ID.nl logo
Negen op de tien Nederlanders gebruiken Google
© Reshift Digital
Huis

Negen op de tien Nederlanders gebruiken Google

Uit cijfers van Checkit en RM Interactive blijkt dat op het gebied van zoekmachines in Nederland Google praktisch onverslaanbaar is.Hieronder staan gegevens over de bekendheid en het gebruik van de vijf bekendste zoekmachines van Nederland. Tussen haakjes staat de stijging of daling in procentpunten ten opzichte van de Nationale Search Engine Monitor die in januari 2005 werd uitgevoerd.

Uit cijfers van Checkit en RM Interactive blijkt dat op het gebied van zoekmachines in Nederland Google praktisch onverslaanbaar is.Hieronder staan gegevens over de bekendheid en het gebruik van de vijf bekendste zoekmachines van Nederland. Tussen haakjes staat de stijging of daling in procentpunten ten opzichte van de Nationale Search Engine Monitor die in januari 2005 werd uitgevoerd.

Geholpen bekendheid
Google 98% (-1)
Ilse 89% (-3)
MSN Search 71% (+6)
Yahoo 72% (0)
Lycos 67% (-3)

Wel eens gebruikt
Google 95% (+4)
Ilse 22% (-10)
MSN Search 13% (0)
Yahoo 5% (-6)
Lycos 4% (0)

Meest gebruikt

Google 91% (+7)
Ilse 5% (-4)
MSN Search 2% (0)
Yahoo 0% (-1)
Lycos 0% (0)

Uit het onderzoek blijkt dat Google nog steeds de onbetwiste leider is in zoekmachineland. Nagenoeg alle Nederlandse internetgebruikers kennen Google, 95% gebruikt deze zoekmachine wel eens en maar liefst 91% geeft aan Google het meest te gebruiken. De marktaandelen van de overige zoekmachines zijn haast verwaarloosbaar in vergelijking met marktleider Google.

Zowel de bekendheid als de populariteit van ilse daalden het afgelopen jaar naar een dieptepunt. Met name het aantal mensen dat ilse wel eens gebruikt daalde met 10 procentpunt aanzienlijk. Daarnaast namen ook de geholpen bekendheid (-3) en het aantal mensen dat ilse het meest gebruikt (-4) af.

De geholpen bekendheid van MSN Search stijgt aanzienlijk met 7 procentpunten, terwijl de bekendheid van de overige vier zoekmachines gelijk blijft of zelfs daalt. De toegenomen bekendheid van MSN Search resulteert vooralsnog niet in een toename van het aantal mensen dat MSN Search als favoriete zoekmachine bestempelt.

▼ Volgende artikel
CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech
Huis

CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech

Al heel de week zie je hier berichten voorbijkomen van de CES (Consumer Electronics Show) in Las Vegas: 's werelds grootste technologiebeurs. Voor ons is Martin Verschoor van het populaire TikTok-kanaal Power Unlimited Tech daar aanwezig. Drie bijzondere dingen die hij gespot heeft.

Anti-snurkkussen

View post on TikTok

Toveren met transparante micro-led

View post on TikTok

Slimme spiegel die je helpt om knapper te worden

View post on TikTok
▼ Volgende artikel
CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie
© Acer
Huis

CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie

Tijdens CES 2026 heeft Acer drie nieuwe gamingmonitoren aangekondigd. Blikvanger is de Predator XB273U F6, die een verversingssnelheid tot 1000 Hz haalt in een verlaagde resolutie. Daarnaast introduceert Acer de Predator X34 F3 met QD-OLED-scherm en 360 Hz, en de Nitro XV270X P, een 5K-monitor die snelheid en scherpte combineert.

De Predator XB273U F6 is een 27-inch QHD-monitor (2560 × 1440) met AMD FreeSync Premium en een verversingssnelheid van 500 Hz. Wie kiest voor een lagere resolutie van 1280 × 720 kan de snelheid opvoeren tot 1000 Hz. Dat maakt het scherm vooral interessant voor e-sporters, waar elke milliseconde telt. Het IPS-paneel dekt 95 procent van het DCI-P3-kleurengamma en biedt brede kijkhoeken. Met een contrast van 2000:1 en een helderheid van 350 nits blijft het beeld scherp en gelijkmatig. De monitor heeft twee HDMI 2.1-poorten, DisplayPort 1.4, ingebouwde luidsprekers en een in hoogte verstelbare standaard. Via de Acer Smart Dial op de afstandsbediening zijn helderheid en volume snel aan te passen.

De Predator X34 F3 richt zich op gamers die snelheid willen combineren met beeldkwaliteit. Het gebogen 34-inch QD-OLED-scherm levert een resolutie van 3440 × 1440 pixels en een verversingssnelheid tot 360 Hz. Dankzij de minimale responstijd van 0,03 ms en ondersteuning voor AMD FreeSync Premium Pro blijven beelden vloeiend, ook bij snelle bewegingen. De dekking van 99 procent DCI-P3 en een contrastverhouding van 1 miljard op 1 zorgen voor levendige kleuren en diepe zwarttinten. Het scherm is verstelbaar in hoogte en hoek en beschikt over twee 5 watt-speakers.

©Acer

De Nitro XV270X P is bedoeld voor gamers die detail belangrijk vinden. Het 27-inch IPS-scherm biedt een 5K-resolutie (5120 × 2880) bij 165 Hz, of 330 Hz bij 2560 × 1440. De monitor ondersteunt AMD FreeSync Premium, heeft een responstijd van 0,5 ms (GTG) en een contrastverhouding van 1.000.000.000:1. De helderheid piekt op 400 nits (HDR400), met een 95 procent dekking van DCI-P3. Ook hier is het scherm volledig verstelbaar en voorzien van HDMI 2.1-, DisplayPort- en audio-aansluitingen.

©Acer

Beschikbaarheid

De Predator XB273U F6, Predator X34 F3 en Nitro XV270X P verschijnen in het tweede kwartaal van 2026 in de Benelux.