Anthropic heeft zelf gemeld dat het een aanvraag heeft ingediend voor de beursgang bij de Securities and Exchange Commission. Dit formulier moeten bedrijven indienen als ze van privébedrijf naar publiek bedrijf willen gaan en dus aandelen willen aanbieden die mensen kunnen kopen.

Zodra de aanvraag is goedgekeurd kan het bedrijf zijn aandelen verkopen, maar Anthropic laat weten dat het niet kan beloven hoe dit er precies uit gaat zien. Dat is afhankelijk van diverse factoren, waaronder de omstandigheden van de markt.

Het is ooko nog niet bekend wat de prijs van de aandelen wordt. Anthropic wordt inmiddels gewaardeerd op 965 miljard dollar.

Steeds meer AI-bedrijven lijken wel oren te hebben naar een beursgang. Onlangs gingen er geruchten dat OpenAI - het bedrijf achter ChatGPT - dit van plan is, en SpaceX, de eigenaar van xAI, wil dat ook.