ID.nl logo
5 nieuwe smartphones met opvallende camera’s
© Reshift Digital
Huis

5 nieuwe smartphones met opvallende camera’s

Smartphonefabrikanten bedenken voortdurend nieuwe methodes om hun toestellen van een voorkant-vullend beeldscherm te voorzien. Een selfiecamera zit dan erg in de weg. Steeds vaker wordt die daarom op een of andere manier weggewerkt. We zetten vijf smartphones op een rij.

OnePlus 7 Pro

De OnePlus 7 Pro beschikt over een selfiecamera die met een motortje uit de bovenkant van de behuizing schuift. Na het maken van een foto schuift hij automatisch terug.

De OnePlus 7 Pro beschikt over een selfiecamera die met een motortje uit de bovenkant van de behuizing schuift. Na het maken van een foto schuift hij automatisch terug.

©PXimport

Oppo Reno

©PXimport

Oppo’s Reno (10x Zoom) gebruikt ook een gemotoriseerde selfiecamera die uit de bovenkant schuift. In dit geval over de hele breedte, waardoor de cameramodule minder kwetsbaar zou zijn.

Samsung Galaxy A80

Met de Galaxy A80 krijg je een draaibare cameramodule die standaard op de achterkant zit. Bij het maken van een selfie schuift de camera omhoog en klapt hij naar voren.

©PXimport

Honor View 20

De Honor View 20 gebruikt een selfiecamera in een schermgaatje. Een soort notch dus, maar dan wat moderner. Steeds meer merken, waaronder Huawei en Motorola, kiezen voor deze methode.

©PXimport

Asus Zenfone 6

©PXimport

Op de Asus Zenfone 6 zit helemaal geen selfiecamera. In plaats daarvan schuift de camera op de achterkant omhoog en klapt hij om. Asus noemt het een ‘flipcamera’.

▼ Volgende artikel
De Switch 2 als enige console? (Nintendo Partner Direct) - Bonuslevel
Huis

De Switch 2 als enige console? (Nintendo Partner Direct) - Bonuslevel

Cody en Jacco lopen door de Partner Direct heen en stellen de vraag: is de Switch 2 nu multiplatform-waardig? Ook zit Jacco drie dagen in Zwitserland voor een gamingmuis en is één persoon jarig.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!

▼ Volgende artikel
Spoedige PlayStation 5-prijsstijging nu nog onwaarschijnlijk
© Reshift Digital
Huis

Spoedige PlayStation 5-prijsstijging nu nog onwaarschijnlijk

De PlayStation 5 zal dit jaar waarschijnlijk nog niet in prijs omhoog gaan, ondanks de stijgende kosten van geheugen.

Dat heeft PlayStation-producent Sony door laten schemeren. het bedrijf reageert daarmee op de angst van veel consumenten dat de populaire spelcomputers binnenkort weer in prijs omhoog gaan door de alsmaar stijgende kosten van RAM-geheugen. RAM is namelijk essentieel om AI in de lucht te houden, wat zeker de laatste maanden voor een grote invloed op de prijzen ervan zorgt.

Genoeg geheugen aangeschaft

Sony praatte erover tijdens de bekendmaking van zijn kwartaalcijfers, waarbij tevens bleek dat er wereldwijd inmiddels 92,2 miljoen exemplaren van de PlayStation 5 zijn verscheept. Sony's cfo Lin Tao meldde daarbij dat het bedrijf al genoeg geheugen heeft aangeschaft om in ieder geval tot en met de feestdagen van dit jaar de PlayStation 5 te kunnen produceren. Daarbij blijft het bedrijf onderhandelen met producenten van RAM.

Tao liet weten dat het flexibel wil blijven wat hun hardwarestrategie betreft. De focus ligt daarbij vooral op het verdienen van de huidige klanten die al een PS5 in huis hebben staan - bijvoorbeeld door het verkopen van games en spelers via PlayStation Network aankopen laten doen en abonnementen af laten sluiten.

Hoewel het bedrijf dus niet uitsluit dat een prijsstijging voor de PlayStation 5 in de toekomst een reële optie wordt, lijkt dat in ieder geval dit jaar niet op de planning te staan. Tegelijkertijd zou de stijging van RAM-kosten wel invloed kunnen uitoefenen op de komst van de PlayStation 6: eerder gingen er geruchten dat het bedrijf overweegt die console intern uit te stellen. In deze column schrijven we waarom dat misschien niet eens slecht nieuws is voor de consument.

Ghost of Yotei

Tijdens het bekendmaken van de kwartaalcijfers liet Sony ook weten dat het vorig jaar oktober uitgekomen Ghost of Yotei goed verkoopt. Hoewel geen precieze verkoopcijfers werden genoemd, zijn er volgens het bedrijf meer exemplaren van de game verkocht dan van voorganger Ghost of Tsushima in dezelfde periode na release. Laatstgenoemde game is ongeveer 5 miljoen keer verkocht in de eerste vier maanden na release, dus het is waarschijnlijk dat Yotei daar overheen is gegaan.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.