ID.nl logo
Huis

Microsoft Student with Encarta Premium 2008

Met de hete adem van Wikipedia in de nek bundelt Microsoft zijn Encarta-encyclopedie in een complete bundel software voor studenten.

Deze biedt hulpjes bij het maken van huiswerk, het schrijven van werkstukken en het opdoen van kennis. In de categorie Huiswerk vinden we Microsoft Math waarmee we eenvoudige wiskundige problemen kunnen oplossen en de Foreign Language Tools die hulp bieden bij het leren van Frans, Duits, Spaans en Italiaans door middel van vertaalwoordenboeken, werkwoordvervoegingen en taalmodules voor Word.

Het onderdeel Projects biedt allerlei hulpmiddelen voor het maken van werkstukken, zoals Office-sjabolonen voor presentaties, tekstdocumenten en grafieken, een citatenwoordenboek en een aantal schrijfwijzers. Al deze extraatjes voor studenten bieden voor de Nederlandse scholier en student vanwege de taal betrekkelijk weinig toegevoegde waarde.

In de categorie Discover and Learn vinden we vooral alternatieve (en niet opmerkelijke) manieren om bij de encyclopedische inhoud van Encarta te komen, zoals bij spelletjes of foto's. Die inhoud is overigens zeer onderhoudend. Weliswaar graaft Encarta niet zo diep als Britannica, maar over belangwekkende onderwerpen weet de encyclopedie gemiddeld meer te melden dan de Nederlandse Wikipedia.

Helaas kunnen we de Amerikaanse editie ($26,49, circa €18,27) om licentieredenen hier niet kopen en zijn we aangewezen op de ruim driemaal zo dure Britse versie, wat het product een stuk minder aantrekkelijk maakt.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • leuke tools voor studenten

  • voor Nederlandse consumenten wellicht te beperkt

Encarta is op zich een mooie encyclopedie met gedegen informatie en leuke hulpmiddelen voor studenten. Echter is de opkomst van Wikipedia erg sterk en zullen de meeste studenten zich prima kunnen redden met deze gratis encyclopedie.

Oké
▼ Volgende artikel
ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen
© Thitichaya - stock.adobe.com
Huis

ByteDance gaat AI-videomodel aanpassen na Hollywood-waarschuwingen

ByteDance, het bedrijf dat ook eigenaar is van TikTok, heeft beloofd zijn AI-videotool Seedance 2.0 aan te passen nadat verschillende filmstudio's kritiek hebben geuit en zelfs hebben gedreigd met juridische stappen.

Met Seedance 2.0 kunnen gebruikers realistisch ogende video's met bekende acteurs maken. Afgelopen week ging een filmpje viral waarin acteurs Tom Cruise en Brad Pitt bovenop een gebouw vechten. Die video is geheel met AI gemaakt en heeft dus niets van doen met de echte acteurs.

Verschillende filmstudio's hebben hier kritiek op geuit, en The Walt Disney Company eist zelfs (via Axios) dat ByteDance het onmogelijk maakt om auteursrechtelijke personages in Seedance 2.0 te gebruiken. Mensen kunnen immers ook personages uit Disney-, Marvel- en Star Wars-films gebruiken voor de AI-tool. Ook Paramount heeft een brief gestuurd naar Variety.

ByteDance heeft op zijn beurt een statement naar buiten gebracht (via o.a. Reuters en BBC) waarin het claimt dat het de huidige beveiligingsmaatregelen gaat aanscherpen om zo te voorkomen dat gebruikers bestaande personages en acteurs in kunnen zetten. Op welke manier het bedrijf dat precies gaat doen is niet duidelijk.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen
© Team Ninja
Huis

Nioh 3-bugs maken progressie onmogelijk, Team Ninja werkt aan oplossingen

Het kan zijn dat mensen die recentelijk aan Nioh 3 zijn begonnen geen progressie kunnen boeken vanwege verschillende bugs. Ontwikkelaar Team Ninja heeft aangegeven op de hoogte te zijn van de problemen en aan oplossingen te werken.

Een van de voornaamste problemen licht de ontwikkelaar ook uit op X. Spelers die de zogenaamde Crucible Manifesto voltooien en vervolgens naar de Eternal Rift gaan en daar dialogen van het personage Nekomoto overslaan - door bijvoorbeeld een menu te openen - kunnen daarna de missie niet voltooien. Hierdoor blijven ze dus vastzitten in de game. Ook het starten van een cutscene door bijvoorbeeld aan een Battle Scroll te beginnen, halteert progressie.

Team Ninja zegt dat de bug te vermijden is door dus geen menu’s te openen of tussenfilmpjes in te starten wanneer Nekomoto begint te praten. Wie nu al last heeft van dit probleem moet helaas wachten op de patch waar de ontwikkelaar momenteel aan werkt. Wanneer die uitrolt is nog niet bekend, maar gezien dit probleem op ieder beschikbaar platform optreedt wordt het - als het goed is - ook overal opgelost.

View post on X

Over Nioh 3

In Nioh 3 doen spelers een open veld aan, dat overgenomen is door de zogenaamde Crucible en bomvol yokai - lees: geesten - zit. Je hebt twee gevechtssstijlen om deze monsters mee tegen te gaan: een meer actiegerichte Samurai-stijl en de Ninja-stijl die meer focus legt op snelheid en het gebruiken van speciale aanvallen. Door continu te wisselen tussen deze stijlen moet je deze soulslike kunnen overwinnen - als de code dus geen roet in het eten gooit.