft inmiddels al bijna 300.000 views op YouTube in nog geen week tijd.
Zomerse 50 winnaar op 12 augustus bekend
Wie de uiteindelijke winnaar wordt, weten we op 12 augustus. De Zomerse 50 worden vervolgens uitgezonden op 150 radiostations in Nederland en België. Winnaar van vorig jaar was Gusttavo Lima met Balada. De Tukkers moeten het ook opnemen tegen klassiekers als Sufin’USA van de Beach Boys en Summer Holiday van Cliff Richard. De bummers die nu goed scoren, zijn hieronder te bekijken:

















