Weblog hetkanWel zoekt samen met belangstellenden, experts en partners Ode, Duurzaam Nieuws en Microsoft naar dé groene pc. Het doel is om ervoor te zorgen dat er met kerst 2010, de jaarlijkse verkooppiek in de detailhandel, een groene pc in de winkels ligt.

Het idee is dat een computer veel duurzamer geproduceerd kan worden met minder gif en minder afval. Weblog hetkanWel verkent daartoe via blogs, Twitter (#groenepc) en een evenement op 18 augustus onder het publiek, fabrikanten en softwareproducenten hoe de groene pc eruit moet zien. Wat moet de pc kunnen? Welke software moet er op draaien? Hoe kan hij zo duurzaam mogelijk gebouwd worden? En, belangrijke vraag: is het nog een pc?

Na het evenement zullen drie teams, bestaande uit studenten, consumenten en medewerkers van computerfabrikanten twee concepten ontwikkelen: een doe-concept, voor een zo groen mogelijke pc die op korte termijn gerealiseerd kan worden, en een droomconcept, voor de groene pc van de toekomst. Tijdens een tweede evenement op 15 september zullen de concepten gepresenteerd worden. Het winnende doe-concept ligt zo snel mogelijk in de winkels. Het winnende droomconcept zal mede richting geven aan de lange termijnvisie van producenten.