ID.nl logo
Huis

Twitter vraagt ruim 19 euro per aandeel na beursgang

Na Google, Facebook en LinkedIn gaat vandaag ook naar de beurs. De microblogdienst vraag 26 dollar per aandeel en hiermee wordt het bedrijf gewaardeerd op omgerekend 13,3 miljard euro. De beursgang moet het sociale netwerk zelf zo’n 1,6 miljard euro opleveren.

De prijs van een aandeel in Twitter (TWTR) is hoger dan het bedrijf eerder aankondigde, laat Novum Nieuws weten. De beursgang van Twitter is hiermee de grootste van een technologiebedrijf sinds Facebook vorig jaar naar de beurs ging. Als Twitter-gebruiker zul je in eerste instantie weinig van de beursgang merken. Twitter verdient momenteel geld met het plaatsen van advertentie-tweets en het aantal van dit soort berichten zal na de beursgang wellicht iets toenemen, verwacht Novum.

Twitter, dat nog altijd verlies lijdt, schat zijn eigen waarde op slechts een fractie van die van Facebook. Twitter hoopt dan ook te voorkomen wat Facebook overkwam, namelijk het dalen van de prijs per aandeel kort na de beursgang. Dit kwam onder meer omdat de computers van Nasdaq het begaven nadat de beursgang van Facebook officieel werd.

De microblogdienst heeft inmiddels 230 miljoen actieve gebruikers per maand, maar maakt nog geen winst. De site verloor in het derde kwartaal van dit jaar zelfs 60 miljoen dollar. Twitter werd opgericht in 2006 en telt momenteel ruim 218 miljoen actieve gebruikers. Elke dag verschijnen er een half miljard tweets op internet.

In de afgelopen jaren maakten meerdere technologiebedrijven de stap naar de beurs, maar dit ging lang niet elk bedrijf goed af. Hype-bedrijven LinkedIn en Facebook doen het inmiddels goed, maar in partijen als kortingsdienst Groupon en spelletjesbedrijf Zynga had je beter niet kunnen investeren, blijkt uit de onderstaande infographic van ANP:

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube