ID.nl logo
Huis

Vaio VGN-TT11XN

Dat het nog compacter kan met volledige functionaliteit inclusief breedband netwerk, laat Sony zien met deze zakelijke ultra-portable.

Dat Sony kampioen is in het toepassen van ultra lichte koolstofvezel composiet behuizingen bewijst
de Vaio TT. Deze is met 1,29 kg nog lichter dan de Sony Vaio Z-serie en is dankzij een 11,1 inch scherm ook 3,5 cm kleiner. De TT is wel completer dankzij een ingebouwd hsupa breedband voorziening met Sony’s Everywair wwan-technologie om altijd online te kunnen zijn, en een tpm-module die samen met de vingerprintscanner zorgt voor optimale beveiliging van de gegevens. Vooral van belang voor de zakelijke gebruiker.
 

Chique zwart

Het notebook is dan ook uitgevoerd in zakelijk mat zwart, wat het een zeer gedistingeerd uiterlijk bezorgt. Ook hier de stijlkenmerken van de recente Vaio’s met de ronde accu onder het scherm met aan de beide uiteinden respectievelijk de verlichte aan uitschakelaar en de voedingsconnector. Zonde van de overbodig glimmende verchroomde accenten aan scharnieren, muistoetsen en zijkant. Jammer is ook dat Sony concessies heeft gedaan aan de degelijkheid ten gunste voor het uiterlijk. Aan de linker kant zit over de aansluitingen van hdmi en netwerk een knullig klepje dat, indien geopend, aan een stukje slap plastic bij het notebook wordt gehouden. Aan de ander kant zit, dan weer niet achter een klepje, zit een lelijk opvallende vga-connector. Dat kan ook anders, maar hier wisten de ontwerpers het kennelijk even niet meer. Ook de afdekking van de scharnieren buigt vervaarlijk door, wat de vraag oproept of dat wel degelijk genoeg is?

Kwaliteitsscherm

Net als bij de Z-serie ook hier Sony’s onovertroffen kwaliteitsscherm, X-black, glimmend maar weinig reflecterend. Ook hier met hoge kleurechtheid, uitstekend contrast en kijkhoek. Dankzij de energiezuinige ledverlichting ook bijzonde helder en niet te vergeten bijzonder dun. Een lichtsensor zorgt voor de automatische aanpassing van de achtergrondverlichting, iets wat plezierig werkt. Het
11,1 inch scherm is in 16:9 verhouding en heeft met de resolutie van 1366 x 768 wel de kleinst werkbare afmetingen, maar daarmee wel de optimale verhoudingen voor het bekijken van breedbeeld video. Aan de voorkant van het notebook zijn er daartoe speciale mediaplayer knoppen. Als het scherm toch niet groot genoeg is, of voor het houden van presentaties is er de hdmi-, of vga-aansluiting voor het aansluiten van een groot scherm of beamer.

Prestaties

Over de techniek niets dan lof. De energiezuinige nieuwe Intel Centrino 2 doet het ook hier uitstekend, al blijven de prestaties, met name de 3d-prestaties wat achter bij die van de Samsung X360 die van dezelfde processor gebruik maakt.

Energiezuinig

De energiebesparingsfuncties zijn in deze Sony goed uitgewerkt wat resulteert in een werktijd uiteenlopend van 4,5 tot ruim 11 uur. Het hoogste wat wij tot nu toe hebben gemeten. Zo begint met een beetje geluk een volledige werkdag zonder stopcontact in zicht te komen.

Toetsen

Door het compacte formaat, is ook het toetsenbord aan de kleine kant en zijn toetsen wat klein, wel staan ze ver uit elkaar wat het tikken dan weer vergemakkelijkt. Het touchpad, zowel als de muistoetsen werken perfect. Ons testexemplaar heeft een dvd-brander maar vermoedelijk komt er ook een versie met blu-ray speler.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • compact licht

  • compleet

  • hsdpa

  • beveiliging

  • batterijduur

  • overbodig metaalaccenten

  • knullig kapje over aansluitingen

Al met al voor een heel fijn compact en licht notebookje voor de mobiele zakenman, dat weinig te wensen overlaat, maar daar hangt dan wel een heel fors prijskaartje aan.

Fantastisch
▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.