ID.nl logo
Kijk nou! Zoveel verschillende functies hebben spiegels in huis
© 4595886 - stock.adobe.com
Gezond leven

Kijk nou! Zoveel verschillende functies hebben spiegels in huis

Wist je dat mannen dagelijks gemiddeld 18 keer in de spiegel kijken en vrouwen zelfs 38 keer? Obsessieve spiegelkijkers worden wel geadviseerd om eens een tijdje te 'detoxen', want te vaak checken of je eyeliner niet is uitgelopen, kan je flink onzeker maken. Geen haar op je hoofd die aan een spiegelboycot denkt? Hang ze dan op strategische plekken in huis, zodat de spiegels ook nog een andere functie krijgen.

Na het lezen van dit artikel weet je: Hoe spiegels ervoor kunnen zorgen dat een kamer lichter wordt en groter lijkt | Hoe spiegels jouw huis een flinke sfeerinjectie geven.

Nog zo'n makkelijke sfeermaker? Bloemen! Lees het artikel Het is bewezen: bloemen in huis maken je écht blij.

Kamer optisch vergroten

Als de muren bijna op je afkomen in de woon- of slaapkamer, dan doet een flinke spiegel al wonderen. Je kamer wordt er natuurlijk geen centimeter groter door, maar het heeft wel een positief effect op jouw ruimtelijk gevoel. Dit krijg je voor elkaar door een spiegel op een strategische plek en ook een spiegelend tafeltje weerkaatst het licht en maakt de ruimte groter. Zorg ervoor dat het daglicht zoveel binnen kan komen en hang een grote wandspiegel - als het even kan van plint tot plafond - op tegenover het raam. Kies wel een spiegel met een niet al te dikke rand, want anders gaat het vergrotende effect al snel verloren. Zo’n XL-spiegel kun je ook heel mooi tegen de muur zetten.

Naast spiegels kun je ook glanzende accessoires en meubels in de strijd gooien om de kamer groter en hoger te laten lijken. Een hoogglans tafeltje of glanzende tegelwand bijvoorbeeld.

©IKEA

Meer licht

In een donkere kamer met weinig ramen kunnen spiegels heel slim en simpel zorgen voor meer licht in huis. Door een spiegel tegenover een raam te hangen of te zetten, krijg je reflectie en dit licht weerkaatst weer op die donkere muur ertegenover. De beste plek vind je zelf uit door met een spiegel op verschillende plekken in de kamer te staan en te kijken hoe je het maximale effect bereikt.

Geen raam of geen muur er tegenover waar je een spiegel kwijt kunt? Zet de spiegel dan schuin tegenover een lamp en laat zo het licht de kamer invallen. En hoe groter de spiegel, hoe meer licht er binnenkomt. Een wand met meerdere spiegels geeft hetzelfde effect en is net even speelser. En wat dacht je van een grote ronde of ovale spiegel?

Sfeerinjectie

Waren spiegels vroeger vooral rechthoekig en puur praktisch, tegenwoordig vind je steeds meer spiegels om je vingers mee af te likken. Ze zijn er in iedere woonsmaak en daarom echt een aanvulling op jouw interieur. Bontgekleurd en chubby, met een knipoog naar de seventies, of juist van een natuurlijk materiaal zoals rotan om je Scandinavische of natuurlijke interieur een sfeerinjectie te geven. Speels organisch of kingsize en met strakke lijnen.

©IKEA

Geef je mooiste spiegel een plekje tussen de prints en schilderijen op de artwall. Hier zie je spiegel l van Ikea.

Nog wat ideeën met spiegels:

  • Hang voor een verrassend effect spiegels in verschillende formaten en vormen bij elkaar. Kies wel voor dezelfde stijl, anders wordt het iets te bij elkaar geraapt misschien. Leg de composities eerst uit op de vloer voordat je je boormachine erbij pakt.

  • Speur Marktplaats, kringloopwinkels of Woppah af voor een vintage spiegel of kies een nieuwe spiegel met verweerd effect. Ook een spiegel met rookglas is net even anders en zorgt voor meer sfeer in huis.

  • Vind je het leuk om een grote spiegel quasi-nonchalant tegen de muur te zetten? Maak ‘m stiekem aan de achterkant toch even vast aan de muur, bijvoorbeeld door een ijzerdraadje aan een spijker te bevestigen. Je voorkomt er een flinke ravage mee als iemand er onverhoopt tegenaan loopt.

Spiegel op de vloer of aan de wand?

Wat je ook zoekt, je vindt het op Amazon

Even checken

Laten we vooral niet vergeten waar de spiegel vooral voor wordt gebruikt: om te zien hoe gekreukeld je uit bed bent gekomen en hoe je je hebt weten op te lappen. En dat nog zeker 20 keer per dag.

De plek waar iedereen een spiegel heeft hangen is natuurlijk de badkamer. Zorg voor een exemplaar waarin je jezelf goed kunt zien, eventueel aangevuld met een scheerspiegel met vergrotend effect. Ideaal zijn spiegels met geïntegreerde verlichting langs de randen, zodat je niet in je eigen schaduw staat.

En nog zo’n uitvinding: spiegels met verwarming. Dit zorgt ervoor dat je de spiegel niet beslaat tijdens het douchen. Je kunt zo’n verwarmingselement ook los kopen, zodat je ‘m achter je huidige spiegel kunt plakken. Zo’n element hoeft niet de hele spiegel te beslaan, met de helft tot twee derde van het oppervlak bereik je al het gewenste effect.

©IKEA

Voor de laatste blik op je haar of make-up voordat je het huis verlaat, mét een handige opbergplek.

Nog zo’n ruimte in huis waar altijd een spiegel te vinden is, is de hal. Voor een laatste check voordat je de deur uitgaat of om je make-up nog even bij te werken. Zo’n hal is vaak niet heel groot, dus een flinke spiegel zorgt ook nog eens voor meer licht en het gevoel in een grotere ruimte te staan. Ga ook voor praktisch en kijk of je een exemplaar kunt vinden waaraan ook een plankje of haken zijn bevestigd. Zo heb je je gel, make-up, airpods en autosleutels altijd voor het grijpen tijdens de drukke ochtendspits.

Spiegels maak je snel schoon met een elektrische raamwisser👇🏻

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.

▼ Volgende artikel
PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake
Huis

PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake

Sony PlayStation sluit in maart Bluepoint Games, de studio achter de remake van Demon's Souls.

Dat heeft een woordvoerder van Sony aan Bloomberg bevestigd. Door de sluiting zullen ongeveer zeventig werknemers hun baan verliezen. Volgens de woordvoerder is het besluit om de studio te sluiten genomen na "een recente zakelijke beoordeling."

"Bluepoint Games is een enorm getalenteerd team en hun technische expertise heeft exceptionele ervaringen voor de PlayStation-gemeenschap opgeleverd", zo stelde de woordvoerder. "We bedanken ze voor hun passie, creativiteit en vakmanschap."

Hermen Hulst aan het woord

In een bericht die via ResetEra werd gedeeld, liet PlayStation Studios-baas Hermen Hulst - voorheen van de Amsterdamse studio Guerrilla Games - weten dat het besluit werd genomen vanwege "een toenemende uitdagende industrie-omgeving". Aldus Hulst: "Stijgende ontwikkelkosten, een vertraging in de groei van de industrie, veranderingen in het gedrag van spelers en bredere economische tegenwind maken het moeilijker om games duurzaam te bouwen."

Watch on YouTube

Hulst vervolgt: "Om ons in deze realiteit te navigeren moeten we ons aanpassen en moeten we evolueren. We hebben goed gekeken naar ons bedrijf om er zeker van te zijn dat we hedendaags leveren, terwijl we ook klaar zijn voor de toekomst. Daarom zullen we Bluepoint Games in maart sluiten."

Hij eindigde zijn bericht met het volgende: "Ik weet dat dit moeilijk nieuws is om te horen, maar ik ben zeker van de richting die we hebben gekozen. Creativiteit, innovatie en het bouwen van onvergetelijke ervaringen voor spelers blijven de kern van PlayStation Studios. We hebben een robuuste line-up voor het fiscale jaar 2026, en hebben de komende maanden veel om naar uit te kijken."

Watch on YouTube

Over Bluepoint Games

Bluepoint werd in 2021 overgenomen door Sony Interactive Studio. Daarvoor werkten de bedrijven al veel samen, en de studio stond vooral bekend om hun expertise bij het creëren van remakes en remasters. Denk aan de remake van Demon's Souls die tegelijk uitkwam met de PlayStation 5, maar ook God of War Collection, de remake van Shadow of the Colossus en Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Vorig jaar bleek al dat Sony een liveservicegame die ontwikkeld werd door Bluepoint had geannuleerd. Volgens geruchten ging het om een liveservicegame gesitueerd in het God of War-universum.

Sony heeft de afgelopen jaren meer studio's gesloten. In 2024 sloten bijvoorbeeld Firesprite, Firewalk en Neon Koi hun deuren.