ID.nl logo
Huis

BlackArmor NAS 420

Seagate's BlackArmor-serie is bedoeld voor kleinzakelijk gebruik, waarbij maximaal 8 TB aan opslagruimte gedeeld kan worden. Backup van gebruikerspc's is mogelijk, evenals het delen van resources zoals printers.

De BlackArmor is een compacte doos die eenvoudig op een bureau geplaatst kan worden. Eigenlijk is de BlackArmor een kant-en-klare fileserver die rechtstreeks in het netwerk kan worden opgenomen en met twee of vier drives wordt geleverd. Elke drive zit in een uitschuifbare cartridge, waardoor het vervangen van de schijf makkelijk gemaakt wordt. Een klein lcd-scherm op de voorzijde van het apparaat geeft statusboodschappen weer. Ook zien we een usb-poort. Drie extra usb-poorten zijn aan de achterzijde geplaatst, evenals twee ethernetpoorten.

We bekijken de BlackArmor NAS 420, geleverd met twee 1TB sata-schijven, geconfigeerd als raid-1-array. Het is ook mogelijk modellen met vier schijven en een andere raid-configuratie aan te schaffen; het is evengoed mogelijk de 420 uit te breiden met extra schijven. Raid-1 betekent dat de twee schijven een identieke kopie van elkaar zijn. Valt er een uit, dan raakt u geen gegevens kwijt en kunt u gewoon doorwerken, al moet u de defecte schijf zo snel mogelijk vervangen. Het nadeel? Van de totale 2 TB aan capaciteit heeft u slechts 1 TB beschikbaar. Dit lijkt ons overigens voldoende voor een kleine werkgroep.

Het is voor ons niet lastig de BlackArmor in gebruik te nemen, maar een minder onderlegde gebruiker zal er wat meer moeite mee hebben. De meegeleverde documentatie is niet erg uitgebreid en veronderstelt een hoog kennisniveau. Vervelender is dat de documentatie met geen woord rept over wat u moet doen wanneer er een fout optreedt. Dat is onvergeeflijk: wat als de BlackArmor al uw zakelijke gegevens bevat en er ineens mee ophoudt?

Heeft u de BlackArmor aan de praat, da kunt u eenvoudig gedeelde mappen aanmaken. We kunnen ook usb-drives en geheugensticks delen door ze in de usb-poorten van de BlackArmor te steken. De doorvoersnelheid is hoog. Het delen van usb-printers is ook mogelijk, maar de instructies die Seagate meelevert zijn misleidend. Volgens Seagate sluit uit de printer aan, schakelt u deze in en installeert u de printerdrivers op de normale wijze. Dat werkt dus niet; u moet de Printer toevoegen-functie in het Windows Configuratiescherm gebruiken, kiezen voor een Netwerkprinter en Windows de printer laten detecteren.

Seagate levert een programma mee (BlackArmor Discovery) die uw BlackArmor in het netwerk detecteert en als drive aan uw pc koppelt. Het ip-adres van de nas is ook op het lcd-scherm af te lezen. U kunt de BlackArmor overigens niet koppelen voor u minstens één gedeelde map en één gebruiker toegevoegd heeft. Dit doet u via de ingebouwde webinterface die u opent in het Discovery-programma (of rechtstreeks via het ip-adres). De eerste keer dat u de interface opent moet u de datum en tijdszone instellen. Ook kunt u een administratorwachtwoord invoeren om ongeoorloofd gebruik tegen te gaan.

De webinterface bevat een duizelingwekkend aantal mogelijkheden, gegroepeerd onder System, Network, Storage, Access en Media. De meeste opties hoeft u niet te bekijken, maar u moet uzelf er wel van verzekeren dat de naam van de werkgroup (Netwerk-menu) identiek is aan die u gebruikt voor uw pc's. Vervolgens maakt u een gedeelde map (Storage-menu) en voert u de namen van de gebruikers die toegang hebben tot deze map in (Access-menu). Gebruikers kunnen de Prullenbak inschakelen voor elke gedeelde map. Gewiste bestanden kunnen dan makkelijk via de webinterface worden teruggevonden.

Technisch onderlegde gebruikers kunnen hun lol op de met de geavanceerdere opties, waaronder het instellen van een vast ip-adres of het koppelen van de BlackArmor aan een Windows Domain. Ook kan de BlackArmor automatisch berichten versturen naar een ingesteld e-mailadres wanneer er problemen optreden. Kiest u voor een BlackArmor-setup met vier schijven, dan kunt u kiezen voor raid-5. Dit geeft u 3 TB aan opslag bij het gebruik van vier 1TB-schijven.

