ID.nl logo
Huis

AV 200 adapter kit

In sommige huizen werkt een draadloos netwerk gewoon niet lekker. En om nu het hele huis vol te gooien met accesspoints, dat is ook onzin natuurlijk. Ook kan het lastig zijn een draadloos netwerk te configureren. In dat soort gevallen kan een netwerk via het lichtnet uitkomst bieden. Netgear heeft een leuke starterskit mét powerline switch.

Het idee van de AV 200 Adapter Kit is dat u het modem of de modemrouter met een kabel aan de powerline switch koppelt. Deze zit weer met een gewone huis, tuin en keukenstekker verbonden met het lichtnet. De bijgeleverde homeplug kunt u overal in huis in het stopcontact doen om daarmee een pc, laptop of ander netwerkapparaat in het netwerk op te nemen. Het concept is gemakkelijk en werkt prima. Al moet u de 200 Mbit wel een beetje met een korrel zout nemen. Net als Wireless-N 300 Mbit, zoals u weet.
Als we de switch aan onze labrouter (Sitecom 300N Media Router) hebben gekoppeld, pakken we de homeplug en stoppen die in een willekeurig stopcontact binnen dezelfde groep. Binnen een paar seconden zien we dat de switch en plug gekoppeld zijn. Dat gaat alvast gemakkelijk. We besluiten een testbestand van 4GB over het powerlinenetwerkje te sturen. We zien een nette score van om en nabij de 9MB/s, ofwel 72 Mbit/s. Als we veel storing veroorzaken in de vorm van pc’s, routers, en lc-monitoren, dan zakt het naar 6,5MB/s (52Mbit/s). Dit lijken lage scores, maar het zijn helemaal geen verkeerde scores voor en 200Mbit-kit. Als we tenslotte via de switch zelf kopiëren, blijft de meter hangen bij 11,5 MB/s. Het is dus een 100Mbit-switch, wat we al hadden verwacht. Opvallend is overigens het geringe energieverbruik van de kit. De switch verbruikt ongeveer 3,3 watt en de plug maximaal 2,9. Dat zult u niet merken op de eindrekening van uw energieleverancier!

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Relatief goede prestaties

  • Uitbreidbaar

  • Zuinig

  • Gewoon bekabeld netwerk blijft sneller

Wie geen al te hoge snelheidseisen stelt aan een netwerk en moeite heeft met het opzetten van een wireless-N netwerk, doet een verstandige, ecologische keuze aan deze powerline-kit van Netgear.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Spotify laat gebruikers via AI-prompts eigen playlists samenstellen
© Mojahid Mottakin - stock.adobe.com
Huis

Spotify laat gebruikers via AI-prompts eigen playlists samenstellen

Muziekstreamingplatform Spotify rolt later deze maand in de Verenigde Staten en Canada een nieuwe feature uit genaamd Promped Playlist. Hierbij kunnen gebruikers prompts invoeren, waarna een AI-bot daar passende muziek bij zoekt om een playlist samen te stellen.

De functie kwam eind vorig jaar als test al beschikbaar in Nieuw-Zeeland, en zal ergens eind deze maand dus ook in de Verenigde Staten en Canada uitgerold worden. Wel zullen vooralsnog alleen Spotify-leden met een Premium-abonnement er gebruik van kunnen maken.

Gebruikers kunnen prompts invoeren om een afspeellijst met muziek te creëren die past bij specifieke situaties of een bepaald gevoel - bijvoorbeeld een sportsessie of een indrinkavondje. De AI-bot zoekt hier vervolgens de juiste muziek bij.

Daarbij wordt er ook gekeken naar de luistergeschiedenis van het Spotify-lid. Ook kan de lijst automatisch worden ververst, bijvoorbeeld per dag of per week.

Nog niet in Nederland

Prompted Playlist is vooralsnog alleen in bètavorm beschikbaar, en zoals gezegd alleen in Nieuw-Zeeland, en binnenkort dus ook de Verenigde Staten en Canada. Het is niet bekend wanneer Prompted Playlist in Nederland en België verschijnt.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
NintenDaan over de volgende Animal Crossing (en 3.0!) - Bonuslevel
Huis

NintenDaan over de volgende Animal Crossing (en 3.0!) - Bonuslevel

Daan is terug! Vlak voordat hij naar naar Japan gaat voor onder andere PokéPark Kanto, heeft hij het Cody en Jacco over Pokémon Day-gekte en Animal Crossing: New Horizons 3.0. Ook bespreken de mannen wat ze willen van een nieuwe Animal Crossing.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!