ID.nl logo
Variabele afspeelsnelheid voor Netflix: dit wil je weten
© Reshift Digital
Huis

Variabele afspeelsnelheid voor Netflix: dit wil je weten

Na maanden testen sluit Netflix zich aan bij andere videostreamingdiensten die meer opties aanbieden met betrekking tot afspeelsnelheden. Abonnees die de dienst wel eens op Android gebruiken krijgen daardoor toegang tot extra opties waar iOS- en tv-kijkers geen beschikking over hebben. De functie wordt al sinds eind vorig jaar getest.

Android-kijkers kunnen video’s afspelen in 0.5x, 0.75x, 1x, 1.25x en 1.5x de snelheid van de normale video. De opties worden nu uitgerold naar elke abonnee op Android, maar het kan nog even duren voordat je de update ontvangen hebt. De reden dat Netflix besloten heeft voor het toevoegen van de mogelijkheden, komt doordat gebruikers erom gevraagd hebben.

Dat zijn niet alleen gebruikers die series aanzetten op de achtergrond of mensen die films graag twee keer zo snel willen bekijken. Nee, een video trager afspelen heeft bijvoorbeeld voordelen voor mensen die doof of slechthorend zijn. De ondertiteling is dan ook wat langzamer, waardoor ze veel meer meekrijgen van wat er op het scherm gebeurt. En dat is eigenlijk een groot voordeel voor een grote groep mensen die er niets aan kan doen dat ze niets of weinig horen.

Niet iedereen blij met beslissing van Netflix

Maar ondertussen geven toch veel mensen kritiek op de beslissing van Netflix. Die kritiek komt voornamelijk vanuit de creatieve hoek, dus de mensen die verantwoordelijk zijn voor het maken, produceren en regisseren van de content. De content waar Netflix natuurlijk maar al te graag gebruik van maakt.

Zo zijn er verschillende tweets van allerlei regisseurs verschenen die hun ongenoegen uiten met een ietwat arrogante boodschap en het verzoek dat Netflix de beslissing terugdraait. Eén van die reacties kun je in dit artikel terugvinden. Het is logisch dat je als maker bang bent dat mensen je content op een andere manieren bekijken dan je zelf bedoeld hebt, maar er zijn nou eenmaal mensen die niet altijd alles maar kunnen volgen, vanwege bijvoorbeeld doofheid dus.

Netflix heeft ook al gereageerd op de kritiek, door te zeggen dat de opties alleen voor Android-smartphones beschikbaar zijn en dus niet voor televisies. Mensen consumeren content op kleine schermen sowieso al anders op grote schermen, dus dit lijkt een soort middenweg te zijn (al kun je de content natuurlijk wel casten naar je televisie).

Ondertussen is Netflix nog bezig met het aanbieden van de nieuwe snelheden voor het web en de iOS-applicatie. Maar wanneer je daarmee aan de slag kunt, is helaas niet bekendgemaakt.

▼ Volgende artikel
Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar
Huis

Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar

Worstelaar en influencer Logan Paul heeft zijn zeldzame Pikachu Illustrator-Pokémon-kaart verkocht voor 16,49 miljoen dollar.

De kaart werd in 1998 uitgereikt aan winnaars van een tekenwedstrijd georganiseerd door Coro Coro, een Japans mangamagazine. De kaart is zo’n 40 keer gedrukt en is nooit in winkels verkocht, waardoor deze al snel veel geld waard was. Ook werd de art gemaakt door Atsuko Nishida, de artiest die de eerste ontwerpen van Pikachu maakte, en heeft de Pikachu Illustrator-kaart in kwestie een PSA 10-beoordeling. Dat is de hoogste beoordeling van de toestand van Pokémon-kaarten.

View post on Instagram
 

Verkocht tijdens veiling

In 2021 kocht Logan Paul de kaart voor 5,28 miljoen dollar, waardoor het meteen de duurste Pokémon-kaart ooit werd. Ook liet hij een ketting en hoes van zo’n 70.000 dollar maken, die hij droeg tijdens verschillende worstelwedstrijden.

De Pikachu Illustrator-kaart werd verkocht via een veiling, die tussen 4 januari en 14 februari liep. Met een openingsbod van 500.000 euro liep het bedrag uiteindelijk op tot zo’n 16,5 miljoen dollar, waarna Guinness World Records bevestigde dat het wederom om de duurste Pokémon-kaart ooit gaat. De nieuwe eigenaar van de kaart is niet bekend.

View post on Instagram
 
▼ Volgende artikel
Slachtoffers Odido-datalek hebben geen automatisch recht op compensatie
Huis

Slachtoffers Odido-datalek hebben geen automatisch recht op compensatie

Telecombedrijf Odido laat weten dat mensen geen automatisch recht op compensatie hebben nadat hun gegevens via een datalek afgelopen week op straat zijn gekomen.

In het weekend van 7 en 8 februari vond een cyberaanval plaats op de website van Odido, waarbij criminelen toegang kregen tot een klantcontactsysteem. De criminelen hebben een bestand kunnen downloaden met daarop gegevens van klanten. Het zou om gegevens van mogelijk 6,2 miljoen klanten kunnen gaan.

Onder de gegevens die zijn gestolen, vallen mogelijk de volledige naam, het adres en de klantnummers van klanten. Ook de mobiele nummers, IBAN-rekeningnummers, geboortedata, e-mailadressen en identificatiegegevens (waaronder rijbewijs- en paspoortnummers) kunnen zijn buitgemaakt.

Odido benadrukte kort na het lek dat er geen scans van identiteitsbewijzen zijn gelekt, noch wachtwoorden, factuurgegevens of belgegeven. Mensen kunnen daarbij gebruik blijven maken van de diensten van Odido, maar er wordt wel aangeraden dat klanten alert zijn op vreemde sms'jes of e-mails, zeker als daar links in staan.

Geen automatisch recht op compensatie

Op een speciale pagina met informatie over het datalek heeft Odido inmiddels meer informatie gegeven over het lek en diverse vragen beantwoord. Er staat ook een vraag en antwoord bij over mogelijke compensatie voor klanten wanneer data van de klant is gelekt.

Odido schrijft: "Een datalek geeft niet automatisch recht op compensatie. Onze inspanningen zijn er momenteel op gericht om juist te voorkomen dat klanten op enige manier schade zouden ondervinden als gevolg van dit incident. We hebben klanten proactief geïnformeerd zodat zij extra alert kunnen zijn op eventueel verdachte signalen. Dit is in lijn met het advies van het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) van de Rijksoverheid."

Het antwoord vervolgt: "Het CMI benadrukt bovendien dat niet automatisch sprake is van identiteitsfraude of dat met de gestolen gegevens identiteitsfraude kan worden gepleegd. Ook meldt het CMI dat met de betrokken gegevens niet zomaar een lening, bankrekening of telefoonabonnement kan worden afgesloten. Ook kan er geen nieuw identiteitsbewijs mee worden aangevraagd. Daarvoor zijn immers extra controles nodig, zoals een echt identiteitsbewijs, je DigiD of de inloggegevens van je bank."

Op de website staat nog een vraag over compensatie, met daarbij nadrukkelijk vermeld dat sommige 'cybersecurity-experts' claimen dat men recht heeft op compensatie. Ook daarop wordt gemeld dat "een datalek geen automatisch recht op compensatie geeft".