Tech FEATURE

UPC start met politie-filter tegen kinderporno

UPC start met politie-filter tegen kinderporno

Kabelbedrijf UPC gaat alle internetverkeer van zijn klanten filteren. Alle bezoeken aan kinderpornosites worden geblokkeerd met behulp van een lijst die de provider van de KLPD betrekt. Het bedrijf hoopt dat andere providers volgen. KPN lijkt niet van zins de zelfopgelegde censuur over te nemen, omdat providers niet verantwoordelijk zijn voor de inhoud van de data die ze vervoeren.

Klanten van Chello die proberen een website te bezoeken waarvan bekend is dat er kinderporno op staat, krijgen het deksel op de neus. Ze krijgen een pagina te zien waarop staat dat de site niet-toegankelijk is gemaakt. UPC gebruikt hiervoor een lijst met 3.000 internetadressen die ze direct van de KLPD en het Landelijk Parket betrekt. Van die adressen staat vast dat er kinderporno op staat.

De provider begint mogelijk deze week al met het filterproces, aldus een UPC-woordvoerder. Er is geen ontkomen aan de zelfopgelegde censuur. Alle Chello-klanten krijgen ermee te maken. Het filter is niet uit te schakelen.

De woordvoerder: "Het idee komt uit Noorwegen, waar een UPC-dochter aan eenzelfde techniek werkte. Inmiddels is dat dochterbedrijf verkocht, maar we hebben het idee overgenomen. We hopen dat andere providers in Nederland hetzelfde filter gaan gebruiken. Anders heeft het systeem geen effect en hoeft een klant alleen maar naar een andere provider over te stappen. Ik heb overigens niet de illusie dat het systeem voor 100 procent waterdicht is."

De introductie van het nieuwe filter werd gisteren bekend tijdens het debat 'De prijs van een veilig internet' georganiseerd door Xs4all in De Balie te Amsterdam. Daar bleek al snel dat de dochterproviders van KPN vermoedelijk niet het politiefilter in hun netwerken zullen installeren. Een namens KPN sprekende aanwezige in de zaal vindt niet dat providers redactionele verantwoordelijk moet nemen over het verkeer dat over hun netwerken gaat.

Bron: Emerce