ID.nl logo
Huis

Apple kondigt nieuwe Macs aan op 27 oktober

Apple houdt op 27 oktober een evenement waarbij een serie nieuwe Macs en MacBooks wordt aangekondigd. Het evenement werd sowieso eind oktober verwacht, en de 27e was verreweg de meest logische optie. De pers is inmiddels uitgenodigd voor het evenement.

Nieuwe Apple-computers zijn ook wel nodig: de laatste echt grote upgrade van de MacBook Pro is alweer vier jaar geleden, daarna zat de verandering hem vooral in de details. De nieuwe MacBook Pro's krijgen naar verwachting een volledig vernieuwd toetsenbord, dat gedeeltelijk als touchscreen gebruikt kan worden. Lees ook: 20 handige sneltoetsen voor je Mac.

Logische datum

De keuze voor de 27e is niet zo gek. Apple's herfstaankondigingen zijn eigenlijk altijd in de laatste week van oktober - met uitzondering van vorig jaar, toen er helemaal geen nieuwe Macs aangekondigd werden.

Normaal gesproken worden Apple-events op dinsdag gehouden, maar de 25e is al bezet door de driemaandelijkse bekendmaking van de kwartaalcijfers. De dag erna zou ook een optie geweest zijn, ware het niet dat Microsoft op die dag een evenement houdt over de Surface All-in-One-pc. En dan bleef alleen de 27e nog over.

Update: Alleen MacBooks?

In de aanloop naar het event komende donderdag ‘lekken’ er steeds meer dingen uit. De laatste in deze lijn van geruchten komt van analysebureau KGI Securities. De website 9to5Mac heeft een rapport van KGI ingezien waarin staat dat Apple op 27 oktober enkel MacBooks aankondigt. Nieuwe iMacs of een Mac Pro hoeven we dus niet te verwachten. Het zou gaan om een 13 inch MacBook Pro, een 13 inch MacBook en een 15 inch MacBook Pro. Volgens KGI krijgen de nieuwe MacBook Pro’s een hoop belangrijke vernieuwingen, maar details zijn niet bekend. Mogelijk gaat dit over de aanraakgevoelige OLED-strip. Of KGI helemaal bij het rechte eind zit, is natuurlijk niet zeker. Wel had KGI in het verleden al eerder gelijk met zijn voorspellingen over Apple-introducties.

MacWorld is er de 27e natuurlijk bij om je op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Houd de website dus in de gaten.

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.