ID.nl logo
Huis

Samsung neemt elektronicamaker Harman over

Samsung heeft audio- en electronicabedrijf Harman International Industries overgenomen. De techgigant betaalt 112 dollar (iets meer dan honderd euro) per aandeel, wat neerkomt op zo’n 8 miljard dollar. Harman is vooral bekend om zijn infotainmentsystemen.

Lees ook: ArtPC Pulse van Samsung is rond en modulair

Met de overname wil Samsung een grote stap zetten in audio, en dan voornamelijk in auto’s. Harman heeft verschillende dochterondernemingen op dat gebied, waarvan Harman/Kardon en JBL de bekendste zijn. Apparatuur van die bedrijven is al in veel auto’s en huizen ingebouwd.

Automotive

In het afgelopen jaar was tweederde van de verkopen van Harman gerelateerd aan automotive. Dat waren voor een groot deel audiosystemen, maar het bedrijf doet ook steeds meer op het gebied van veiligheid en security.

Harman is ook marktleider op het gebied van connected cars, een divisie waar Samsung ook erg geïnteresseerd in zal zijn. Inmiddels zijn meer dan 30 miljoen auto’s uitgerust met aan het Internet of Things gekoppelde audiovisuele systemen.

Internet of Things

Het zijn vooral die twee onderdelen van Harman die voor Samsung interessant zijn, en dan voornamelijk de combinatie ervan. Automotive zet de deur open voor Samsung om niet alleen in huizen aanwezig te zijn, maar ook onderweg een grotere rol te spelen dan alleen door smartphones. Dat kan bijvoorbeeld door Samsung-besturingssystemen te integreren in auto’s, met een user interface die een combinatie is van wat Harman en Samsung te bieden hebben. Ook zelfrijdende systemen moeten hier een rol in gaan spelen.

Ook de IoT-toepassingen zijn legio. Harman heeft ook expertise in cloudoplossingen voor bedrijven en consumenten, iets waar ook Samsung niet omheen kan en, in tegenstelling tot Apple en Google, zelf nog geen voet aan de grond heeft kunnen krijgen. Met de overname krijgt Samsung de beschikking over 8000 ontwerpers en ontwikkelaars die connected devices maken.

Door de overname zet Samsung dus tegelijkertijd stappen in de autobranche en in het Internet of Things. De deal, als die tenminste wordt goedgekeurd door de aandeelhouders, moet halverwege 2017 afgerond zijn. 

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube