ID.nl logo
SharpKeys 3.5
© Reshift Digital
Huis

SharpKeys 3.5

Met SharpKeys herprogrammeert u via registeraanpassingen toetsen op uw toetsenbord. Zo kunt u bijvoorbeeld de Caps Lock-toets de functie van de Shift-knop meegeven. Dat voorkomt situaties waarbij u zuchtend met de Backspace-knop de hoofdletters verwijdert en de tekst weer opnieuw kunt typen wanneer u per ongeluk de Caps Lock-knop heeft gedrukt.

SharpKeys vereist .NET Framework om te werken. Mocht dit niet geïnstalleerd zijn, krijgt u een foutmelding na het opstarten van de freeware. Mocht u .NET Framework niet geïnstalleerd hebben, dan kunt u dit via de website van Microsoft verkrijgen.

Herprogrammeren van Caps Lock

Het herprogrammeren van een toets op uw toetsenbord is erg eenvoudig. Klik op Add en blader in het linkerdeelvenster naar de toets, in dit geval Special: Caps Lock (00_3A). Blader vervolgens in het rechterdeelvenster naar een andere knop. We raden aan de Caps Lock toe te wijzen aan een 'normale' Shift-knop. Kies dus voor Special: Left Shift (00_2A). Via de knopjes Type Key onderaan elk deelvenster, kunt u de knoppen overigens snel vinden. Klik op OK en daarna op Write to Registry. Om de wijziging te activeren, dient u wel even uit te loggen of Windows opnieuw te starten.

©PXimport

Het herprogrammeren van Caps Lock is een fluitje van een cent met SharpKeys.

Windows-toets voor notebooks

Op sommige notebooks is de Windows-toets vanwege ruimtegebrek niet aanwezig, in plaats daarvan is deze knop toegewezen aan bijvoorbeeld de rekenmachine. Maar de Windows-toets maakt deel uit van een aantal handige toetscombinaties (denk aan Windows-toets+E voor Verkenner en Windows-toets+R voor Uitvoeren). Met SharpKeys kunt u de knop weer toewijzen aan de Windows-toets.

Conclusie

SharpKeys is een enorm handig programmaatje. Al is het alleen maar om de Caps Lock-toets te herprogrammeren naar een Shift-knop. U hoeft de toetsen maar één keer in te stellen, daarna kunt u het programma gewoon vergeten. Bovendien kunt u de standaardinstellingen gewoon weer terugzetten. Het is wel jammer dat bij installatie van SharpKeys er niet automatisch wordt gecontroleerd of u wel de juiste versie van .NET Framework hebt.

©PXimport

SharpKeys 3.5

Freeware

Taal Engels

Download 476 KB

OS Windows XP/Vista/7

Systeemeisen .NET Framework

Maker RandyRants.com

Oordeel 9/10

Pluspunten

Eenvoudig herprogrammeren van toetsen

Simpel in gebruik

Minpunten

.NET Framework vereist

©PXimport

Veiligheid

Geen van de ca. 40 virusscanners zag iets verdachts in het installatiebestand. Voor zover wij op moment van publicatie hebben kunnen nagaan, is het installatiebestand veilig om te downloaden. Zie het volledige detectierapport van VirusTotal.com voor meer details. Mocht er inmiddels een nieuwe versie van de software beschikbaar zijn, dan kunt u het bestand via VirusTotal.com altijd zelf opnieuw scannen.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.