Intel komt met 16 nieuwe processors voor servers en high-end pc's. De processors worden gemaakt volgens een compleet nieuwe transistorformule, waardoor ze minder elektriciteit lekken. Niet alleen zijn de nieuwe processors krachtiger en energiezuiniger, ze rekenen ook af met schadelijke materialen als lood en - vanaf 2008 - halogeen.

Bij het vervaardigen van de honderden miljoenen transistors in de nieuwe processors wordt - voor het eerst - gebruikgemaakt van de 'high-k metal gate' (Hi-k) formule. Volgens Gordon Moore, medeoprichter van Intel, is de nieuwe formule één van de grootste sprongen voorwaarts in 40 jaar transistortechnologie. De Intel Core 2 Extreme- en Xeon-processors zijn bovendien de eerste processors die worden gefabriceerd volgens het 45nm productieprocedé, dat de prestaties nog verder opdrijft en het energieverbruik terugbrengt.

Al met al zorgt dit er allemaal voor dat Intel producten kan ontwerpen die 25% kleiner zijn dan vorige generaties. Vanaf volgend jaar zal Intel ook nieuwe ultramobiele producten en 'system on chip'-producten voor consumentenelektronica introduceren.