ID.nl logo
Consumenten testen: de Cortina E-Common L57 N8DB
Mobiliteit

Consumenten testen: de Cortina E-Common L57 N8DB

De Cortina E-Common L57 N8DB is een elektrische stadsfiets, waarbij toegankelijkheid (en desgewenst een mandje) voorop staat. Hoe de e-bike in de praktijk rijdt, lees je in deze review.

In samenwerking met Cortina.

Als onderdeel van de Kieskeurig.nl E-bike Duurtest is deze Cortina E-Common L57 N8DB uitgebreid getest door drie verschillende testrijders, die de fiets allemaal een paar weken in gebruik hebben gehad. Wil je meer weten over de testprocedure en hoe de testers met de e-bikes zijn gematcht? Of wil je weten welke elektrische fietsen uiteindelijk met een winnend predicaat uit de procedure zijn gekomen? Klik dan op onderstaande knop.

De Kieskeurig.nl E-bike Duurtest

Meer dan 40 elektrische fietsen getest

De Cortina E-Common L57 N8DB is een toegankelijke elektrische stadsfiets met een bagagedrager voorop (waar een mandje op kan) en de accu in de bagagedrager. De bagagedragers zijn geschikt voor AVS-accessoires, zodat je een ruime keuze hebt aan onderdelen die je op de fiets kunt plaatsen: van dierenmandjes tot fietstassen en -kratten. Het frame met de lage instap maakt de fiets eveneens toegankelijk, hoewel er ook een herenuitvoering met een hoge stang is. De accu, die in de bagagedrager verwerkt zit, draagt ook bij aan de toegankelijkheid van de fiets, omdat deze makkelijk los te koppelen en terug te plaatsen is.

Uitstekend voor in de stad

Een van onze testers, Elisabeth Langeler, beschrijft de fiets daarom ook als ‘topfiets voor stadsgebruik' en prijst de breedte van de banden, het comfortabele zadel en de soepele naafversnelling. Het gewicht van de Cortina E-Common is ondanks het aluminium frame niet opvallend licht of zwaar te noemen. Toch is deze wendbaar genoeg voor stadse omgevingen en zorgen de dikke banden voor genoeg wegligging en rijcomfort. De verstelbare stuurpen en het zadel dragen hieraan bij en zorgen ervoor dat de fiets kan worden aangepast aan de voorkeuren en afmetingen van de gebruiker.

Een belangrijk minpunt van de fiets is het gebrek aan vering in zowel de voorvork als het zadel. Hoewel het zadel comfortabel is, merkten de testers op dat ze fysieke ongemakken begonnen te ervaren na langere ritten en dat boodschappen uit het mandje stuiterden op hobbelige wegen. Dit maakt de Cortina E-Common L57 N8DB minder geschikt voor lange tochten of ritten buiten de stad. Maar ook voor wie een mandje op de voordrager of achterdrager heeft. Elisabeth vertelt:

“Van Cortina kreeg ik een leuk uitziend mandje voor achterop toegestuurd, dat heel eenvoudig op de bagagedrager kan worden geklikt. Zo kon ik mijn werkspullen makkelijk meenemen.”

- Elisabeth Langeler

De testers waren verdeeld over de zithouding van de fiets en het brede stuur. Sommigen vonden het comfortabel en rechtop, wat ze aan een traditionele omafiets deed denken, terwijl anderen dat minder comfortabel vonden.

De algehele bouwkwaliteit van de fiets is degelijk, maar er zijn wat aandachtspunten. Zo zijn de kabels bij het stuur ietwat slordig weggewerkt en zijn de lasnaden zichtbaar. Toch is de fiets over het algemeen erg netjes afgewerkt, beaamt ook tester Yvonne Groen. Hoewel het ontwerp van de fiets er degelijk uitziet, vinden sommige testers de Cortina E-Common wel wat saai.

Het ontwerp van de Cortina E-Common: degelijk, maar niet heel opvallend.

Cortina E-Common L57 N8DB in praktijk

De motor waarmee de e-bike is uitgerust valt uitstekend in de smaak. De Bosch Active Line Plus is krachtig en geruisloos. Bovendien is de werking van deze middenmotor erg natuurlijk, zonder dat je een trekkend of duwend gevoel krijgt. Ook reageert de motor adequaat wanneer je uit stilstand wegrijdt, bijvoorbeeld bij een stoplicht.

Schakelen met de Shimano Nexus 7-naafversnelling gaat testers opvallend snel en soepel af, en ook remmen met de hydraulische schijfremmen verloopt betrouwbaar.

De lasnaden en middenmotor van de Cortina-fiets.

De Shimano Nexus-naafversnelling beviel de testers uitstekend.

Het bereik op een volle acculading, een niet geheel onbelangrijke eigenschap, komt als pluspunt uit de verf. De testers wisten er een alleraardigst bereik uit te halen: zo’n 130 kilometer op de ecostand. Bovendien laadt de accu niet alleen makkelijk, maar ook behoorlijk snel op.

Tijdens de rit is het display eenvoudig te bedienen en biedt deze alle benodigde basisinformatie, zoals snelheid, ondersteuning, accuvulling en nog veel meer.

