In maart maakte Microsoft bekend dat het bedrijf zijn eigen standaard - HD Photo Format - tot open standaard wilde maken. Het lijkt erop dat dit daadwerkelijk gaat gebeuren, nu de Joint Photographic Experts Group (verantwoordelijk voor .jpeg) hiermee heeft ingestemd. Wel gaat de naam veranderen: HD Photo gaat jpeg XR worden.

HD Photo (oorspronkelijk Windows Media Photo, .wmp) biedt een betere beeldkwaliteit en een grotere compressie dan .jpeg. Een HD Photo-afbeelding heeft de helft van de geheugenruimte nodig die dezelfde foto nodig heeft als het een .jpeg is. Dat betekent dus: twee keer zoveel foto's op een geheugenkaartje.

Jpeg XR moet de nieuwe naam van dit formaat gaan worden, waarbij XR staat voor Extended Range - en dat duidt weer op het feit dat foto's in dit nieuwe formaat een rijker kleurenpalet en verfijndere kleurgradaties toont.

Het zal nog wel een poosje duren voordat jpeg XR gemeengoed is. Alleen al het proces om er een officiële standaard van te maken zal zeker een jaar in beslag nemen.