ID.nl logo
Netflix-gebruikers in Nederland gewaarschuwd: extra betalen als je je inloggegevens deelt
© Netflix
Huis

Netflix-gebruikers in Nederland gewaarschuwd: extra betalen als je je inloggegevens deelt

Netflix stuurt berichten naar een groot aantal gebruikers met de melding dat er extra kosten in rekening worden gebracht als zij hun inloggegevens delen. Dat blijkt uit nieuwe informatie die door de streamingdienst bekend is gemaakt.

Netflix heeft besloten om klanten aan te pakken die hun account delen met anderen. In een e-mail aan Netflix-gebruikers wordt duidelijk gemaakt dat er maandelijks een extra bedrag van 3,99 euro moet worden betaald als er via hun account wordt meegekeken. In diezelfde mail zegt Netflix overigens wel dat het is toegestaan om je eigen account te gebruiken op bijvoorbeeld vakantie, zoals op een smart-tv in een hotel of vakantiehuisje.

Accountcontrole

Het delen van accountinformatie is strikt verboden volgens de gebruiksvoorwaarden van Netflix, hoewel het bedrijf dit tot nu toe oogluikend heeft toegestaan. In het verleden heeft Netflix zelfs het delen van wachtwoorden aangemoedigd in een tweet in 2017. Echter, eerder dit jaar voer het bedrijf een andere koers en heeft het aangekondigd dat er veranderingen op komst zijn.

View post on X

Vanaf nu houdt Netflix dus de locatie in de gaten waar de klant zich hoofdzakelijk bevindt tijdens het kijken. Hierbij wordt gekeken naar onder meer ip-adressen, apparaat-id's en accountactiviteit. Als er herhaaldelijk vanaf andere locaties wordt ingelogd en gekeken, ontvangt de gebruiker een melding dat het apparaat niet geautoriseerd is voor het betreffende Netflix-account en wordt de toegang geblokkeerd. Pas na betaling van die extra 3,99 euro wordt het account weer vrijgegeven.

Een deel uit de mail van Netflix.

Netflix-profiel overzetten Netflix heeft het wel eenvoudiger gemaakt om een account over te dragen naar een andere persoon. Hoe dat precies in zijn werk gaat en wat je daarvoor moet doen, lees je in dit artikel.

Groot aantal accountdelers

Het schijnt dat ongeveer een derde van de Nederlandse Netflix-gebruikers hun account met anderen deelt. Met de nieuwe regels hoopt Netflix dat een groot deel van deze kijkers alsnog een extra bedrag gaan bijbetalen. Of dat ook echt het geval is, moet nog maar blijken; in april van dit jaar raakte Netflix in Spanje zo'n 1 miljoen gebruikers kwijt nadat het daar ook een extra verhoging van het maandbedrag doorvoerde voor gebruikers die hun account deelden. Daar ging het overigens over een hoger bedrag: € 5,99 per maand.

Buitenland

Ook buiten Europa worden accounts gedeeld; in onder meer Canada en Latijns-Amerika gebeurde dat ook, maar daar had het streamingbedrijf eerst een test uitgevoerd om dat delen tegen te gaan. In sommige gevallen zag Netflix aanvankelijk een afname in het aantal klanten na de aankondiging, maar uiteindelijk bleef het totale aantal betalende klanten juist groeien.

In Groot Brittannië veroorzaakte de Britse overheid in december 2022 nog opschudding door te melden dat het delen van accounts strafbaar is, omdat hiermee individuele auteursrechten zouden worden geschonden.

▼ Volgende artikel
Terminaal zieke fan mocht mogelijk al Grand Theft Auto 6 spelen
© Rockstar Games
Huis

Terminaal zieke fan mocht mogelijk al Grand Theft Auto 6 spelen

Een terminaal zieke fan van de Grand Theft Auto-reeks heeft mogelijk de kans gekregen om Grand Theft Auto 6 al ruim voor release te spelen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Ubisoft Toronto-ontwikkelaar Anthony Armstrong plaatste in december een inmiddels verwijderd bericht op LinkedIn. Daarin viel te lezen dat een familielid van hem al jaren tegen kanker streed, en dat de persoon in kwestie nog maar een halfjaar tot jaar te leven had.

'Geweldig nieuws'

In het bericht verduidelijkte Armstrong dat het familielid in kwestie een enorme fan van de Grand Theft Auto-reeks is, en dat het er naar uitzag dat de persoon niet het nieuwste deel in de reeks zou kunnen spelen, dat pas op 19 november uitkomt. Armstrong sprak dan ook de wens uit dat GTA-ontwikkelaar Rockstar Games het op een of andere manier mogelijk zou kunnen maken om de zieke fan alvast GTA 6 te laten spelen.

Enkele weken later gaf Armstrong een update: de ceo van Take-Two Interactive - de uitgever van de GTA-spellen - had contact opgenomen en alleen ontwikkelaar Rockstar moest nog laten weten wat er mogelijk was. In een laatste update voordat het hele bericht werd verwijderd, liet Armstrong weten dat contact met Rockstar inmiddels was gelegd en dat er "geweldig nieuws" uit kwam.

Het lijkt er dus op dat Rockstar Games de terminaal zieke fan tegemoet kwam en hem alvast Grand Theft Auto 6 liet spelen. Het is niet voor het eerst dat de ontwikkelaar iets dergelijks mogelijk maakt: in 2018 mocht een terminaal zieke fan al aan de slag met Rockstars Red Dead Redemption 2, dat een paar weken later pas uit zou komen.

Over Grand Theft Auto 6

De rest van de wereld moet in ieder geval nog tot 19 november wachten tot men met Grand Theft Auto 6 aan de slag kan op PlayStation 5 en Xbox Series X en S. De game draait om twee hoofdpersonages: Lucia Caminos en Jason Duval. Het duo heeft een relatie, en duidelijk is in ieder geval dat Lucia vrijkomt uit de gevangenis en het tweetal vervolgens nog verder het criminele pad op gaat.

De game speelt zich af in Vice City, een fictieve versie van Miami, en omstreken. Dat betekent dat spelers glooiende stranden en met neon verlichte straten kunnen verwachten. Het was ook al de setting van de PlayStation 2-game Grand Theft Auto: Vice City, dat na GTA 3 uitkomt. Naar verwachting zal Grand Theft Auto 6 een ongekende hoeveelheid details vertonen. Lees hier alles over de game.

View post on Instagram
 
▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, achten we het zeker mogelijk. 

©Obsidian Entertainment

Daarentegen gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.