De app heet SAIP en geeft een waarschuwing zodra er sprake is van een aanslag of dreiging. Dat kan zowel in het Frans als in het Engels. Gebruikers kunnen daarbij aangeven van welke plekken ze op de hoogte gehouden willen worden. Daarnaast wordt informatie aangeboden op basis van hun eigen locatie.

Naast een waarschuwing deelt de app ook instructies om jezelf in veiligheid te brengen. De eerste wedstrijd wordt vrijdag aanstaande gespeeld tussen Frankrijk en Roemenië. Laten we hopen dat de app alleen als voorzorgsmaatregel in het nieuws komt.

Download SAIP voor Android of voor iOS.

Leuker nieuws

Leuker digitaal nieuws rond het EK is er gelukkig ook. Zo kun je de EK-stadions bekijken in Street View. Handig als je er zelf niet bij kunt zijn. Zoals het Nederlands elftal.