ID.nl logo
Huawei Nexus 6P - De beste Android-smartphone van 2015
© Reshift Digital
Huis

Huawei Nexus 6P - De beste Android-smartphone van 2015

Op de valreep van het jaar is de Nexus 6P uitgekomen in Nederland. Dit Nexus-toestel, afkomstig van Huawei, moet het beste wat Android te bieden heeft uitstralen, en slaagt daar ook in. Maar niet geheel zonder kritiek.

Voor de meesten hebben Nexus-smartphones geen introductie meer nodig. Deze toestellen draaien de meest recente versie van Android. Geen opsmuk van fabrikanten, die je in praktijk waarschijnlijk toch niet gebruikt, bovendien zorgt Google ervoor dat je als eerste de nieuwste Androidupdates ontvangt. Het beste van Android dus. Dit jaar zijn er maarliefst twee Nexus-toestellen: de bescheiden 5X en de 6P die juist groot, krachtig en van metaal is. Lees ook: review LG Nexus 5X - Oude idealen verwaterd.

©PXimport

Het toestel is groot en krachtig.

Nexus 6-herkansing

De vorig jaar verschenen Nexus 6, die door Motorola gemaakt werd, was het niet helemaal. Het toestel was te groot en voor de bouwkwaliteit en specificaties te duur. De 6P onthaal ik met meer enthousiasme. Het toestel ziet er eigenzinnig uit, met z'n zwarte 'zonnebril' aan de achterzijde maar voelt bijzonder stevig aan door z'n aluminium bouw. Het toestel is enorm groot door zijn 5,7 inch-scherm (14,5 cm), gelukkig is dat wel een slagje kleiner dan de Nexus 6, waarvan de schermdoorsnee 6 inch is. Boven en onder het scherm zijn wel twee speakertjes geplaatst, die zeker meerwaarde bieden qua geluid, maar het toestel wel wat lang maken. Hoewel de Nexus 6P een groter scherm heeft, is het toestel qua formaat te vergelijken met de iPhone 6(S) Plus. Persoonlijk had ik niet veel moeite met het formaat, maar dat komt omdat ik zelf een OnePlus One bezit.

Aan de achterkant tref je bovenin dus een soort zonnebril, onderin zit een minder opvallend kapje bevestigd. Deze zijn om de schroefjes te verhullen. Een mooi afwerking voor het oog, maar vanuit reparatie-perspectief een drama natuurlijk. Door deze metalen constructie is een verwisselbare batterij niet mogelijk. Ook is er geen geheugenkaartlezer. Beide nadelen zijn Nexus-toestellen niet vreemd, maar een geheugenkaartslot blijft wel een gemis. Vooral omdat Android 6.0 op een slimme manier geheugenkaarten als uitbreiding van het opslaggeheugen inzet. Gelukkig heeft het basismodel voldoende opslagruimte, 32 GB.

©PXimport

De vingerafdrukscanner en de zonnebril zijn iconisch voor het toestel.

Het laatste onderdeel van de achterkant van het toestel is de vingerafdrukscanner. Sinds Android 6.0 heeft Android eindelijk ondersteuning voor vingerafdrukscanners ingebouwd. Tot voorheen moesten fabrikanten dit zelf softwarematig in Android verwerken. Deze scanner werkt, net als op de Nexus 5X snel en nauwkeurig. Desondanks vind ik persoonlijk de plaatsing op de achterkant niet optimaal. Wat dat betreft heeft Sony het slimmer aangepakt door de scanner in de aanknop aan de zijkant van de Xperia Z5 te plaatsen.

Fijn vasthouden, die 6P

Terugkomend op dat 5,7 inch scherm. Het amoled-schermpaneel is helder, heeft een prima kleurweergave en oogt scherp, dankzij een QHD-resolutie van 2560 bij 1440. Ietsje minder helder dan de Galaxy S6, de smartphone met het mooiste scherm tot nu toe, maar alsnog erg indrukwekkend. Kan je met het formaat om, dan is het heel fijn om op dit scherm filmpjes af te spelen, te gamen of foto's te bekijken. Vooral als je het toestel in landscape-modus gebruikt heb je door de speakers boven en onder het scherm genoeg ruimte om het toestel vast te houden, zonder hierbij het scherm vast te houden.

Een grote smartphone biedt ook ruimte voor een grotere accu: 3450 mAh. Ondanks dat een groter scherm met hoge resolutie flinke energiehonger hebben, merk je in praktijk veel voordeel van de grote batterij. Ook de energiebesparende Doze-modus van Android 6.0 helpt hier aan mee wanneer het toestel niet gebruikt wordt. Anderhalf tot twee dagen kun je prima met een opgeladen accu doen. Er is overigens geen draadloze oplaadmogelijkheid, wel laadt het toestel ontzettend snel op via de usb-c aansluiting.

©PXimport

Aan de onderkant tref je een usb-c-aansluiting.