Seagate levert een backupprogramma met de naam BlackArmor Backup mee. Dit programma laat gebruikers op het netwerk hun computer backuppen naar de BlackArmor. Het programma moet vanzelfsprekend op elke pc geïnstalleerd worden. BlackArmor Backup is behoorlijk uitgebreid en kent mogelijkheden voor scheduled incremental backups. De installatie-cd kan gebruikt worden om een pc te booten en herstellen over het netwerk. Elke BlackArmor wordt geleverd met een Backup-licentie voor maximaal tien gebruikers. De applicatie registreert zichzelf de eerste keer meteen. U kunt vanuit de webinterface zien hoeveel licenties u nog over heeft, extra licenties kunnen gekocht worden bij Seagate met een maximum van 50 gebruikers per nas.

Wie zich afvraagt waarom de BlackArmor twee ethernetpoorten heeft: Seagate heeft twee gebruiksdoelen voor de tweede poort. Of u gebruikt de poort om uw doorvoer te versnellen (aggregation), of u koppelt er een tweede BlackArmor aan vast. Deze zorgt dan voor een continue backup van de eerste BlackArmor.

Wie zijn BlackArmor van buiten het bedrijfsnetwerk wil benaderen kan dit doen via een webbrowser. Hierbij wordt dan gebruik gemaakt van Seagate's Global Access Service. Elke gebruiker die toegang op afstand wil moet een account aanmaken. Dit is vooralsnog gratis. Het is ook mogelijk de BlackArmor op een ups (uninterruptible power supply) aan te sluiten. Dit werkt vooralsnog alleen met ups-modellen van APC. Mocht er een stroomonderbreking plaatsvinden, dan kan de BlackArmor zichzelf netjes uitschakelen als de accu van de ups bijna leeg is.

Ook kan de BlackArmor gebruikt worden als mediaserver, dankzij dlna-protocollen om foto's, video en muziek te delen. Een iTunes-server is ook ingebouwd. Helaas biedt de documentatie bar weinig informatie over hoe u deze functie gebruikt. Een meegeleverde downloadmanager laat de BlackArmor grote bestanden van het web in een gedeelde map binnenhengelen.

Dat de drives in de BlackArmor hot-swappable zijn, betekent dat er in geval van nood een defecte schijf verwisseld kan worden voor een nieuwe zonder dat u de nas hoeft uit te schakelen. Uiteraard proberen we dit uit. We kunnen inderdaad gewoon bij onze bestanden komen, ook al hebben we één schijf verwijderd. Er verschijnt een waarschuwing op het led-display en de led-indicator bij de betreffende schijf gloeit geel om aan te geven dat er een probleem is. Helaas lezen we nergens in de documentatie wat we in zo'n situatie moeten doen. Sterker nog: na het terugplaatsen van de drive blijft de status-led brangen en zien we in de webinterface een bericht dat 'a volume is in degrade mode'. Het help-bestand verwijst vrolijk naar de Seagate-website, maar hier vinden we geen informatie over dit probleem.

Uiteindelijk blijkt dat we de Disk Manager in het Storage-menu moeten gebruiken om de drive weer te 'claimen' en dan in Volumes moeten kiezen voor 'Recover' om de raid-1-array weer op te bouwen. Een dergelijk proces gaat de technische expertise van een gemiddelde kleinzakelijke klant vaak te boven. Dit betekent dat u dit apparaat beter via een reseller of dealer kunt kopen, zodat deze u kan helpen als er iets misgaat.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • hot-swappable

  • raid-1, raid-5

  • printers en usb-opslag delen

  • kan pc's backuppen

  • vereist veel technische kennis

  • lastige configuratie

  • slechte documentatie

De BlackArmor NAS 420 is een flexibele nas die zich prima thuisvoelt in het hart van een kleinzakelijke onderneeming. Gebruikers kunnen printers en opslag delen en de BlackArmor kan pc's op het netwerk backuppen met de meegeleverde tools. Helaas is de BlackArmor lastig te installeren door normale gebruikers, tenzij ze kunnen vertrouwen op technische ondersteuning van een reseller. De meegeleverde documentatie is niet echt behulpzaam en biedt soms zelfs verkeerde adviezen.

Oké
▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem