ID.nl logo
Apple Watch Series 7 - De beste smartwatch, maar dan een beetje beter
© Reshift Digital
Gezond leven

Apple Watch Series 7 - De beste smartwatch, maar dan een beetje beter

Elk jaar een nieuw model met flinke verbeteringen introduceren begint ook bij de Apple Watch een hele kluif te worden. Toegegeven, de verbeteringen van de Apple Watch Series 7 ten opzichte van de Series 6 zijn echt wel interessant, maar wie al een Series 6 heeft zal weinig redenen vinden om te upgraden. In deze review lees je waarom.

Gelijk maar met de opvallendste verbetering beginnen: de Series 7 heeft een wat groter formaat. Van 40mm en 44 mm naar 41mm en 45mm. Daardoor is de Series 7 ook iets zwaarder geworden. Voordeel is en iets groter schermpje wat in de praktijk echt wel prettig is. Nodig was het niet, comfortabel wel. Om naar te kijken dan, want bij sommige pols(jes) kan de Apple Watch voor het gevoel nu net te grof worden. Gelukkig passen alle bandjes voor de eerdere versies gewoon op de nieuwe Apple Watch. Dat zou ook op teveel commentaar van bestaande gebruikers stuiten, want officiële Apple-bandjes zijn niet goedkoop. Naast het iets groter formaat is de behuizing nu ook volledig stofdicht volgens de IP-6X-rating. Waterbestendig tot 50 meter zijn Apple Watches al sinds de Series 2.

©PXimport

Krasbestendiger scherm

Persoonlijk vind ik een van de grootste verbeteringen het krasbestendiger scherm. Tenminste, ik hoop dat dat op de langere termijn zo blijkt te zijn. Want tot en met de Series 6 was het scherm wel stevig, maar op een gegeven moment kwamen er wel krassen in. En door het ontwerp, vangt het glas vrijwel altijd een val op en dan is er relatief vaak schade. In verhouding veel vaker dan bij de val van een telefoon. Het glas/schermpje vervangen is er bij de Apple Watch niet bij, je krijgt voor gereduceerd tarief een nieuw klokje maar dat gereduceerde tarief is fors. Voor de Series 7 is dat ruim 327 euro dus dat is maar 102-132 euro verschil met een heel nieuw klokje waar je een bandje van 49 euro bijkrijgt. Reken het verschil maar uit en je weet dat je je Apple Watch nooit op de grond moet laten vallen.

©PXimport

Sneller opladen

De accu van de Series 7 heeft dezelfde capaciteit als die van de Series 6 maar hij kan nu wel sneller worden opgeladen. De gebruiksduur op een acculading is nog steeds ongeveer 18 uur. Maar de Series 7 kan nu wel sneller worden opgeladen. Daarvoor wordt een draadloos laadsnoertje met een usb-c-stekker geleverd. Laad je je Apple Watch altijd ’s nachts op, dan maakt het niet uit. Wil je ’s nachts ook je slaapritme bijhouden, dan is zo kort mogelijk laden heel belangrijk. Volgens Apple gaat het opladen van de Series 7 met het snellere snoertje een derde sneller dan de reguliere versie met gewone usb-aansluiting. Van leeg tot 80% lading duurt nu 45 minuten. Oudere Apple Watches kunnen met deze Magnetic Fast Charger worden opgeladen, maar volgens Apple gaat dat niet sneller dan met de reguliere lader.

©PXimport

Veel is gelijk gebleven

Verder is er qua hardware-specificaties alles hetzelfde gebleven. De processor noemt Apple een dualcore S7 SiP. Dat lijkt nieuw ten opzichte van de S6 SiP van de Series 6 maar qua specificaties zijn de Series 6 en 7 helemaal hetzelfde. Dus 32GB opslag, U1-chip, saturatiemeter, elektrische en optische hartslagsensor, hoogtemeter en bluetooth 5.0.

Je komt overigens niets tekort want ook de nieuwste de Apple Watch is gewoon lekker snel en gaat vlot door alle menu’s en animaties heen. 

©PXimport

Conclusie

Heb je al een Series 6, dan is de nieuwste Apple Watch maar een beperkte upgrade. Toch went het grotere en helderder scherm heel snel en de mogelijkheid om op een qwerty-toetsenbordje iets in te voeren is grappig. Sneller opladen en een krasbestendiger scherm zijn ook waardevolle verbeteringen. Kortom, de Apple Watch is weer een stukje beter geworden en blijft veruit de beste en meest bruikbare smartwatch die je kunt kopen.

Ons oordeel

8Score

Apple Watch Series 7

Prijs € 429,- (41mm) / € 459,- (45mm)
Kleuren blauwgrijs, champagne, groen, blauw, rood
Display 352 x 430 (41mm) of 396 x 484 (45mm) pixels LTPO OLED always-on Retina
Accu Tot 18 uur gebruiksduur
Afmetingen 41 x 35 x 10,7mm (41mm), 45 x 38 x 10,7mm (45mm)
Gewicht 32 gram (41mm), 38,8 gram (45mm)
Overig Zuurstofsaturatie- en hartslag + ECG-sensoren, GPS, kompas, always-on hoogtemeter, microfoon en speaker, waterdicht tot 50 meter. IP-6X stofdicht
Websitewww.apple.nl

  • Pluspunten

  • Groter scherm

  • Snel opladen

  • Steviger glas

  • Minpunten

  • Weinig onderhuidse vernieuwing

  • Speciale draadloze oplader

  • Prijzig

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube