ID.nl logo
Sonos One – Wordt vervolgd
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Sonos One – Wordt vervolgd

We merkten het al tijdens ons recente bezoek aan de IFA: praten is het nieuwe typen. Dit geldt ook voor Sonos, waarbij spraak de manier waarop we muziek luisteren moet gaan veranderen. Is de Sonos One nu al de moeite waard, zelfs als nog niet alle functies beschikbaar zijn?

De One is de eerste speaker van Sonos met een ingebouwde spraakassistent en AirPlay 2. Begin oktober presenteerde Sonos de One tijdens een live-event in New York. Lees hier ons verslag van deze presentatie.

Nog steeds modern

De Sonos One is fonetisch vernoemd naar de Sonos Play:1 en ziet er ook voor een groot deel hetzelfde uit. De speaker is iets strakker geworden en de knoppen op de bovenkant zijn vervangen met de aanraakgevoelige knoppen die we kennen van de Sonos Playbase. Het ontwerp belooft veel goeds voor toekomstige speakers.

Gemak

Niet alleen het uiterlijk voelt vertrouwd, ook het gemak van verbinding gaat zoals we van Sonos gewend zijn. Je installeert simpelweg de app Sonos uit de App Store of Play Store en verbindt de speaker met netstroom. De app detecteert meteen de speaker, waarna hij deze automatisch verbindt met het netwerk waarmee je verbonden was tijdens het opstarten van de app.

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

Wat meteen opvalt is het aantal diensten die je kunt koppelen met de speaker. De bekende diensten als Spotify, Apple Music en TIDAL zijn van de partij, maar ook minder populaire diensten als 7digital, Daytrotter, en Concert Vault. Voor de liefhebbers zijn er diensten als Anghami voor je dagelijkse dosis Arabische muziek en Saavn voor fans van Bollywood-hits.

Is de Sonos One van alle markten thuis? Nou, dat niet. De One heeft geen koptelefooningang – die heeft de Play:5 bijvoorbeeld wel – en AirPlay 2 is alleen goed nieuws voor Apple-gebruikers. Door de toevoeging van AirPlay 2 gaan we ons juist afvragen waarom er geen Chromecast in zit. Eerder dit jaar stopte JBL wel een Chromecast in hun nieuwespeaker. De speakers van Urbanears ondersteunen zelfs AirPlay en Chromecast en hebben ook nog bluetooth – een functie die Sonos blijkbaar weigert toe te voegen.

©CIDimport

In de app kun je de diensten die je hebt toegevoegd moeiteloos bedienen. Tenminste, als je akkoord bent gegaan met de nieuwe privacyverklaring van Sonos. Gebruikers die dit niet hebben gedaan, moeten gebruikmaken van functies als Spotify Connect om muziek op hun Sonos-speaker af te spelen. Wel kunnen deze gebruikers Kamers beheren in de app.

Vertrouwd goed

Het geluid van de Sonos One is, net als de Sonos Play:1, indrukwekkend voor zijn formaat. Elk geluid en vrijwel alle soorten muziek komen tot hun recht. De Sonos One lijkt duur voor zijn formaat, totdat je ‘m hoort. Ook is er geen merkbare vervorming op hogere volumes. Wel wordt de bas een beetje ondergesneeuwd halverwege het maximale volume, maar dat kunnen we de kleine Sonos One niet kwalijk nemen. Voor grotere ruimtes of feestjes zijn er speakers als de Sonos Play:5. Op gemiddeld volume klinkt de Sonos One bijzonder goed.

©CIDimport

Je kunt twee speakers gebruiken voor stereoweergave, maar hiervoor moet je wel twee Sonos One-speaker gebruiken – het is niet mogelijk om deze functie te gebruiken met een combinatie van een Sonos One en een oudere speaker. Dat is jammer, maar zeker het overwegen waard als je iets meer geluid wil. Twee Sonos One-speakers klinken in de gewone woonkamer bijna net zo krachtig en zijn opgeteld ook nog goedkoper dan één Sonos Play:5.

Even geduld

Over de spraakassistent Alexa en AirPlay 2 kunnen we op het moment van schrijven nog niets zeggen. Sonos debuteerde de One met Amazon Alexa, maar dit wordt in Nederland nog niet ondersteunt. Hoewel er nog geen datum bekend is wanneer Alexa überhaupt naar Nederland komt, zal Sonos in 2018 ook Google Assistant gaan ondersteunen. Deze spraakassistent van Google wordt op dit moment vertaald. De kans is dan ook groot dat we in Nederland eerder Google Assistant kunnen gaan gebruiken op Sonos-speakers dan Amazon Alexa.

Hetzelfde geldt voorlopig voor AirPlay 2. Sonos liet weten dat alle speakers in 2018 worden uitgerust met AirPlay 2, maar op dit moment werkt dit op de Sonos One nog niet. Deze review wordt dan ook op een later moment vernieuwd, zodra we de nieuwe functies hebben kunnen testen.

