ID.nl logo
Waarom criminelen kiezen voor een BlackBerry
© Reshift Digital
Huis

Waarom criminelen kiezen voor een BlackBerry

De smartphones van BlackBerry zijn volgens verschillende internetbronnen de populairste telefoons onder criminelen, maar waarom is dat eigenlijk zo?

De smartphones van BlackBerry zijn volgens verschillende internetbronnen de populairste telefoons onder criminelen, maar waarom is dat eigenlijk zo?

Al in 2007 meldt de Canadese site van de Vancouver Sun dat BlackBerry's de favoriete telefoons van criminelen zijn. Volgens de Canadese politie maakt de georganiseerde misdaad in British Columbia, een westelijke provincie van Canada, massaal gebruik van de zakelijke smartphones. In 2007 wijdde de RCMP (Royal Canadian Mountain Police) zelfs een heel hoofdstuk aan de smartphone in een rapport over de bedreiging van de georganiseerde misdaad in de provincie.

Scott Totzke, beveiligingsexpert van BlackBerry, waarschuwde recentelijk nog voor het misbruik van smartphones door hackers. Volgens Totzke kunnen criminelen in de toekomst smartphones gebruiken als "schurken-apparaten" om belangrijke draadloze netwerken plat te leggen. Overigens zijn ook tweedehands BlackBerry's populair bij criminelen, maar dat heeft een andere reden. Veel gebruikers vergeten namelijk de data van hun oude telefoon af te halen en daardoor zijn de toestellen interessant voor identiteitsdiefstal. Vooral Nigeriaanse bendes maken zich hier op grote schaal schuldig aan.

Overheden zijn natuurlijk niet altijd even blij dat zij het (mobiele) telefoonverkeer niet kunnen afluisteren. In Canada, het thuisland BlackBerry-fabrikant Research in Motion (RIM), stelde de regering zelfs een telecomwet voor die het voor de Canadese regering mogelijk zou maken om inzage te krijgen in de mobiele infrastructuur van RIM. Aangezien alle communicatie met BlackBerry's via RIM's Canadese servers gaat zou deze wet de Canadese regering in staat stellen om BlackBerry's af te luisteren en berichten te onderscheppen. De regering van India eiste in 2008 eveneens de cryptografische sleutel van BlackBerry-toestellen, zodat "verdachte data" zou kunnen worden onderschept. Tegen deze eis van de Indiase regering heeft RIM zich altijd verzet. Niettemin zouden Indiase overheidsdiensten er zelf zijn in geslaagd om de encryptie van Blackberry voor een deel te kraken.

Uit de voorbeelden wordt in elk geval duidelijk dat verschillende overheden ermee in de maag zitten dat BlackBerry's moeilijk zijn af te tappen en dat criminelen hier volop van profiteren. Criminelen maken handig gebruik van de beveiligings- en encryptiemogelijkheden van de BlackBerry. Omdat de toestellen goedkoper worden en op een steeds groter publiek zijn gericht, ontdekken ook steeds meer criminelen de voordelen van de smartphones uit Canada.

Eerder dit jaar verschenen er berichten dat de Nokia 1100 populair zou zijn bij criminelen omdat er met "het toestel zou kunnen worden ingebroken in het betalingsverkeer". Dat verhaal bleek echter een hoax te zijn. De populariteit van BlackBerry's lijkt echter geen hoax te zijn; niet voor niets steken verschillende regeringen immers zoveel werk in de regelgeving om RIM's smartphones te kunnen afluisteren. Enerzijds is het natuurlijk een compliment voor de beveiliging van de BlackBerry, anderzijds werpt het een donkere schaduw op de voorheen vooral zakelijke smartphones. RIM zal in de toekomst daarom een weg moeten vinden tussen een goede beveiliging en goed contact met overheidsorganisaties om crimineel misbruik zoveel mogelijk te voorkomen en toch de gebruikers de beste beveiliging te bieden.

Via: Portablegear.nl

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.

▼ Volgende artikel
Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4
Huis

Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4

De collab waarvan je niet wist dat je ’m nodig had, maar die er nu toch echt is! Nick Nijland en Tom van Stam van IGN Benelux schuiven aan om Simon eindelijk eens op z’n plek te zetten. Samen met Martin gaat hij de strijd aan in een ultieme PUP vs. IGN-quiz, waarin de gamekennis flink op de proef wordt gesteld! Natuurlijk ontbreken de bekende PUP-zijsporen niet, maar zijn er ook genoeg games om over te lullen: Marathon, Resident Evil 2, Reanimal en Mario Tennis Fever komen allemaal voorbij! Dus wil je weten of Simon z’n zinloze haat een béétje terecht is? Check de aflevering snel, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:40 IGN op bezoek
06:45 Zijspoor één: Helmond represent
10:05 Terug naar IGN
13:20 Hoe werkt IGN precies?
25:00 Zijspoor twee: Yvonne Coldeweijer
26:25 Gamequiz
44:25 Simon z’n Tom-haat-origin
49:40 Marathon
56:05 Tom speelt Chrono Trigger
58:15 Resident Evil 2
01:01:45 Nick speelt Overwatch
01:04:30 Fallout
01:08:20 Simon speelt Mario Tennis Fever
01:15:00 Death Howl
01:17:55 Martin speelt Reanimal
01:24:45 Apex Legends
01:28:15 PlayStation State of Play-voorspel
01:29:25 Simons magazine-dilemma
01:38:40 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!