De Nokia N9 is wellicht de laatste smartphone van Nokia die over het MeeGo besturingssysteem zal beschikken.  Nokia is van plan om dit jaar volledig op Windows Phone 7 over te stappen. De liefhebbers kunnen met de N9 dan nog een modern MeeGo-toestel in huis halen. Er worden naar verluidt 92000 exemplaren op de markt gezet dus wie er een wil moet er snel bij zijn. Het toestel biet naast de standaard smartphone-functionaliteiten ook gratis complete 3D-navigate met Nokia (Ovi)Maps. Het toestel is tevens voorzien vanNFC (Near Field Communication), heeft een groot aanraakscherm zonder knoppen en is eenvoudig te bedienen met Swipe-bewegingen.

Het toestel wordt in drie kleuren uitgebracht: cyaan, magenta en zwart en is beschikbaar met 16 of 64GB voor respectievelijk 480 en 560 euro.

Zie ook de introductievideo http://swipe.nokia.com/

MeeGo ter ziele

Net nu de eerste MeeGo smartphone is uitgekomen in de vorm van de N9, laat Intel weten de stekker te trekken uit het MeeGo-project en dit onder te brengen bij de Linux Foundation en de Limo Foundation. MeeGo gaat op in het besturingsysteem Tizen. Tizen is een opensource softwareplatform dat is bedoeld voor meerdere categorieën apparaten. Tizen wordt gebaseerd op zowel LiMo (Linux Mobile) en MeeGo. Bestaande MeeGo partners bundelen nu hun krachten met Intel en Samsung om Tizen tot een universeel Linux-platform voor kleine en mobiele apparaten te maken.

[UPDATE 28-09-2011 11:110: Alinea MeeGo toegevoegd]