©CIDimport

Voorlopige conclusie

De Sonos One krijgt hetzelfde prijskaartje als de oorspronkelijke Sonos Play:1, waardoor je in feite meer waar voor je geld krijgt. De nieuwe speaker van Sonos klinkt namelijk net iets beter dan de vorige generatie, en het is een kwestie van tijd voordat we aan de slag kunnen met een paar leuke nieuwe functies.

Goed
Conclusie

**Prijs:** 229 euro **Verbindingen:** Ethernet of WiFi **Streamingdiensten:** Spotify, Apple Music, TIDAL, Deezer, JUKE, Napster, TuneIn, Google Play Music en meer **Formaat:** 12cm x 16cm x 12cm (B x H x D) **Gewicht:** 1,85kg **Kleuren:** Zwart en wit **App:** Sonos voor [Android](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonos.acr&hl=nl ) en [iOS](https://itunes.apple.com/nl/app/sonos-controller/id293523031?mt=8) **Website:** [Sonos.nl](http://www.sonos.com/nl-nl/shop/one.html)

Plus- en minpunten
  • Design
  • Geluid
  • Gebruiksgemak
  • AirPlay en spraakassistent
  • Geen Chromecast
  • Geen koptelefooningang
  • Geen bluetooth
▼ Volgende artikel
De verschillen tussen Pokémon FireRed en LeafGreen: welke moet je kiezen?
Huis

De verschillen tussen Pokémon FireRed en LeafGreen: welke moet je kiezen?

Vorige week verraste The Pokémon Company ons met de aankondiging dat Pokémon FireRed en LeafGreen naar de Nintendo Switch komen. Deze remakes van de allereerste Pokémon-games komen op Pokémon Day - 27 februari - uit, maar velen vragen zich af wat nou de verschillen tussen de twee titels zijn. Geen paniek: wij leggen het haarfijn voor je uit.

Pokémon FireRed en LeafGreen kwamen in 2004 uit voor de Game Boy Advance, en keren nu dus terug op de Nintendo Switch en de Switch 2. De games zijn los verkrijgbaar voor 19,99 euro per stuk in de Nintendo eShop, maar voordat je dukaten op de virtuele toonbank smijt is het handig om op de hoogte te zijn van de verschillen tussen de twee.

Gelukkig zijn het verhaal en de content van beide games identiek aan elkaar. Er is dus geen uniek gebied in beide games, of een verhaal dat je misloopt wanneer je één van de spellen koopt. Het enige verschil tussen de twee is welke pokémon je tegenkomt en dus in je team kunt stoppen. Hieronder zie je de lijst met welke Pokémon exclusief zijn in hun respectievelijke game.

FireRed

  • Ekans

  • Arbok

  • Oddish

  • Gloom

  • Vileplume

  • Psyduck

  • Golduck

  • Growlithe

  • Arcanine

  • Shellder

  • Cloyster

  • Scyther

  • Electabuzz

  • Bellossom

  • Wooper

  • Quagsire

  • Murkrow

  • Qwilfish

  • Scizor

  • Delibird

  • Skarmory

  • Elekid

  • Deoxys (Attack Form)

LeafGreen

  • Sandshrew

  • Sandslash

  • Vulpix

  • Ninetales

  • Bellsprout

  • Weepinbell

  • Victreebel

  • Slowpoke

  • Slowbro

  • Staryu

  • Starmie

  • Magmar

  • Pinsir

  • Marill

  • Azumarill

  • Slowking

  • Misdreavus

  • Sneasel

  • Remoraid

  • Octillery

  • Mantine

  • Magby

  • Azurill

  • Deoxys (Defense Form)

Watch on YouTube

Dat je bovenstaande Pokémon alleen in die game tegen kunt komen betekent overigens niet dat je de Pokédex nooit gevuld gaat krijgen. Het is namelijk mogelijk om te ruilen met andere spelers die de andere versie van Pokémon FireRed en LeafGreen hebben, en zo de lijst compleet te maken. Het is bevestigd dat de Nintendo Switch-versies van de spellen ondersteuning krijgen voor online multiplayer.

Dat The Pokémon Company deze ports vorige week al uit de doeken heeft gedaan is opvallend, gezien het bedrijf ook direct aankondigde een Pokémon Presents-livestream uit te zenden op Pokémon Day. Volgens veel fans had de aankondiging van FireRed en LeafGreen daarvoor bewaard kunnen worden, maar wellicht wil het bedrijf niet afleiden van een mogelijke grote aankondiging.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Monarch: Legacy of Monsters, Paradise en Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Monarch: Legacy of Monsters, Paradise en Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Het is maandag en dat betekent dat er weer een gloednieuwe portie streamtips voor je klaarstaat! Of je nu zin hebt in piraten, thrillers of fantasy, er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

Paradise (seizoen 2) | Disney+ | 23 februari

De post-apocalyptische politieke thriller Paradise speelt zich af in een ondergrondse bunker ter grootte van een stad in Colorado, drie jaar na ‘doomsday’. De serie volgt Xavier Collins (Sterling K. Brown), een agent van de Amerikaanse geheime dienst, die wordt verdacht wordt van de dood van de president. Om zijn eigen naam te zuiveren en de waarheid te achterhalen, gaat hij op zoek naar antwoorden over wat er werkelijk is gebeurd. Sterling K. Brown is zoals altijd fantastisch en maakt Paradise eigenhandig het kijken waard.

Watch on YouTube

The Bluff | Amazon Prime Video | 25 februari

The Bluff speelt zich af in de late negentiende eeuw in de Caraïben. Ercell Bodden (Priyanka Chopra Jonas) heeft haar piratenleven achter zich gelaten en leidt een rustig gezinsleven op een afgelegen plek op de Kaaimaneilanden. Wanneer haar voormalige, moordlustige bemanning haar opspoort om gestolen goud terug te eisen onder leiding van de wraakzuchtige Captain Connor (Karl Urban), wordt ze genoodzaakt haar oude trukendoos tevoorschijn te halen om haar familie te beschermen.

Watch on YouTube

Bridgerton (seizoen 4 - deel 2) | Netflix | 26 februari

Het blijft een ietwat gekke trend, dat uitbrengen van nieuwe seizoenen in 'delen'. Enfin, de conclusie van Bridgerton seizoen 4 waltst deze week onze levens in. Het verhaal over Benedict en zijn relatie met de huishoudster Sophie, terwijl hij de mysterieuze 'Lady in Silver' eigenlijk ook zeer interessant vindt, wordt voortgezet. Zet je dus maar weer schrap voor een flinke dosis drama.

Watch on YouTube

Girl Taken (seizoen 1) | SkyShowtime | 26 februari

Tiener Lily (Tallulah Evans) loopt op een avond weg van huis en neemt een lift aan van haar ogenschijnlijk charmante leraar Rick Hansen (Alfie Allen). Hansen kidnapt haar en weet haar vijf jaar gevangen te houden. Haar moeder Eve (Jill Halfpenny) en tweelingzus Abby (Delphi Evans) zijn na een eindeloze zoektocht radeloos geworden. Geen zorgen, dat is geen spoiler, de serie richt zich namelijk vooral op de naweeën van Lily’s kidnapping en volgt haar terwijl ze moet leren omgaan met haar trauma’s en moet wennen aan een wereld die jarenlang zonder haar is doorgegaan.

Watch on YouTube

Monarch: Legacy of Monsters (seizoen 2) | Apple TV+ | 27 februari

Zeg nou even eerlijk: er is praktisch niets *cooler* dan een kaiju, toch? Dat snappen ze bij Apple TV dondersgoed, dus deze week kunnen we zowel de King of Monsters als zijn primatische aardsrivaal weer zien. Godzilla én Kong zijn van de partij in het tweede seizoen van Monarch: Legacy of Monsters, waarin ook Kurt Russell en zijn zoon Wyatt Russell terugkeren. De serie volgt mensen door de geschiedenis van onze wereld die te maken krijgen met de titanische monsters. Wie teleurgesteld was in de hoeveelheid schermtijd die de kaiju's in het eerste seizoen ontvingen kan gerust een klein sprongetje maken: de wezens komen in dit vervolg namelijk nog vaker aan bod. Als je het aantal kaiju verdubbeld, moet de schermtijd dat ook, niet? Dat is simpele wiskunde.

Watch on YouTube

The ‘Burbs (seizoen 1) | SkyShowtime | 27 februari

The ‘Burbs is een gemoderniseerde versie van de gelijknamige cultklassieker met Tom Hanks uit de jaren tachtig en speelt zich af in de idyllische buitenwijk Hinkley Hills. Een jong koppel Rob (Jack Whitehall) en Samira Fisher (Keke Palmer) verhuizen naar Robs ouderlijk huis. Hun rustige leven wordt al snel op zijn kop gezet wanneer een mysterieuze man intrekt in het huis aan de overkant van de straat. Tijdens haar zwangerschapsverlof, wanneer ze veel tijd alleen thuis doorbrengt, raakt Samira bevriend met een bont gezelschap excentrieke buren. Samen gaan ze op onderzoek uit en komen ze steeds dichter bij de duistere waarheden over hun buurman en hun stad. 

Watch on YouTube

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim | Netflix | 28 februari

The War of the Rohirrim is gebaseerd op een van de appendices van The Lord of the Rings en speelt zich zo’n tweehonderd jaar voor de gebeurtenissen van de boeken af. De film volgt Héra, de dochter van de legendarische koning van Rohan, Helm Hammerhand. Een adellijke Dunlending biedt zijn zoon Wulf aan als huwelijkskandidaat voor Héra. Haar afwijzing leidt tot een gevecht tussen hem en Helm, dat onbedoeld uitmondt in een moord. Om zijn vader te wreken begint Wulf een oorlog en worden Helm, Héra en haar broers geforceerd hun koninkrijk te verdedigen. The War of the Rohirrim is een vermakelijke toevoeging aan de verfilmingen van Tolkiens werk en is voor Lord of the Rings-fans zeker het kijken waard, al is hij met een speeltijd van twee uur en een kwartier wel een tikkeltje aan de lange kant.

Watch on YouTube