ID.nl logo
Motorola komt met drie betaalbare smartphones: Edge 40 Neo, G84 en G54
© Wesley Akkerman | ID.nl
Huis

Motorola komt met drie betaalbare smartphones: Edge 40 Neo, G84 en G54

Motorola heeft drie nieuwe en betaalbare smartphones gepresenteerd. De Motorola Edge 40 Neo is met een prijs van 399,99 euro de duurste. Daarnaast verschijnen ook de G84 5G en G54 5G, die respectievelijk 299,99 en 179,99 / 199,99 euro (afhankelijk van de gekozen configuratie) kosten. Wat kun je van deze toestellen verwachten?

In dit artikel lees je wat je kunt verwachten van de Motorola Edge 40 Neo, G84 en G54, drie uiterst betaalbare Android-smartphones. Naar verwachting komen deze drie smartphones in september op de markt.

Lees ook: Zo voorkom je dat je Android-smartphone continu meeluistert

Voorafgaand aan de aankondig was ID.nl aanwezig tijdens een perspresentatie van de toestellen. Daardoor heeft onze redacteur ze kort kunnen testen. De drie toestellen hebben als allemaal een accu van 5.000 mAh én ze worden standaard geleverd met een oplader in de doos. Tot slot beschikken ze allemaal over Moto Secure (een extra beveiligingslaag), Family Space (ouderlijk toezicht), Dolby Atmos, stereospeakers en een snelle 120Hz-beelverversing. Ben je milieubewust? Er zullen naast de kunststofversies straks ook versies beschikbaar zijn met vegan leer.

©Wesley Akkerman | ID.nl

Zwart: G54. Wit: G84.

Motorola Moto G54 5G

We beginnen met de goedkoopste optie van het nieuwe aanbod: de Motorola G54 5G. Deze smartphone heeft een lcd-scherm van 6,5 inch, evenals een FHD+-resolutie. Achterop zit een camera van vijftig megapixel die beschikt over optische beeldstabilisatie. Verder heeft de G54 nog een frontcamera van zestien megapixel en een macrolens.

Onder de motorkap zit de Mediatek Dimensity 7020-processor. Dit is een cpu die vooral goed scoort op batterijduur en dagelijkse taken, maar verwacht niet dat je goed op deze smartphone kunt gamen. Er zijn straks verschillende configuraties beschikbaar, namelijk 4 GB aan werkgeheugen met 128 GB aan opslagruimte en 8 GB aan werkgeheugen en 256 GB aan opslagruimte. De goedkoopste versie kost 179,99 euro, terwijl de duurdere variant 20 euro meer kost.

Opladen gebeurt met een vermogen van vijftien watt. Aan boord zit Android 13. Zodra je Android 14 krijgt, is het helaas over met de upgrades. Daarnaast krijg je drie jaar aan beveiligingsupdates.

©Wesley Akkerman | ID.nl

Motorola Moto G84 5G

Voor ongeveer 100 euro meer haal je de Motorola G84 5G in huis. Dit toestel heeft een POLED-scherm van 6,5 inch en een Full HD-resolutie. Dit model beschikt over een ip54-certificaat, waardoor het in elk geval tegen een regenbui kan en niet meteen kapotgaat van wat stof.

Anders dan bij de G54 5G komen we hier een processor van Qualcomm tegen, namelijk de Snapdragon 695. Dit is op zich een prima midrange-cpu, die op papier beter presteert dan de 7020 hierboven. Qua batterijduur en algemene taken ontlopen ze elkaar niet, maar de 695 kan wel beter met games omgaan (al moet je daar ook weer niet te veel van verwachten).

Het toestel laadt verder iets sneller op, dankzij het laadvermogen van 30 watt. In deze telefoon zien we verder een 50 megapixelhoofdcamera met optische beeldstabilisatie en een ultragroothoeklens van acht megapixel. De set is compleet met een macro- en dieptelens, al is de vraag altijd of je die eerste zult gebruiken.

©Wesley Akkerman | ID.nl

Naast Moto Secure en Family Space beschikt de Motorola Moto G84 5G tevens over Ready For. Hiermee verbindt je de smartphone met een monitor of televisie, zodat je er op kunt werken of gamen (door er een bluetoothcontroller op aan te sluiten, bijvoorbeeld). Ook kun je videobellen door gebruik te maken van de camera’s.

De Moto G84 wordt geleverd met 12 GB aan werkgeheugen en 256 GB aan opslagruimte. Je krijgt één Android-upgrade (van 13 naar 14) en drie jaar aan beveiligingsupdates.

©Wesley Akkerman | ID.nl

Motorola Edge 40 Neo

Tot slot kijken we nog even naar de Motorola Edge 40 Neo. Dit is het belangrijkste toestel deze reeks, en een aanvulling op de Edge-lijn (die tot nu toe wat te wensen overlaat). Het toestel is compleet water- en stofdicht dankzij het ip68-certificaat.

Het POLED-scherm is net even wat groter dan de andere twee toestellen, met 6,55 inch. Dat komt doordat de randen doorlopen. Het display is uitgerust met HDR10+-ondersteuning, een FHD+-resolutie, 144 Hertz en 1.300 nit (wat vooral handig is als het buiten erg zonnig is). Het oplaadvermogen is 68 watt. Dat betekent in de praktijk dat je accu binnen vijftien minuten weer op vijftig procent zit.

De cameramodule achterop is een groot aandachtspunt voor Motorola. De hoofdcamera beschikt over een ultrapixelsensor van 50 megapixel. Naast optische beeldstabilisatie krijg je ook de beschikking over de functie Instant Focus, waardoor je onderwerpen snel scherp stelt. Verder is er nog een ultragroothoeklens van dertien megapixel, evenals een diepte- en macrolens. Voorop zit een selfiecamera van 32 megapixel.

©Wesley Akkerman | ID.nl

Motorola heeft gelet op de software. Zo is de nachtvisie flink verbeterd: die maakt foto’s nu zestien keer sneller dan voorheen. Ook is er de horizon lock, waarmee het toestel de horizon als het ware vastzet. Daardoor kun je video’s schieten zonder bewegingen. Tot slot is er ook een portretmodus voor video’s, waardoor je de achtergrond dus wazig kunt maken.

De Motorola Edge 40 Neo wordt aangedreven door de Mediatek Dimensity 7030, die qua prestaties de 7020 niet al te ver ontloopt. De extra kracht zit hem vooral in de hogere beeldverversing, downloadsnelheden en ondersteuning voor wifi 6e. Het apparaat krijgt 12 GB aan werkgeheugen en 256 GB aan opslagruimte, en beschikt over Family Space, Ready For en Moto Secure.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.