De Nexus 6P camera

Ook wat betreft de camera gaat het om een hoogwaardig toestel. De 12,3 megapixelcamera legt foto's erg gedetailleerd vast en weet zeker zijn mannetje te staan in omgevingen met weinig licht. De camera-app van Android is wat beperkt voor gevorderde fotografen. Je kunt geen foto's in rawformaat maken en veel meer dan een blurfunctie, burstopname, (auto-)HDR, panorama en 360-gradenfoto is er niet. Maar als je puur de gemaakte foto's bekijkt, dan zijn de resultaten indrukwekkend en vergelijkbaar met die van de iPhone 6S, Galaxy S6 en LG G4.

Wisselkoers

De Nexus 6P biedt alles wat je van een hoogwaardig Androidtoestel verlangt. Als het op pure rekensnelheid aankomt is de Galaxy S6 wellicht een tandje sneller en de G4 wint het nipt op cameragebied. Maar dit valt volledig weg te strepen tegen de stabiliteit en snelheid van een schone, recente Androidversie. Een topprijs zou daar nog eens extra aan bijdragen en hier gaat het, net als bij de Nexus 5X behoorlijk mis. De 32 GB-uitvoering is in de VS uitgebracht voor 500 dollar, dat is omgerekend, plus belasting zo'n 480 euro. Dat zou een fantastische prijs zijn voor dit toestel. Het toestel gaat hier in Europa echter vanaf 650 euro over de toonbank. Dat verschil valt met wisselkoersen niet goed te praten, de euro is nog steeds meer waard dan de dollar. Dankzij dit prijsverschil worden de G4 (€ 480,-) en de Galaxy S6 (€ 540,-) alsnog alternatieven die het overwegen waard zijn.

©PXimport

De metalen behuizing geeft het toestel een hoogwaardige uitstraling.

Conclusie

De conclusie kon je eigenlijk al in de kop lezen: de Nexus 6P is de beste Android-smartphone van het jaar. Op alle vlakken kan het toestel zich met de beste meten en Android komt in zijn schone vorm het beste tot zijn recht. Hoewel het formaat en het uiterlijk wel even wennen zijn. Een fors en onnodig minpunt is er ook: het prijsverschil met de VS is 150 euro. Zulke wisselkoers-bedondering zijn praktijken voor een bedrijf met een stukje fruit in het logo, maar voor Androids, waar prijs-kwaliteitsverhouding hogere prioriteit krijgt, levert dit (bij mij althans) toch een scheef gezicht op. Ondanks mijn enthousiasme voor het toestel zelf.

Fantastisch
Conclusie

Huawei Nexus 6P --------------- **Prijs:** € 649,- (32GB), € 699,- (64GB), € 799 (128GB) **Kleuren:** Grijs, wit, zwart **OS:** Android 6.0 (Marshmallow) **Scherm:** 5,7 inch Amoled (2560 x 1440) **Processor:** 2 GHz octacore (Snapdragon 810) **RAM:** 3 GB **Batterij:** 3450 mAh **Camera:** 12,3MP (achter) 8MP (voor) **Connectiviteit:** 4G (LTE), Bluetooth 4.1, 802.11ac, nfc, gps **Formaat:** 15,9 x 7,8 x 0,7 cm **Gewicht:** 178 gram **Overig:** Vingerafdrukscanner **Website:** [https://store.google.com](https://store.google.com/product/nexus_6p)

Plus- en minpunten
  • Behuizing
  • Camera
  • Vingerscanner snel
  • Schone Android
  • Speakers
  • Accuduur
  • Prijs
▼ Volgende artikel
Waarom deze ETNA-koel-vriescombinatie de Best Reviewed 2025-award pakt
© ETNA
Huis

Waarom deze ETNA-koel-vriescombinatie de Best Reviewed 2025-award pakt

De ETNA KCV282NRVS is door consumenten verkozen tot Best Reviewed van het Jaar 2025 in de categorie koelkasten. Dat is met name te danken aan de combinatie van een gunstig energielabel D, de stille Inverter-compressor en de onderhoudsvrije No-Frost Plus-techniek. Bovendien is hij vooral prijstechnisch bijzonder interessant!

Partnerbijdrage - in samenwerking met ETNA

De zoektocht naar een nieuwe koelkast strandt vaak in een jungle van technische termen die in de praktijk weinig lijken te zeggen. Je vraagt je af of die beloofde stilte ook écht stil is als je 's avonds in de woonkamer zit, of dat je na een jaar alsnog handmatig ijs in de vriezer staat weg te bikken. Veel consumenten maken de fout om alleen op de specificaties te letten, terwijl de echte winst zit in de dagelijkse ervaring van rust en versheid. In dit artikel ontdek je waarom de ETNA KCV282NRVS alle twijfels wegneemt en als zeer betaalbare publiekslieveling uit de bus komt als Best Reviewed van het Jaar.

©ETNA

Je spullen in alle stilte vers

In de kern van deze koelkast draait een Inverter-compressor die (anders dan traditionele compressors) niet constant op vol vermogen aan- en uitschakelt. Je hoort dus geen luide klik gevolgd door een brommend geluid; de motor past zijn snelheid subtiel aan op de koelvraag. Dit resulteert in een stabiel geluidsniveau van slechts 36 dB, wat in een open keuken aanvoelt als een rustig achtergrondgeruis dat je eigenlijk nauwelijks opmerkt.

