Gisteren stemde de belangrijke Europese handelscommissie INTA met een grote meerderheid tegen. INTA vindt dat de voordelen van het verdrag niet opwegen tegen de nadelen.
Eerder stemden onder andere de commissie Burgerlijke Vrijheden en de commissie voor Juridische Zaken tegen het voorgestelde verdrag. Over twee weken zal in het voltallige Europese Parlement worden gestemd over ACTA en deskundigen verwachten dat ook dan het resultaat Tegen zal zijn
Tweede Kamer
Vorige maand werd ACTA in de Tweede Kamer besproken. Een meerderheid van de Tweede Kamer vond toen dat Nederland niet akkoord mocht gaan met het verdrag. Met de komst van ACTA zou de internetvrijheid en het recht op privacy in het geding komen. Eurocommissaris Neelie Kroes liet onlangs weten dat zij niet verwacht dat het Parlement het verdrag gaat goedkeuren.
[Via: BOF]

















