ID.nl logo
Huis

Hoe Philips en Gibson innoveren met geluid

Onlangs kregen we op de redactie een uitnodiging van Philips om een bezoek te brengen aan hun Innovations Lab in Leuven. Als tech-fanaten konden we dit natuurlijk niet afslaan. In dit artikel lees je een kort verslag van ons bezoek aan het Gibson Innovations Lab.

Merken

De audio-afdeling van Philips is onderdeel van Gibson Innovations, het bedrijf achter het bekende gitaarmerk. De ambitie van Gibson Innovations is om voorop te lopen in de wereld van muziek lifestyle. Om dit te bereiken heeft Gibson Innovations een aantal interessante bedrijven in handen op het gebied van muziek maken, muziek laten horen en muziek beleven.

©PXimport

De merken Philips, Philips Fidelio, Gibson en Onkyo zijn de belangrijkste merken binnen Gibson Innovations. Het doel van Innovation Lab Leuven is om innovatieve oplossingen te bedenken op vraagstukken rondom de behoefte van de consument, de zakelijke en strategische richting van het bedrijf en technologische trends op het gebied van audio, home cinema & video, koptelefoons en smart audio.

Internet of Things

Het bezoek begon met een korte workshop rondom smart audio. Stefan Hendricx, System Architect Connectivity & Audio, gaf aan dat Philips zich momenteel richt op de connectie tussen audio en Internet of Things. Van audio die de inwoner van een huis volgt naar elke kamer die hij of zij betreedt, tot een sensor op de wekker die de muziek afstelt op het weerbericht. Producten zijn steeds vaker gericht op het individu en er wordt ook van producten verwacht dat ze zich aan kunnen passen aan de wensen van de consument.

Lees ook: De grootste veiligheidsrisico's: Is IoT veilig?

Reusens wil dit ook terugzien in de producten van Philips. “Waar vroeger iedereen naar dezelfde afspeellijst luisterde op de radio, krijgt iedere gebruiker dankzij diensten als Spotify een volledig gepersonaliseerde afspeellijst. De doelgroep is het individu en deze trend ziet Philips ook.”, aldus Reusens.

©PXimport

Om de producten rondom deze trend verder te ontwikkelen, heeft Philips een volledige woning ingericht in het Innovations Lab. Met behulp van sensoren en heel wat elektronica, heeft Philips de woning volledig kunnen automatiseren. Ga je op de stoel zitten? Dan gaat de televisie aan. Selecteer je vervolgens een film? Dan dimmen de lichten automatisch. Sta je op? Dan wordt de film gepauzeerd. Het was werkelijk bijzonder om te zien in hoeverre een huis van de toekomst al kan worden gevisualiseerd.

©PXimport

Akoestiek

Benoit Burette, Sound & Acoustics Architect Audio, gaf ons in een akoestisch verbeterde ruimte een workshop over hoe speakers worden test. Gibson Innovations heeft enkele jaren geleden de Philips Golden Ear Challenge ontworpen. Met deze test kunnen gebruikers een aantal toetsen afleggen om aan te geven of ze het verschil horen in steeds kleiner wordende aanpassingen in het geluid dat ze horen. Gebruikers beginnen bij de Bronze Ear Challenge, en na het succesvol afronden van de Golden Ear Challengde, mogen ze deelnemen aan het testpanel van Gibson Innovations.

Als Philips een nieuw product ontwerpt, vergelijken ze dat met de bestverkochte en best klinkende concurrent. Dit zijn niet altijd dezelfde producten, waardoor er ook testsessies zijn met drie producten. Pas als het product van Philips beter klinkt dan de bestverkochte- en best klinkende concurrent in hetzelfde segment, keurt Philips het goed.

©PXimport

Om te laten zien hoe Philips met muziek experimenteert, nam Benoit ons mee naar een geluidsloze kamer. In zo’n ruimte is het zo stil, dat je je eigen organen kan horen. Na een tijdje wordt je je heel bewust van je eigen hartslag. Gelukkig was Benoit er om ons daarvan af te leiden met een experiment. Zo’n geluidloze ruimte is namelijk ideaal om te meten hoe direct het geluid van een speaker is richting de luisteraar. Door de speciale wanden kan het geluid niet weerkaatsen richting je oor, waardoor je alleen het geluid van de speaker hoort.

Dolby Atmos

Na deze bijzondere ervaring kregen we van Roel Reusens, System Architect Home Cinema, een workshop omtrent de samenwerking van Philips met Dolby Atmos. Dit resulteerde in de Philips Fidelio B8 soundbar. Volgens Reusens “was het niet makkelijk om de soundbar te maken, omdat het geluid naar boven moet worden gestuurd”.

©PXimport

In de eerste instantie werden er muurtjes voor het geluid gezet, maar al gauw kwamen de onderzoekers erachter dat het geluid in zo’n geval ook naar achteren werd gestuurd. “We moesten toen plotseling ook rekening gaan houden met geluid dat naar achteren wordt gestuurd, door het plaatsen van zo’n muurtje”, aldus Reusens.

