ID.nl logo
Zo verwijder je je kijkgeschiedenis op YouTube
© Reshift Digital
Huis

Zo verwijder je je kijkgeschiedenis op YouTube

YouTube onthoudt standaard welke video’s je hebt bekeken als je bent ingelogd op je Google-account. Deze gegevens worden onder meer gebruikt om aanbevelingen te doen. Maar wellicht wil je vanuit privacyoverwegingen niet dat YouTube je kijk- en zoekgeschiedenis bewaart. Gelukkig kun je deze gegevens handmatig verwijderen.

Voordat we beginnen is het handig om te weten dat de app van YouTube op je telefoon of tablet een incognitomodus heeft. Tik in de app rechtsboven in het scherm op je profielicoontje en kies daarna voor Incognito aanzetten. Vervolgens kun je op YouTube naar video’s kijken alsof je niet bent ingelogd op je account. Je zoek- en kijkgeschiedenis worden gewist zodra je de app afsluit en zijn dus nooit zichtbaar in je account. 

Kijkgeschiedenis wissen

Maar waarschijnlijk heb je inmiddels al wat zoek- en kijkgegevens die je graag wilt wissen. Dit kun je in je browser doen door naar de YouTube-website te gaan en links op het hamburgermenu te klikken (de drie horizontale streepjes). Kies hier voor de optie Geschiedenis

Nu kun je per bekeken video je kijkgeschiedenis wissen door met je muis over de video te gaan en te klikken op het kruisje. In de menubalk rechts in het scherm kun je ook kiezen voor Volledige kijkgeschiedenis wissen, waardoor YouTube helemaal geen inzicht meer heeft in wat je hebt gekeken. Bedenk wel dat dit invloed heeft op de video’s die YouTube jou aanbeveelt.

In de mobiele app ga je naar Bibliotheek / Geschiedenis om je kijkgeschiedenis te wissen. Tik op de drie verticale puntjes en vervolgens op Verwijderen uit kijkgeschiedenis. Wil je je gehele kijkgeschiedenis wissen, dan druk je rechtsboven in het Geschiedenis-menu op de verticale puntjes en vervolgens op Geschiedenisopties. Hier vind je Kijkgeschiedenis wissen.

Wil je ook je zoekgeschiedenis wissen, dan vind je die optie daaronder. In de browser kun je op het kruisje in de zoekbalk klikken om een zoekopdracht te verwijderen. 

Lees ook: Instagram-zoekgeschiedenis verwijderen doe je zo

©PXimport

Kijkgeschiedenis onderbreken

Wil je voorkomen dat YouTube jouw zoek- en kijkgedrag bijhoudt, dan kun je dus de incognitomodus gebruiken, maar die is helaas alleen beschikbaar voor mobiele apparaten. Gebruik je YouTube in de browser dan vind je in het Geschiedenis-menu gelukkig een vergelijkbare optie, namelijk Kijkgeschiedenis onderbreken

Wil je ook je zoekgeschiedenis onderbreken dan klik je onder Alle geschiedenis beheren op Kijk- en zoekgeschiedenis en vervolgens op Je YouTube-geschiedenis wordt opgeslagen. Hier kun je het vinkje bij Inclusief je zoekopdrachten op YouTube uitzetten.  

Meer YouTube-tips vind je hier!

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube