ID.nl logo
Meerdere gebruikers op Android: zo maak je profielen aan
© Reshift Digital
Huis

Meerdere gebruikers op Android: zo maak je profielen aan

Gebruik je een Android-apparaat met meerdere mensen, dan loont het om verschillende gebruikersaccounts aan te maken, waardoor anderen niet zien wat je allemaal uitspookt. Hoe maak je verschillende profielen aan en hoe kun je ze vervolgens beheren?

Een gebruikersaccount op een Android-apparaat is vergelijkbaar met de profielen die je hebt op een Windows-pc: je logt in met je eigen gegevens en hebt vervolgens toegang tot je eigen apps, instellingen en documenten. Het gaat dus verder dan gewoonweg een tweede Google-account toevoegen op je telefoon of tablet: je zet per persoon een eigen profiel op.

Het instellen van meerdere gebruikersprofielen op één apparaat heeft ook nadelen. Je wordt er niet bepaald sneller op. Hoe meer gebruikers er op een telefoon zitten, hoe trager je apparaat wordt. Iedereen installeert immers zijn eigen apps op het apparaat en dat komt de prestatie van je telefoon niet ten goede.

Het is bovendien niet op ieder Android-apparaat mogelijk om meerdere profielen in te schakelen. Op een Google Pixel kan het wel, maar op Samsung Galaxy-telefoons niet. Galaxy-tablets ondersteunen de optie dan weer wel. 

©PXimport

Zo werkt het

Veeg op je scherm van boven naar beneden om in het bedieningspaneel te komen en tik daar op het instellingenicoontje (het tandwieltje). Scrol naar beneden om Systeem te vinden. Op tablets van Samsung moet je bij Accounts en backup zijn. Kies voor Meerdere gebruikers en zet de optie aan. Vervolgens kun je gebruikers toevoegen. Er verschijnt een melding waarin wordt uitgelegd hoe gebruikersprofielen werken. Tik op OK om verder te gaan. 

Geef de gebruiker een naam en voeg eventueel een foto toe. Eventueel kun je er ook voor kiezen een beperkt profiel aan te maken. Dit is vooral handig als je een profiel wilt aanmaken voor je kind en bepaalde restricties per app wilt inschakelen.

Heb je eenmaal een profiel aangemaakt, dan kun je in het volgende scherm van profiel wisselen en kun je instellen of deze gebruiker ook mag bellen en sms’en. In dit menu kun je ook weer profielen verwijderen als je ze niet langer nodig hebt.

Een andere, gemakkelijkere manier om van profiel te wisselen is door opnieuw op het scherm van boven naar beneden te vegen. In het bedieningspaneel vind je nu een profielicoontje. Wanneer je daarop tikt kun je inloggen op een bepaald gebruikersprofiel.

Meer komt er niet kijken bij het instellen en beheren van meerdere profielen!

▼ Volgende artikel
Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror
Huis

Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror

De eerste volledige trailer van de nieuwe versie van The Mummy is uitgebracht door Warner Bros.

Begin dit jaar verscheen er al een teaser trailer, maar nu valt hieronder dus de eerste volledige trailer van de aankomende bioscoopfilm te bekijken.

De nieuwe film staat volledig los van eerdere The Mummy-films en wordt geregisseerd door Evil Dead Rise-regisseur Lee Cronin. Cronin wil in plaats van de luchtige avonturensfeer uit de The Mummy-films van eind jaren negentig juist de focus op horror leggen.

In de film verdwijnt een jonge dochter van een journalist spoorloos in de woestijn. Acht jaar later keert ze opeens terug, maar ze is overduidelijk niet helemaal dezelfde persoon als voordat ze verdween.

The Mummy draait vanaf 16 april in de bioscoop. Overigens werden onlangs plannen aangekondigd om een nieuwe The Mummy-film met Brendan Fraaser en Rachel Weisz - die ook de hoofdrollen speelden in de film uit 1999 - te maken. Dat staat volledig los van deze film.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken
© ID.nl
Huis

Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken

Google's AI-assistent Gemini kan nu muzieknummers van maximaal dertig seconden genereren voor gebruikers.

Google heeft gisteren laten weten dat het de Lyria 3, een bètaversie van het generatieve muziekmodel van Google DeepMind, heeft geïntegreerd in Gemini. Daardoor kunnen gebruikers van de AI-tool nu middels een prompt een muzieknummer van maximaal dertig seconden lang laten genereren - zelfs in het Nederlands.

Daarbij bepalen gebruikers zelf het genre van de muziek, alsmede het onderwerp waar de songteksten over gaan. Aldus Google: "Of je nu een wild idee beschrijft of een foto uploadt – denk aan de prompt 'een komische R&B slow jam over een eenzame sok die zijn ware liefde vindt' – Gemini tovert het in een paar seconden om tot een pakkende track van hoge kwaliteit. Wil je het nóg persoonlijker maken? Dan kun je Gemini zelfs vragen om zich te laten inspireren door iets wat je zelf uploadt."

View post on X

Het is voor gebruikers ook mogelijk om audio te uploaden in Gemini en te vragen of deze met de AI-assistent zijn gecreëerd. Op die manier kan men achterhalen of het om met AI gemaakte muziek gaat. Dat kan omdat elk nummer een onhoorbaar SynthID-watermerk krijgt.

"Het idee achter Lyria 3 is niet per se om de volgende grote Grammy-hit te scoren", aldus Rachid Finge van Google Benelux, "maar vooral om je een leuke, nieuwe manier te geven om een verhaal te delen met vrienden. Tenzij je Linda, Pamela of Rosanna heet, heb je waarschijnlijk nog nooit een track gehad die over jezelf gaat. Het blijkt ook erg leuk te zijn om in no-time een liedje voor je kinderen te maken over opruimen, naar bed gaan of de tafel van 7 in bubblegum pop stijl!"

Geïnteresseerden kunnen het nu zelf uitproberen via de desktopversie van Gemini - binnen enkele dagen moet het ook via de mobiele app mogelijk worden. Het kan met alle versies van Gemini, dus ook de gratis edities, maar mensen die betalen voor Gemini via een Google AI Plus-, Pro- en Ultra--abonnement krijgen hogere limieten voor het genereren van tracks, al is niet duidelijk wat die hogere limieten precies inhouden.