ID.nl logo
Huis

5 productiviteits-apps voor je Mac

Even Facebook checken, een kattenfilmpje op YouTube bekijken, een gek Snapchat-berichtje naar je vrienden sturen. Het is om gek van te worden, je productieve dag wordt met al die afleiding opeens een stuk minder productief. Met deze vijf tips kun je productiever werken.

Tip 01 Time Out

Het is slim om af en toe even een break te nemen. Je zorgt ervoor dat je je spieren even ontspant en dat je je ogen even rust geeft. En dat maakt je weer productief en zorgt dat je gefocust aan het werk gaat. Het beste is om elke vijftien tot twintig minuten een korte pauze van een paar seconden te nemen, je ogen even ergens anders op te richten en wat kleine rek- en strekoefeningen te doen.

Met Time Out op je Mac heb je een gratis programma die die automatisch voor je regelt. Elke 15 minuten krijg je de melding om even een korte pauze van 15 seconden nemen. Na elke 52 minuten moet je 17 minuten pauze houden. Dit lijkt lang, maar onderzoek heeft uitgewezen dat dit optimaal is voor je focus. Je kunt de lengte en tijd van de breaks zelf aanpassen overigens.

www.dejal.com/timeout

©PXimport

Tip 02 Focus

Focus is een app voor macOS waarmee je bepaalde websites kunt blokkeren. Als je merkt dat je tijdens je werkdag steeds weer op Facebook, Instagram of YouTube kijkt, dan kun je deze websites toevoegen aan een blacklist.

Geef een tijd aan en tijdens deze periode kun je deze pagina's niet bezoeken. Je kunt deze beslissing nog wel negeren, maar dan moet je actief het programma openen en dit aangeven. Wil je dat dit ook niet kan, dan heeft Focus een hardcore modus. Nu is het tijdens de ingestelde periode echt niet mogelijk om één van de sites te bezoeken.

www.heyfocus.com

©PXimport

Tip 03 Noisli

Heb je last van je collega´s of wordt je afgeleid door geluiden van buiten, dan kun je natuurlijk een muziekje aandoen. Niet iedereen wordt hiervan echter productiever. De website Noisli kan je helpen.

Je ziet allerlei verschillende icoontjes van bijvoorbeeld blaadjes, regen, water en vuur. Zodra je op één van de plaatjes klikt, wordt er een geluid afgespeeld. Met de volumeschuiven bepaal je het individuele volume van een geluid. Zo mix je je eigen soundtrack van bijvoorbeeld een brandend kampvuur, een passerende trein en een gezellig café.

www.noisli.com

Tip 04 Isolator

De app is al een paar jaar oud en is de laatste jaren niet meer echte geüpdatet, maar onder macOS Sierra werkt het programma nog prima. Nadat je het naar je programmamap hebt gekopieerd en het hebt geopend, zie je een klein vierkantje in je menubalk.

Klik erop en kies voor Turn Isolator On. Je hele scherm wordt zwart op je actieve venster na. Het programma is heel basic, maar zorgt er wel voor dat je minder afgeleid wordt.

www.willmore.eu/software/isolator/

©PXimport

Tip 05 Freedom

Leuk dat je websites kunt blokkeren op één machine, maar wat als je naast een Mac ook nog een iPhone of een tweede Mac hebt? Met Freedom is dit probleem opgelost. Je kunt de dienst op al je machines installeren.

Het grote voordeel is dat Freedom een zogenoemde Locked Mode heeft, waarbij het onmogelijk is om de applicatie tussentijds te stoppen. Je moet wachten tot je Freedom-sessie voorbij is voordat je wijzigingen aan kunt brengen. Een abonnement heb je al vanaf 29 dollar per jaar. Vaak zijn er echter aanbiedingen zodat je de dienst nog goedkoper kunt bemachtigen.

www.freedom.to

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.