ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Raspberry Pi krijgt officieel eigen touchscreen

De Raspberry Pi krijgt een eigen touchscreen. Er waren al genoeg schermen te verkrijgen voor het kleine computertje, maar die kwamen altijd van derde partijen. Dit is het eerste officiële toestel van de makers van het domotica-pc'tje.

De Raspberry Pi Foundation kondigde bijna een jaar geleden al een eigen scherm aan voor de Pi, maar het display ligt pas sinds vandaag in de winkel. Het scherm komt voor zo'n 60 euro op de markt.

Resolutie

Het scherm voor de Pi is 7" groot, en heeft een resolutie van 800 x 480 pixels. Het apparaat is te gebruiken op alle varianten van de Pi. Het display moet worden aangesloten via twee GPIO-aansluitingen op het bord. Het is mogelijk de Pi zelf fysiek te bevestigen aan de achterkant van het scherm, zodat je er een provisorische tablet van kunt maken.

Firmware-update

Het besturingssysteem van de Raspberry Pi, Raspbian, krijgt binnenkort een firmware-update waarmee het extra features voor het touchscreen toevoegt. Zo wordt het mogelijk om een onscreen-toetsenbord te tonen en om multitouch-gebaren toe te voegen een de bediening.

Kleuren

Het scherm komt in 6 verschillende kleuren beschikbaar, en kost zo'n 60 euro. Het apparaat is onder andere te koop in de online Raspberry Pi-winkel.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!