Hoewel we van onze ouders hebben geleerd dat we niet mogen klikken, kan het behoorlijk lucratief zijn. Zo heeft een werknemer zijn voormalige werkgever aangegeven bij de BSA omdat er op grote schaal gebruik werd gemaakt van illegale software. Hij kreeg daarvoor een vergoeding van ruim 10.000 euro.
Het mediabedrijf waar hij werkt zou voor bijna 100.000 euro schade hebben gemaakt door het werken met illegale software van Adobe en Microsoft.
De werknemer was op de hoogte van de vergoedingen maar wist niet dat die zo hoog zou uitvallen. Hij heeft naar eigen zeggen eerst zijn werkgever benaderd maar toen dat nergens toe leidde heeft hij de Business Software Alliance ingeschakeld. Hij zei gefrustreerd te zijn door het management dat volgens hem meer dacht te kunnen krijgen met minder en hoopt dat zijn actie meer mensen er toe zet om stappen te ondernemen.
De BSA zal de man zelf eerder als klokkenluider dan als klikspaan bestempelen en hoopt natuurlijk met dergelijke berichten meer mensen aan te zetten om het illegaal gebruik van software binnen bedrijven aan te geven.
[Via Techworld]

