De MultiFlow 360°-technologie blaast via verschillende openingen koude lucht door de hele binnenruimte, waardoor elk plateau even koud aanvoelt. Een veelvoorkomend misverstand is dat dit soort ventilatie producten uitdroogt; door de nauwkeurige vochtbeheersing in de CrispZone-lade blijven je groenten juist opvallend stevig en fris. Wanneer je de deur opent, voel je direct de koude luchtstroom die zich snel herstelt zodra de deur weer in het rubber valt.

Ideale oplossing voor een compacte keuken

Wanneer je beschikt over een keuken waarin elke centimeter telt, is deze vrijstaande koelkast een uitstekende keuze. Met een breedte van slechts 55 centimeter past de ETNA KCV282NRVS op plekken waar standaardmodellen van 60 centimeter simpelweg niet tussen de kastjes passen. De rvs-look afwerking geeft de ruimte direct een moderne uitstraling zonder dat je constant vingerafdrukken hoeft weg te poetsen. Oftewel: je kiest niet alleen voor koelcapaciteit, maar ook voor een apparaat dat fysiek minder ruimte inneemt terwijl de binnenruimte verrassend groot aanvoelt. De heldere ledverlichting zorgt ervoor dat je zelfs achterin op de bovenste plank nog precies ziet wat je in huis hebt, en dat draagt natuurlijk bij aan een overzichtelijk huishouden.

©ETNA

Is dit jouw nieuwe koelkast?

Om te bepalen of dit de juiste winnaar voor jou is, moet je eerst goed naar je eigen gebruik kijken. Gebruikers prijzen de 'open lade' boven in de vriezer, waar je bijvoorbeeld direct drie broden kunt neerleggen zonder met een lade te hoeven worstelen. Wil je de koelkast in een krappe ruimte plaatsen waar hij precies past? Meet de nis dan van tevoren nauwkeurig op en houd rekening met een paar centimeter ventilatieruimte; een koelkast die zijn warmte niet kwijt kan, verbruikt namelijk direct meer stroom.

Kijk ook naar je favoriete producten. De deurindeling is slim, maar grote 2-literflessen vragen om een specifieke indeling van de plateaus. Als je rust in huis belangrijker vindt dan smart-functies of een display op de deur, dan sluit dit model helemaal aan bij jouw behoeften.

Kortom: een terechte Best Reviewed-winnaar

De ETNA KCV282NRVS wint de Best Reviewed 2025-award omdat hij volgens gebruikers uitblinkt in stilte en gebruiksgemak voor een eerlijke prijs. Door de combinatie van No-Frost Plus en een slimme indeling hoef je nooit meer te ontdooien en blijft de koelkast ondanks de beperkte breedte van 55 cm van binnen opvallend ruim.

Consumenten op Kieskeurig.nl waarderen de degelijke rvs-look en de Inverter-compressor die trillingen en lawaai tot een minimum beperkt. Dit model is de ideale keuze voor wie een betrouwbare, onderhoudsvrije koel-vriescombinatie zoekt die moeiteloos in een compacte keuken past.

▼ Volgende artikel
Apple zou vol gaan inzetten op AI-wearables
Gezond leven

Apple zou vol gaan inzetten op AI-wearables

Apple zou zich steeds meer gaan richten op wearables die verrijkt worden met functies rondom kunstmatige intelligentie.

Dat claimt Mark Gurman van Bloomberg, die over het algemeen erg goed op de hoogte is van de plannen van Apple. Ceo Tim Cook hintte onlangs al naar een nieuwe categorie aan producten van het bedrijf die gebruikmaken van 'Visual Intelligence', oftewel AI dat de omgeving van de drager van een product kan scannen en daar op in kan spelen.

Volgens Gurman kunnen we van Apple verschillende draagbare accessoires verwachten, waaronder slimme brillen en nieuwe Airpods die allemaal gebruikmaken van AI. Daarbij kan de AI bijvoorbeeld beter afstanden inschatten of informatie geven over de omgeving.

De iPhone 16 Pro introduceerde 'Apple Intelligence' al, waarbij mensen een foto kunnen maken (of een screenshot op hun smartphone) en vervolgens vragen kunnen stellen over de inhoud, bijvoorbeeld via Google of ChatGPT.

Aankomend Apple-evenement

Zoals eerder aangekondigd organiseert Apple op 4 maart een evenement voor pers waarop nieuwe producten getest kunnen worden. Volgens het artikel van Gurman zullen daar minstens vijf producten te zien zijn die op die dag of de dagen ervoor al worden aangekondigd. Denk aan nieuwe, goedkopere Macbooks, mogelijk ook de iPhone 17e - al zou die ook al eerder aangekondigd kunnen worden - een nieuwe Macbook Pro, en nieuwe iPads. Lees hier meer over het evenement en wat daar zoal verwacht wordt.