Half maart zou SP1 voor Vista Ultimate uit moeten komen. Gebeurt ook, maar niet voor iedereen. Er is namelijk nog een probleempje met 31 van de zogenaamde 'language packs'.

Vista Ultimate is namelijk de enige consumentenversie van Vista waarbij 36 talen zijn inbegrepen. En met die language packs zijn nu dus problemen.


In de praktijk betekent dit dat SP1 in eerste instantie beschikbaar komt in het Engels, Frans, Duits, Japans en Spaans. Op het officiële Windows Vista Team Blog schrijft Vista productmanager Nick White dat : "de tweede golf SP niet lang daarna zal volgen - en dan alle 36 talen die beschikbaar zijn voor Windows zal ondersteunen." Een preciezere datum - eind maart? Begin april? Eind april? - wordt helaas niet genoemd.


Andere versies van Vista hebben niet met dit euvel te kampen, simpelweg omdat daar geen 36 language packs voor bestaan.