Zomertijd zorgt voor problemen bij mobieltjes
Wie zich afgelopen zondag liet wekken door de alarmfunctie in zijn mobiel, kan zich weleens verslapen hebben - ontdekte eindredacteur Dick van de Schraaf.Mijn Hema-wekker van een tientje wees afgelopen zondag half tien aan, toen ik mijn ogen opende na een verkwikkende nachtrust. Mijn Samsung D900 mobieltje (nieuwprijs toch al gauw 300 euro), vertelde me dat het pas half negen was. Een korte check bij de computer thuis liet zien dat het Hema-wekkertje gelijk had en stond. En dat, beste lezer, is natuurlijk raar. Hoe kan een high-tech gadget als een mobieltje het zo laten afweten?
Maandagmorgen meteen een onderzoekje onder de collega's hier bij het HUB gelanceerd. Conclusie? Het al dan niet automatisch verspringen naar zomertijd is toestel-afhankelijk. De Samsung D800 laat het afweten, evenals de D900. Ook de Sony Ericsson T290i doet het niet, net zomin als de Nokia 3110, de 6230, de 6320 en de7360. Verder lieten een Motorola en een Alcatel One Touch het afweten.
De mobiels die het wel goed deden waren zonder uitzondering duurdere modellen met handige extra's als Windows Mobile en Mac OS X. We hebben het dan over de HTC7, de HTC S620 en de iPhone.
Mocht u niet over zo'n duur toestel beschikken, wanhoop dan niet. Volgens een woorvoerster van Samsung biedt "de nieuwste generatie toestellen wel de de mogelijkheid om automatisch bij te werken naar zomer- of wintertijd." En de woordvoerster vermoedde dat met 'de nieuwste generatie' alle toestellen worden bedoeld die momenteel op de markt verschijnen. Waarvan akte.
















