ID.nl logo
Kijk nou! Zoveel verschillende functies hebben spiegels in huis
© 4595886 - stock.adobe.com
Gezond leven

Kijk nou! Zoveel verschillende functies hebben spiegels in huis

Wist je dat mannen dagelijks gemiddeld 18 keer in de spiegel kijken en vrouwen zelfs 38 keer? Obsessieve spiegelkijkers worden wel geadviseerd om eens een tijdje te 'detoxen', want te vaak checken of je eyeliner niet is uitgelopen, kan je flink onzeker maken. Geen haar op je hoofd die aan een spiegelboycot denkt? Hang ze dan op strategische plekken in huis, zodat de spiegels ook nog een andere functie krijgen.

Na het lezen van dit artikel weet je: Hoe spiegels ervoor kunnen zorgen dat een kamer lichter wordt en groter lijkt | Hoe spiegels jouw huis een flinke sfeerinjectie geven.

Nog zo'n makkelijke sfeermaker? Bloemen! Lees het artikel Het is bewezen: bloemen in huis maken je écht blij.

Kamer optisch vergroten

Als de muren bijna op je afkomen in de woon- of slaapkamer, dan doet een flinke spiegel al wonderen. Je kamer wordt er natuurlijk geen centimeter groter door, maar het heeft wel een positief effect op jouw ruimtelijk gevoel. Dit krijg je voor elkaar door een spiegel op een strategische plek en ook een spiegelend tafeltje weerkaatst het licht en maakt de ruimte groter. Zorg ervoor dat het daglicht zoveel binnen kan komen en hang een grote wandspiegel - als het even kan van plint tot plafond - op tegenover het raam. Kies wel een spiegel met een niet al te dikke rand, want anders gaat het vergrotende effect al snel verloren. Zo’n XL-spiegel kun je ook heel mooi tegen de muur zetten.

Naast spiegels kun je ook glanzende accessoires en meubels in de strijd gooien om de kamer groter en hoger te laten lijken. Een hoogglans tafeltje of glanzende tegelwand bijvoorbeeld.

©IKEA

Meer licht

In een donkere kamer met weinig ramen kunnen spiegels heel slim en simpel zorgen voor meer licht in huis. Door een spiegel tegenover een raam te hangen of te zetten, krijg je reflectie en dit licht weerkaatst weer op die donkere muur ertegenover. De beste plek vind je zelf uit door met een spiegel op verschillende plekken in de kamer te staan en te kijken hoe je het maximale effect bereikt.

Geen raam of geen muur er tegenover waar je een spiegel kwijt kunt? Zet de spiegel dan schuin tegenover een lamp en laat zo het licht de kamer invallen. En hoe groter de spiegel, hoe meer licht er binnenkomt. Een wand met meerdere spiegels geeft hetzelfde effect en is net even speelser. En wat dacht je van een grote ronde of ovale spiegel?

Sfeerinjectie

Waren spiegels vroeger vooral rechthoekig en puur praktisch, tegenwoordig vind je steeds meer spiegels om je vingers mee af te likken. Ze zijn er in iedere woonsmaak en daarom echt een aanvulling op jouw interieur. Bontgekleurd en chubby, met een knipoog naar de seventies, of juist van een natuurlijk materiaal zoals rotan om je Scandinavische of natuurlijke interieur een sfeerinjectie te geven. Speels organisch of kingsize en met strakke lijnen.

©IKEA

Geef je mooiste spiegel een plekje tussen de prints en schilderijen op de artwall. Hier zie je spiegel l van Ikea.

Nog wat ideeën met spiegels:

  • Hang voor een verrassend effect spiegels in verschillende formaten en vormen bij elkaar. Kies wel voor dezelfde stijl, anders wordt het iets te bij elkaar geraapt misschien. Leg de composities eerst uit op de vloer voordat je je boormachine erbij pakt.

  • Speur Marktplaats, kringloopwinkels of Woppah af voor een vintage spiegel of kies een nieuwe spiegel met verweerd effect. Ook een spiegel met rookglas is net even anders en zorgt voor meer sfeer in huis.

  • Vind je het leuk om een grote spiegel quasi-nonchalant tegen de muur te zetten? Maak ‘m stiekem aan de achterkant toch even vast aan de muur, bijvoorbeeld door een ijzerdraadje aan een spijker te bevestigen. Je voorkomt er een flinke ravage mee als iemand er onverhoopt tegenaan loopt.

Spiegel op de vloer of aan de wand?

