Vandaag is bekendgemaakt dat Sony in het afgelopen boekjaar een verlies van 4,9 miljard euro heeft geleden. Dit betekent het vierde opeenvolgende jaar met een verlies voor Sony.
Sony is door ondermaatse prestaties van het afgelopen jaar genoodzaakt 10.000 banen te schrappen. Dit komt neer op ongeveer 6% van het totale personeelsbestand. Wereldwijd heeft Sony zo’n 160.000 mensen in dienst. Wie zijn baan houdt of verliest is afhankelijk van Sony baas Kazuo Hirai. Hij zal binnenkort toelichting geven op de verliezen en zijn visie voor de toekomst geven. De definitieve cijfers worden over een maand door Sony gepubliceerd.
De dramatische cijfers zijn onder andere te wijten aan de slechte verkopen en een hoge belastingaanslag. Onder meer door grote concurrentie op het gebied van televisies ziet Sony zich genoodzaakt een andere koers te varen. Verwacht wordt, dat Sony zich gaat richten op de pijlers: gaming, imaging en mobile. Sony verwacht door deze ingrijpende veranderingen komend boekjaar weer winst te maken.
[Via: PCM]

