Koptelefoons

In een aparte ruimte werden de koptelefoons ontworpen. Aymeric Devergie en Wil Wagenaars, Sound & Acoustics Engineers voor de afdeling koptelefoons, gaven ons inzicht in de ontwikkelingen en uitdagen op het gebied van koptelefoons. Een belangrijk onderdeel van deze ruimte was een laser waarmee de bewegingen van de kleine speaker, of conus, in de koptelefoon worden gemeten.

©PXimport

Bij het ontwerp van zo’n conus en de bewegingen die worden gemaakt, moeten de ontwerpers rekening houden met de hoeveelheid ruimte die beschikbaar wordt gesteld. “We waren bijvoorbeeld gewend om zo’n 15cc aan ruimte te gebruiken voor een goede geluidsweergave, maar voor compactere modellen moeten we dezelfde ervaring in een ruimte van 10cc zien te krijgen.”, aldus Devergie.

©PXimport

Andere ontwikkelingen in de wereld van koptelefoons bevinden zich in het in-ear segment. “Van oorsprong waren de kleine speakertjes bij de in-ear koptelefoons rond”, vertelt Wagenaars, “maar na een uitgebreid onderzoek onder gebruikers hebben we deze ovaal gemaakt”. Deze vorm zou beter passen in de oorschelp, aangezien de binnenkant van het menselijk oor eveneens ovaal is.

▼ Volgende artikel
Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd
Huis

Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd

Er zijn nog meer acteurs bevestigd die een rool hebben in de aankomende televisieserie gebaseerd op PlayStation-gamereeks God of War.

Zo zal de rol van de Noordse god Odin volgens Deadline worden vertolkt door Mandy Patinkin, onder andere bekend voor zijn rollen in Homeland en The Princess Bride. Ólafur Darri Ólafsson - die vooral bekend is voor zijn rol als Mr. Drummond in de Apple TV-serie Severance, gaat de rol van Thor vertolken.

Variety meldt daarnaast dat Alastair Duncan de rol van Mimir gaat spelen. Hij speelde ook al de rol van Mimir in de God of War-games. Danny Woodburn en Jeff Gulka zullen de rollen van de broers Brok en Sindri vertolken.

Eerder werd al bevestigd dat Max Parker - bekend van Boots en Vampire Academy - de rol van Heimdall gaat spelen en Teresa Palmer (Hacksaw Ridge) in de huid van Sif - Thors vrouw - kruipt. De hoofdrol van Kratos zelf wordt vertolkt dor Ryan Hurst, die in de God of War-games juist de stem van Thor insprak.

View post on X
View post on X

Een focus op de moderne games

Onlangs kwam er al een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

Uit beschrijving blijkt dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

De God of War-tv-serie

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Tweede Call of Duty: Black Ops 7-seizoen bevat negen nieuwe multiplayermaps
Huis

Tweede Call of Duty: Black Ops 7-seizoen bevat negen nieuwe multiplayermaps

De content van het aankomende tweede seizoen van Call of Duty: Black Ops 7 is bekendgemaakt. Daarbij blijkt dat er maar liefst negen maps aan de multiplayermodus van de game worden toegevoegd.

Zo zijn er de compleet nieuwe maps Torment, Nexus en Sake, die allen aan het begin van het tweede seizoen op donderdag 5 februari beschikbaar komen. Torment en Sake zijn voor 6v6-potjes bedoeld, terwijl Nexus daarnaast ook in de 2v2-modus gespeeld kan worden. Er komen ook maps uit eerdere Call of Duty-games naar Black Ops 7. Zo keert Slums uit Black Ops 2 terug.

Zoals altijd zullen er wanneer het tweede seizoen op de helft is, nog meer nieuwe maps arriveren. Torque is een relatief kleine nieuwe map voor 6v6-gameplay, terwijl Mission: Peak juist voor potjes van twintig tegen twintig spelers bedoeld is. Qua maps die terugkeren uit eerdere games zullen op de helft van het tweede seizoen Cliff Town - een nieuwe versie van de Yemen-map uit Black Ops 2 - Firing Range en Grind beschikbaar komen.

View post on X

Spelers kunnen zich ook opmaken voor nieuwe modi, waaronder Ranked Play. In deze competitieve multiplayermodi wordt er op dezelfde maps gespeeld, maar dan met officiële Call of Duty League-regels. Spelers proberen hierbij hun Skill Rating omhoog te krijgen.

Ook andere modi, zoals Endgame en Zombies, ontvangen nieuwe content. Die laatste modi wordt bijvoorbeeld uitgebreid met de nieuwe survivalmap Mars, die zich op de rode planeet afspeelt. Ook Call of Duty: Warzone gaat op de schop, met een nieuwe versie van de populaire Rebirth Island-map.

In de tweet hierboven wordt alles nog eens netjes opgesomd, en in dit uitgebreide artikel op de officiële Call of Duty-website wordt alle aankomende content netjes uiteengezet. Call of Duty: Black Ops 7 is beschikbaar voor Xbox Series X en S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 en pc. Ook staat de game op Xbox Game Pass.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.