Wat je ook zoekt, je vindt het op Amazon

Even checken

Laten we vooral niet vergeten waar de spiegel vooral voor wordt gebruikt: om te zien hoe gekreukeld je uit bed bent gekomen en hoe je je hebt weten op te lappen. En dat nog zeker 20 keer per dag.

De plek waar iedereen een spiegel heeft hangen is natuurlijk de badkamer. Zorg voor een exemplaar waarin je jezelf goed kunt zien, eventueel aangevuld met een scheerspiegel met vergrotend effect. Ideaal zijn spiegels met geïntegreerde verlichting langs de randen, zodat je niet in je eigen schaduw staat.

En nog zo’n uitvinding: spiegels met verwarming. Dit zorgt ervoor dat je de spiegel niet beslaat tijdens het douchen. Je kunt zo’n verwarmingselement ook los kopen, zodat je ‘m achter je huidige spiegel kunt plakken. Zo’n element hoeft niet de hele spiegel te beslaan, met de helft tot twee derde van het oppervlak bereik je al het gewenste effect.

©IKEA

Voor de laatste blik op je haar of make-up voordat je het huis verlaat, mét een handige opbergplek.

Nog zo’n ruimte in huis waar altijd een spiegel te vinden is, is de hal. Voor een laatste check voordat je de deur uitgaat of om je make-up nog even bij te werken. Zo’n hal is vaak niet heel groot, dus een flinke spiegel zorgt ook nog eens voor meer licht en het gevoel in een grotere ruimte te staan. Ga ook voor praktisch en kijk of je een exemplaar kunt vinden waaraan ook een plankje of haken zijn bevestigd. Zo heb je je gel, make-up, airpods en autosleutels altijd voor het grijpen tijdens de drukke ochtendspits.

Spiegels maak je snel schoon met een elektrische raamwisser👇🏻

▼ Volgende artikel
Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt
Huis

Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt

Het is ergens in 2025 als Fable voor het eerst, een soort van, getoond wordt. Beelden volgen elkaar in rap tempo op. We zien de dame die de hoofdrol lijkt te spelen, geen HUD en vooral heel veel mooie filmpjes. Daarna begint het wild speculeren, de klachten over het hoofdpersonage, de vraagtekens over de gameplay. Gelukkig was daar gister de Xbox Developer Direct, waar Microsoft eens te meer bewees de code gekraakt te hebben.

Vóór de pandemie, toen de Electronic Entertainment Expo (E3) nog bestond en online showcases, Directs en State of Plays nog niet echt een ding waren, wisten gameboeren hun spellen prima te verkopen. Ontwikkelaars verschenen op het podium tijdens liveshows, praatten over hun games, speelden live een demo (wat net zo vaak goed als faliekant misging) en dergelijke presentaties werden afgewisseld met teasers, hypetrailers en (nog verder terug) zelfs weleens grafieken en verkoopcijfers. Hoe anders is de wereld anno nu.

Watch on YouTube

Trailers vol trailers

Klaar zitten voor The Game Awards, een gemiddelde Direct, Showcase of Summer Game Fest is leuk, maar niet hetzelfde als ‘toen’. Want de formule is inmiddels bekend. Een half uur, een uurtje, een paar uur lang wordt er de ene na de andere trailer op je hersenen afgevuurd. Wat is ‘reclame’ en wat niet? Geen idee. Standaard zijn de animegames die elkaar zo rap opvolgen dat de gemiddelde kijker niet eens meer weet waar de ene game begint en de ander ophoudt. Meestal zit er een klapper aan het begin, waarna het grote wachten op de klapper aan het einde begint.

Vraag iemand een week later wat ie gezien heeft, en meer dan de helft van de getoonde games is waarschijnlijk uit het geheugen verdwenen.  En al die flarden van beelden zonder fatsoenlijke uitleg leiden vaker wel dan niet tot hetzelfde als die ene soort van trailer van Fable: speculaties, wild geroep en vraagtekens. Het komt de online discussie rondom games niet ten goede.

©Playground Games

Hoe anders was de inmiddels traditionele Xbox Developer Direct. Langer dan een uur, voor maar vier games. Die games kregen zodoende alle tijd, net als de ontwikkelaars. Gameplaybeelden zijn niet aan te slepen, verscheidene modi worden uitgebreid besproken en zelfs de kleinste details krijgen meer dan genoeg ademruimte. Zo horen we tijdens de Forza Horizon 6-presentatie dat het nummer van je eigen hangar (78) gekozen is omdat de game zich afspeelt in Japan, en die cijfers daar een positieve lading hebben. Fijn om te horen hoe scherp het oog voor detail van een ontwikkelaar is. Dat zegt iets over het project. En het is ook iets wat je never nooit in een hypetrailer van anderhalve minuut langs had zien komen.

Trailers vol trailers

En dus zit ik gisteravond te genieten. Niet eens per se van de games, want ze vallen net niet in mijn straatje. Forza Horizon 6 vind ik héél indrukwekkend en de game zal ongetwijfeld miljoenen spelers perfect bedienen, maar ik ben niet zo van het racen. Game Freak - de makers van Pokémon die eindelijk hun vleugels uitslaan met graphics uit dit decennium - komen met Beast of Reincarnation. Het ziet er oké uit. Double Fine vindt in mij ook geen fan en een multiplayer-pottenbakgame (Kiln) is niet iets wat hoog op mijn lijstje stond. Zelfs afsluiter Fable wist me met z’n levenssimulaties ook niet te overtuigen. Maar, nogmaals, wat heb ik genoten. Van ontwikkelaars die ruim de tijd kregen. Van de games, die van alle kanten belicht werden. Van de antwoorden die we kregen.

©Playground Games

Want wat ik nou precies van die games vond, is niet eens zo heel belangrijk. Veel belangrijker is dat iedereen dit keer in ieder geval een uitgebreid beeld kreeg van wat deze games nu precies worden. Een Xbox Developer Direct creëert geen valse hype. Van die vier getoonde games, weten we nu eigenlijk alles wat we redelijkerwijs moeten weten. Zoals bijvoorbeeld dat Fable een character creation-modus heeft, om maar iets te noemen. En plots zie je de discussies rondom de games gaan om… de inhoud. En niet op wilde speculaties rondom hoofdpersonages die helemaal niet vast blijken te staan. Love it.

▼ Volgende artikel
Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln
Huis

Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln

Tijdens de Xbox Developer Direct gisteren werden er naast Fable en Forza Horizon 6 ook twee andere games getoond: Game Freaks actie-rpg Beast of Reincarnation en de nieuwe Double Fine-game Kiln.

De Xbox Developer Direct werd gisterenavond uitgezonden en richt zich zoals elk jaar op het aan het woord laten van diverse ontwikkelaars. Daarbij lag de focus vooral op de studio Playground Games, en toonden zij de aankomende spellen Fable en Forza Horizon 6. Maar er werd meer getoond.

Beast of Reincarnation

Eén van de games die de revue passeerden, was Beast of Reincarnation. Deze actie-rpg speelt zich af in een post-apocalyptische versie van Japan. Daar gaan spelers op avontuur met Emma en Koo. Laatstgenoemde is een wolf die Emma vergezelt.

Het Japan in deze game wordt geteisterd door de 'Blight', en Emma en Koo moeten dit tegengaan door het op te nemen tegen krachtige vijanden genaamd Nushi en vervolgens hun krachten absorberen. Daarbij delen Emma en Koo een speciale connectie: wanneer Emma bijvoorbeeld een vijandelijke aanval tegenhoudt, zullen Koo's krachten zich opbouwen tot ze zogeheten Blooming Arts kan inzetten als aanval.

Beast of Reincarnation komt in de loop van aankomende zomer uit voor Xbox Series X en S, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Opvallend daarbij is dat de game ontwikkeld wordt door Game Freak, dat vooral bekend is van de Pokémon-games. Game Freak zelf is echter onafhankelijk van Nintendo.

Watch on YouTube

Kiln

De andere game die tijdens de Xbox Developer Direct gisteravond werd getoond, is Kiln. Deze nieuwe game van Double Fine Productions - een studio bekend om zijn unieke spellen zoals Psychonauts, Keeper en Broken Age - betreft een online multiplayergame waarin spelers aardewerk creëren met klei om een kleine geest uitrusting te geven.

Spelers bepalen daarbij zelf het uiterlijk van het harnas van dit wezen. De potten waarin hij plaats kan nemen kunnen vervolgens ook gedecoreerd worden naar smaak. Wanneer de uitrusting af is, vecht men het uit in 4v4-gevechten. Daarbij moet wel gelet worden op de vorm van het aardewerk, want een grotere creatie maakt de speler logischerwijs ook langzamer.

Kiln komt ergens aankomend voorjaar uit voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc, en zal op release ook meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Geïnteresseerden kunnen zich alvast aanmelden voor een bètatest. Na de release van de game is het de bedoeling dat er nieuwe maps en modi aan het spel worden toegevoegd.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.