ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Verander-Je-Wachtwoord-Dag: Zo maak én onthou je een goed wachtwoord

Het is vandaag Verander-Je-Wachtwoord-Dag, een dag die bedoeld is om eens te kijken naar de sterkte van je wachtwoord en die zoveel mogelijk te wijzigen. In dit artikel laten we zien hoe je je wachtwoord kunt wijzigen én veilig kunt houden.

Verander-je-wachtwoord-dag

Verander-Je-Wachtwoord-Dag werd in 2014 opgericht door onder andere Tweakers. Die maakten de website WachtwoordBewust.nl aan om mensen meer te leren over goed wachtwoordgebruik, en koppelde daar direct de Verander-je-wachtwoord-dag aan.

De Dag is vooral bedoeld om aandacht te vragen voor hoe sterk je wachtwoord eigenlijk wel niet is, en of het niet eens tijd wordt om dat "1234" dat je overal voor gebruikt niet gewoon te wijzigen. Maar je kunt meer doen tijdens de dag, zoals we hieronder schrijven.

Waarom is het zo belangrijk?

Je wachtwoord is tegenwoordig de belangrijkste beveiliging van je privégegevens. Vrijwel alles is op de één of andere manier gekoppeld aan je wachtwoord, of het nu je email is of je accounts zelf. Toch zijn datalekken aan de orde van de dag. Zo werd onlangs Dropbox gehackt, en vond er een gigantische datainbraak plaats bij Yahoo. Door een grote lek op LinkedIn kwamen er ook al miljoenen wachtwoorden op straat te liggen. Omdat wachtwoorden zo belangrijk zijn, zijn ze een gewild doelwit voor hackers. Je kunt daarom maar beter goede maatregelen nemen om diefstal ervan tegen te gaan.

Voorbereidend

Voor je je wachtwoorden beter kunt beveiligen is het goed om eerst te weten waar je zwakke punten liggen. Weet je bijvoorbeeld wel of je gehackte accounts hebt? Je kunt dat makkelijk uitzoeken via HaveIBeenPwnd.com, een website waar datalekken op worden weergegeven. Je kunt je email op de site invullen om te zien of dat in een database is gekomen. Handig om te weten van welke diensten je je wachtwoord sowieso moet veranderen.

Daarnaast is het goed om op de hoogte te zijn van waar de zwakke plekken in je wachtwoordgebruik zitten. Je kunt nog zo'n sterk wachtwoord hebben bedacht, maar als je ergens in je backups een fout hebt zitten heeft dat weinig zin. Lees daarom ook eens dit artikel: 'Let op deze 5 zwakke schakels in je wachtwoordbeheer'.

Een sterk wachtwoord verzinnen

Het is niet makkelijk een goed wachtwoord te verzinnen, maar daar hebben we wel wat tips voor:

Wachtwoordmanagers

Het idee om al je wachtwoorden op één plek te plaatsen klinkt niet slim, maar een wachtwoordmanager is de beste manier om meerdere wachtwoorden veilig te houden. Daarover schreven we onder andere deze workshops:

Tweestapsverificatie

Tweestapsverificatie is de beste manier om je accounts te beveiligen. Het is een extra beveiligingslaag over je bestaande wachtwoorden heen, zodat iemand met alleen je gestolen wachtwoord nog steeds niets kan. We raden je aan deze feature bij zoveel mogelijk diensten aan te zetten, al geven we toe dat dat makkelijker gezegd dan gedaan is. We hebben daar gelukkig deze handige en uitgebreide workshop voor:

Tweestapsverificatie aanzetten voor al je apps

▼ Volgende artikel
Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent
© Wildlight Entertainment
Huis

Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent

In navolging van de grootschalige ontslagronde bij Highguard-ontwikkelaar Wildlight Entertainment, blijkt nu de officiële website van de game offline te zijn. Daarnaast is gelekt dat het Chinese Tencent blijkbaar de ontwikkeling van de game financierde.

Wanneer men op moment van schrijven naar de officiële website van Highguard gaat, valt er te lezen dat de website "op dit moment niet beschikbaar is". De reden daarvoor is niet gegeven, en de ontwikkelaar heeft de situatie niet opgehelderd.

Onlangs bleek dat er een grootschalige ontslagronde bij ontwikkelaar Wildlight Entertainment plaatsvond. Het management bevestigde de ontslagronde, al gaf het geen precieze details. Een voormalige ontwikkelaar sprak in ieder geval over het ontslag van "het grootste gedeelte van het team". Samen met de website die nu offline is lijkt de toekomst van de pas uitgekomen multiplayergame dus op losse schroeven te staan.

Ook opvallend is dat volgens Game File-schrijver Stephen Totilo het gigantische Chinese bedrijf Tencent - specifiek dochteronderneming TiMi Studio Group - de belangrijkste geldverstrekker was voor de ontwikkeling van Highguard. Voorheen werd er geen informatie gegeven over hoe de game precies gefinancierd werd, en het is niet bekend waarom dit geheim gehouden werd.

View post on X

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet tot behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de vijfduizend. Lees hier meer informatie over Highguard.

▼ Volgende artikel
Bekijk de nieuwe trailer van The Mandalorian and Grogu
Huis

Bekijk de nieuwe trailer van The Mandalorian and Grogu

Disney en Lucasfilm hebben gisteren een nieuwe trailer van de aankomende bioscoopfilm The Mandalorian and Grogu uitgebracht.

Tijdens de Super Bowl werd er al een trailer uitgezonden, maar die viel niet bij alle fans even goed in de smaak. Lucasfilm lijkt het goed te willen maken met deze nieuwe trailer, die veel meer als een trailer voor een traditionele Star Wars-film voelt.

The Mandalorian en Grogu worden in de aankomende film ingehuurd om Colonal Ward te redden uit de klauwen van Rotta the Hutt - de zoon van Jabba the Hutt. De rol van The Mandalorian wordt zoals in de serie gespeeld door Pedro Pascal, maar ook acteurs als Jeremy Allen White en Sigourney Weaver zijn van de partij.

De film, die de Disney+-serie The Mandalorian opvolgt, draait vanaf 20 mei in Nederlandse bioscopen.

Watch on YouTube