De verlichting van de Cortina is in orde, als je zichtbaarheid in acht neemt. Wanneer je het licht juist gebruikt om zelf de weg te vinden, bijvoorbeeld op donkere wegen buiten de bebouwde kom, dan is de koplamp wat minder behulpzaam. Elisabeth meldt: “Het voorlicht is erg laag op de fiets gemonteerd, waardoor je in een donkere omgeving niet ver vooruit kunt kijken.”

Het voorlicht onder de voordrager van de Cortina E-Common.

Conclusie: Cortina E-Common L57 N8DB kopen?

De Cortina e-bike kwam als zeer degelijk uit de bus. Toch konden niet alle drie de testers de fiets aanbevelen. Elisabeth zou eerder een wat sportievere e-bike aanbevelen, maar merkt aan dat het voor wie een degelijke stadsfiets zoekt geen slechte keuze is. Voor Carla van Duijne-Brouwer was de matige vering te oncomfortabel en kon ze zelf niet wennen aan het brede stuur. Yvonne Groen gaf tenslotte wel een aanbeveling: “Ik vond het een fijne degelijke stadsfiets met goede prestaties.”

Concluderend kunnen we op basis van de gebruikerservaringen stellen dat de Cortina E-Common L57 N8DB een gebruiksvriendelijke en oerdegelijke stadsfiets is, waarbij de motor, soepele naafversnelling en de accu er als pluspunten uit sprongen. De vering van de e-bike schiet wat tekort en ook de verlichting was voor verbetering vatbaar: hoewel je wel zichtbaar bent, hielp het voorlicht maar weinig bij het verlichten van de weg.

Pluspunten:

  • Gebruiksvriendelijk

  • Krachtige, stille motor

  • Soepele naafversnelling

Minpunten:

  • Gebrek aan vering

  • Matige verlichting buiten de bebouwde kom

Meer informatie over deze e-bike?

Bekijk de Cortina E-Common L57 N8D8 op Kieskeurig.nl
▼ Volgende artikel
Terminaal zieke fan mocht mogelijk al Grand Theft Auto 6 spelen
© Rockstar Games
Huis

Terminaal zieke fan mocht mogelijk al Grand Theft Auto 6 spelen

Een terminaal zieke fan van de Grand Theft Auto-reeks heeft mogelijk de kans gekregen om Grand Theft Auto 6 al ruim voor release te spelen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Ubisoft Toronto-ontwikkelaar Anthony Armstrong plaatste in december een inmiddels verwijderd bericht op LinkedIn. Daarin viel te lezen dat een familielid van hem al jaren tegen kanker streed, en dat de persoon in kwestie nog maar een halfjaar tot jaar te leven had.

'Geweldig nieuws'

In het bericht verduidelijkte Armstrong dat het familielid in kwestie een enorme fan van de Grand Theft Auto-reeks is, en dat het er naar uitzag dat de persoon niet het nieuwste deel in de reeks zou kunnen spelen, dat pas op 19 november uitkomt. Armstrong sprak dan ook de wens uit dat GTA-ontwikkelaar Rockstar Games het op een of andere manier mogelijk zou kunnen maken om de zieke fan alvast GTA 6 te laten spelen.

Enkele weken later gaf Armstrong een update: de ceo van Take-Two Interactive - de uitgever van de GTA-spellen - had contact opgenomen en alleen ontwikkelaar Rockstar moest nog laten weten wat er mogelijk was. In een laatste update voordat het hele bericht werd verwijderd, liet Armstrong weten dat contact met Rockstar inmiddels was gelegd en dat er "geweldig nieuws" uit kwam.

Het lijkt er dus op dat Rockstar Games de terminaal zieke fan tegemoet kwam en hem alvast Grand Theft Auto 6 liet spelen. Het is niet voor het eerst dat de ontwikkelaar iets dergelijks mogelijk maakt: in 2018 mocht een terminaal zieke fan al aan de slag met Rockstars Red Dead Redemption 2, dat een paar weken later pas uit zou komen.

Over Grand Theft Auto 6

De rest van de wereld moet in ieder geval nog tot 19 november wachten tot men met Grand Theft Auto 6 aan de slag kan op PlayStation 5 en Xbox Series X en S. De game draait om twee hoofdpersonages: Lucia Caminos en Jason Duval. Het duo heeft een relatie, en duidelijk is in ieder geval dat Lucia vrijkomt uit de gevangenis en het tweetal vervolgens nog verder het criminele pad op gaat.

De game speelt zich af in Vice City, een fictieve versie van Miami, en omstreken. Dat betekent dat spelers glooiende stranden en met neon verlichte straten kunnen verwachten. Het was ook al de setting van de PlayStation 2-game Grand Theft Auto: Vice City, dat na GTA 3 uitkomt. Naar verwachting zal Grand Theft Auto 6 een ongekende hoeveelheid details vertonen. Lees hier alles over de game.

View post on Instagram
 
▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, achten we het zeker mogelijk. 

©Obsidian Entertainment

Daarentegen gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.