ID.nl logo
Watermerk je foto’s met iWatermark+
© Reshift Digital
Huis

Watermerk je foto’s met iWatermark+

Om te voorkomen dat anderen jouw foto’s van social media jatten en er zelf mee aan de haal gaan, kun je ze voorzien van een watermerk. iWatermark+ maakt dat makkelijk. Beschikbaar voor zowel iOS als Android.

Met de app iWatermark+ voeg je razendsnel een of meerdere watermerken toe aan een foto. Dat kunnen zichtbare exemplaren zijn, maar ook een onzichtbaar exemplaar. Die laatste variant is zelfs met een wachtwoord te beveiligen. Zo kun je altijd bewijzen dat een foto van jou is. De app werkt simpel, maar biedt heel veel mogelijkheden, waaronder batch-watermerken. In dit voorbeeld voegen we een zichtbaar watermerk, een signature en een onzichtbaar watermerk toe. Je kunt uiteraard zelf beslissen of je ook een mix van drie wilt gebruiken of simpelweg één exemplaar gebruikt.

Start de app iWatermark+ - die overigens maar een paar euro kost - en tik vervolgens op de knop linksonder in beeld om een afbeelding toe te voegen. In dit artikel gebruiken we de iPadOS / iOS-versie, de Android-versie zal min of meer hetzelfde werken. Is je foto eenmaal geopend, dan tik je op de stempelknop. In het daarop geopende menu kies je bijvoorbeeld een van de voorgebakken watermerken.

Om dit zo subtiel mogelijk aan te brengen - de foto moet immers ook nog aardig zijn om te bekijken - kies je als kleur het best voor lichtgrijs. Aanpassen van de kleur doe je door achter een gekozen ‘stempel’ (wij kozen voor het exemplaar Photo copyright) op de regelaars te tikken. Je kunt nu allerlei zaken naar wens instellen. Het mooist oogt de al genoemde lichtgrijze kleur gekoppeld aan een zo hoog mogelijke transparantie (ofwel: schuif de regelaar achter Opacity zo veel als mogelijk naar links. Tik op Done. Je kunt het watermerk naar elke gewenste positie in beeld slepen.

Om een signature toe te voegen met je naam of andere gegevens, tik je op de regelaar achter de A-knop. Ook nu kun je weer allerlei zaken finetunen, maak er gebruik van. Na een klik op Done sleep je de tekst naar een mooie plek.

Verborgen watermerk

Met iWatermark+ kun je zoals beloofd ook een verborgen watermerk toevoegen. Klik daarvoor achter de knop met de zonnebril op de schuifregelaars. Vul een gewenste tekst in en eventueel ook een wachtwoord. Klik op Done. Om de gewatermerkte foto vervolgens te exporteren tik je rechtsonder op de export-knop (naast het vraagteken). Bewaar de foto op bijvoorbeeld de filmrol van je apparaat. Als je de foto nu upload naar je website of social media-pagina is deze voorzien van zowel zichtbare als onzichtbare watermerken. En dat maakt het plaatje ineens een heel stuk minder aantrekkelijk voor digidiefjes!

©PXimport

▼ Volgende artikel
ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen
© Thitichaya - stock.adobe.com
Huis

ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen

ByteDance, het bedrijf dat ook eigenaar is van TikTok, heeft beloofd zijn AI-videotool Seedance 2.0 aan te passen nadat verschillende filmstudio's kritiek hebben geuit en zelfs hebben gedreigd met juridische stappen.

Met Seedance 2.0 kunnen gebruikers realistisch ogende video's met bekende acteurs maken. Afgelopen week ging een filmpje viral waarin acteurs Tom Cruise en Brad Pitt bovenop een gebouw vechten. Die video is geheel met AI gemaakt en heeft dus niets van doen met de echte acteurs.

Verschillende filmstudio's hebben hier kritiek op geuit, en The Walt Disney Company eist zelfs (via Axios) dat ByteDance het onmogelijk maakt om auteursrechtelijke personages in Seedance 2.0 te gebruiken. Mensen kunnen immers ook personages uit Disney-, Marvel- en Star Wars-films gebruiken voor de AI-tool. Ook Paramount heeft een brief gestuurd naar Variety.

ByteDance heeft op zijn beurt een statement naar buiten gebracht (via o.a. Reuters en BBC) waarin het claimt dat het de huidige beveiligingsmaatregelen gaat aanscherpen om zo te voorkomen dat gebruikers bestaande personages en acteurs in kunnen zetten. Op welke manier het bedrijf dat precies gaat doen is niet duidelijk.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen
© Team Ninja
Huis

Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen

Het kan zijn dat mensen die recentelijk aan Nioh 3 zijn begonnen geen progressie kunnen boeken vanwege verschillende bugs. Ontwikkelaar Team Ninja heeft aangegeven op de hoogte te zijn van de problemen en aan oplossingen te werken.

Een van de voornaamste problemen licht de ontwikkelaar ook uit op X. Spelers die de zogenaamde Crucible Manifesto voltooien en vervolgens naar de Eternal Rift gaan en daar dialogen van het personage Nekomoto overslaan - door bijvoorbeeld een menu te openen - kunnen daarna de missie niet voltooien. Hierdoor blijven ze dus vastzitten in de game. Ook het starten van een cutscene door bijvoorbeeld aan een Battle Scroll te beginnen, halteert progressie.

Team Ninja zegt dat de bug te vermijden is door dus geen menu’s te openen of tussenfilmpjes in te starten wanneer Nekomoto begint te praten. Wie nu al last heeft van dit probleem moet helaas wachten op de patch waar de ontwikkelaar momenteel aan werkt. Wanneer die uitrolt is nog niet bekend, maar gezien dit probleem op ieder beschikbaar platform optreedt wordt het - als het goed is - ook overal opgelost.

View post on X

Over Nioh 3

In Nioh 3 doen spelers een open veld aan, dat overgenomen is door de zogenaamde Crucible en bomvol yokai - lees: geesten - zit. Je hebt twee gevechtssstijlen om deze monsters mee tegen te gaan: een meer actiegerichte Samurai-stijl en de Ninja-stijl die meer focus legt op snelheid en het gebruiken van speciale aanvallen. Door continu te wisselen tussen deze stijlen moet je deze soulslike kunnen overwinnen - als de code dus geen roet in het eten gooit.