Hoewel de Europese Commissie met Europese regelgeving dreigde indien fabrikanten van mobiele telefoons niet dit jaar nog vrijwillig met een universele telefoonoplader zouden komen, ziet het er naar uit dat het toch 2011 wordt.
De minimale vertraging vindt de Europese Commissie acceptabel. De tien belangrijkste fabrikanten met een gezamenlijk Europees marktaandeel van 90 procent komen dus begin 2011 met een standaardoplader. O.a. Apple, Motorola en Nokia behoren tot deze 10 fabrikanten.
Buiten de ergernis die het oproept bij consumenten wanneer opladers niet compatible zijn, is het ook belastend voor het milieu omdat er steeds weer nieuwe adapters gekocht moeten worden.
VVD-Europarlementarier Toine Manders heeft daarom het initiatief genomen voor de universele telefoonoplader. Aan de Telegraaf liet hij weten dat sommige fabrikanten nu al een universele oplader bij telefoons leveren.

















