65% van de mensen die via internet een tweedehans auto wilde kopen of verkopen, is daar in 2007 in geslaagd. In 2006 was dat nog maar 50%. Dat meldt marktonderzoeker Heliview.

Het onderzoek - uitgevoerd in opdracht van Marktplaats. Nl - laat verder zien dat een auto gemiddeld 19 dagen te koop staat op een autosite voordat hij wordt verkocht. De gemiddelde verkoopprijs van een tweedehands auto ligt zo'n 15% lager dan de gemiddelde vraagprijs. De online koper bedingt dus een forse korting. De meest verhandelde automerken via autosites zijn Volkswagen, Ford, Renault, Opel en Peugeot.

Mensen die een auto willen kopen kiezen vooral voor een bepaalde autosite om het aantal aangeboden auto's. Gebruiksgemak en bekendheid van de site tellen ook mee. Verkopers kiezen voor een bepaalde autosite om het aantal particuliere bezoekers en de naamsbekendheid van de site (88%) . Ookm belangrijk voor hen is de mogelijkheid om een foto bij hun advertentie te plaatsen.


Voor bijna 60% van de mensen die via een autosite op zoek is naar een auto geldt Marktplaats.nl als startpunt voor de zoektocht. Daarnaast worden Autotrader (16%) en Autotrack (13%) ook regelmatig genoemd. Aan de aanbieders en verkopers van tweedehands auto's is gevraagd hoeveel serieuze reacties zij op hun advertentie hebben ontvangen. Per advertentie is dit via Autotrack 1.8, via Autotrader 2.6, via Marktplaats.nl 6.3 en via Speurders ontvangt men 5.1 serieuze reacties.