ID.nl logo
Voor Rupsje Nooitgenoeg: meer lettertypes voor Windows 11
© Reshift Digital BV
Huis

Voor Rupsje Nooitgenoeg: meer lettertypes voor Windows 11

Er staan behoorlijk wat lettertypen in Windows 11, en zeker als je ook nog websites als Google Fonts raadpleegt, zul je zelden met lege handen staan. ID.nl laat zien hoe je extra lettertypen installeert en degene die je nooit zult gebruiken, verwijdert.

In dit artikel laten we je zien hoe en waarvandaan je meer lettertypen kunt installeren, en ook hoe je orde aanbrengt in je collectie:

  • Download fonts via de Microsoft Store
  • Download fonts via externe websites
  • Verwijder fonts die je nooit gebruikt

Je kunt zelfs van je eigen handschrift een letterype maken. Hoe je dat doet, lees je in dit artikel: Een lettertype maken van je eigen handschrift

1 De Microsoft Store

Klik met de rechtermuisknop op het bureaublad en gebruik de opdracht Aan persoonlijke voorkeur aanpassen. Zodra de persoonlijke instellingen geopend zijn, scrol je naar beneden tot je bij Lettertypen komt. Klik op deze balk. Hier zie je hoeveel lettertypen er op het systeem zijn gevonden. Gebruik de knop Meer lettertypen in de Microsoft Store downloaden. De Microsoft Store wordt in een apart venster geopend en daar typ je in de zoekbalk Fonts en druk je op Enter. Zo kom je op de pagina met lettertypen. Klik op het exemplaar dat je aan het systeem wilt toevoegen en gebruik daarna de knop Downloaden. Klik na het downloaden op Openen. Hierdoor wordt het venster Lettertypen opnieuw geopend en zul je zien dat de nieuwkomer al in de lijst is opgenomen.

Zoek in de Microsoft Store het lettertype dat je wilt toevoegen.

2 Sites van derden

Hoewel de Store een behoorlijk verzameling lettertypen beschikbaar heeft, staan er op andere websites wellicht ook nog lettertypen die je interesseren, zoals Google Fonts, DaFont en Ttf Fonts.

Laten we Google Fonts als voorbeeld nemen. Open Google Fonts in je browser en gebruik de zoekbalk om naar een specifiek lettertype te zoeken. Als je het hebt gevonden, gebruik je de knop Download family. Ga naar je Download-map en wanneer het gaat om een zip-bestand, klik je met de rechtermuisknop op het zipje en kies je Alles uitpakken. Selecteer een locatie en klik nog eens op Uitpakken. Daarna dubbelklik je op het uitgepakte bestand, zodat je de gegevens van dit lettertype kunt zien, en daar gebruik je de knop Installeren. Je kunt het nieuwe lettertype ook in het venster Lettertypen (van de vorige stap) slepen en neerzetten. Hiermee wordt het lettertype in Windows 11 geïnstalleerd.

Klik linksboven op de knop Installeren.

Liever zelf creatief met letters?

Dan is handlettering wat voor jou!

3 Lettertypen verwijderen

Wanneer je enkele nutteloze fonts wilt verwijderen, ga je weer naar het venster Lettertypen, zoals uitgelegd in stap 1. Je zoekt het exemplaar dat weg mag. Als je dat gevonden hebt, klik je op het pictogram met de drie stippen en selecteer je Verwijderen.

Via de knop met de drie puntjes kun je lettertypen verwijderen.
▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.

▼ Volgende artikel
Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4
Huis

Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4

De collab waarvan je niet wist dat je ’m nodig had, maar die er nu toch echt is! Nick Nijland en Tom van Stam van IGN Benelux schuiven aan om Simon eindelijk eens op z’n plek te zetten. Samen met Martin gaat hij de strijd aan in een ultieme PUP vs. IGN-quiz, waarin de gamekennis flink op de proef wordt gesteld! Natuurlijk ontbreken de bekende PUP-zijsporen niet, maar zijn er ook genoeg games om over te lullen: Marathon, Resident Evil 2, Reanimal en Mario Tennis Fever komen allemaal voorbij! Dus wil je weten of Simon z’n zinloze haat een béétje terecht is? Check de aflevering snel, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:40 IGN op bezoek
06:45 Zijspoor één: Helmond represent
10:05 Terug naar IGN
13:20 Hoe werkt IGN precies?
25:00 Zijspoor twee: Yvonne Coldeweijer
26:25 Gamequiz
44:25 Simon z’n Tom-haat-origin
49:40 Marathon
56:05 Tom speelt Chrono Trigger
58:15 Resident Evil 2
01:01:45 Nick speelt Overwatch
01:04:30 Fallout
01:08:20 Simon speelt Mario Tennis Fever
01:15:00 Death Howl
01:17:55 Martin speelt Reanimal
01:24:45 Apex Legends
01:28:15 PlayStation State of Play-voorspel
01:29:25 Simons magazine-dilemma
01:38:40 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!