Koreaans kamp voor internetverslaafden


Door de groei van breedbandinternet en steeds complexere games, stijgt het aantal internetverslaafden in Korea gestaag. De nieuwe kliniek uit Seoul die zich specifiek op deze vorm van verslaving richt, probeert de kinderen die de symptomen van een verslaving tonen te helpen voordat ze echt verslaafd raken. Omdat de ouders van de kinderen niet zijn opgegroeid met computer en videogames, vinden zij het moeilijk om met het probleem van gameverslaving om te gaan.

Vooral online gaming reden van verslaving
In Korea gaat het nogal eens fout met gameverslaving met soms vreselijke afloop zoals een jongen die 5 dagen achter elkaar gamede en daarna overleed. In Korea zijn er ook groepen gamers die gamen als beroep hebben gekozen en als professionele gamers aan toernooien deelnemen die zelfs op tv worden uitgezonden. De regering probeert met een nieuwe wet die later dit jaar ingaat het gamen in te dammen door een avondklok in te stellen. Gamers jonger dan 16 jaar mogen tussen 0:00-06:00 niet gamen. Deze avondklok wordt ook wel de ‘Cinderella ban’ genoemd naar Assepoester die ook om 0:00 weg moest. De wet geldt alleen voor Koreaanse games waardoor critici verwachten dat gamers gewoon overstappen op buitenlandse games tijdens deze uren.

Behandeling
De kliniek doet ook testen zoals het meten van hersenactiviteit. Naar blijkt, zijn de hersenmetingen van internetverslaafden te vergelijken met mensen die aan andere dingen verslaafd zijn. De patiënten worden waar nodig ook behandeld met antidepressiva en therapie. Volgens een medewerker van de kliniek zijn er grofweg twee soorten internetverslaafden te onderscheiden. De verlegen gamer die van de anonimiteit houdt tijdens het spelen van spellen en het type dat juist kickt op geweld en macht in online games. Zie de website van de BBC voor een videoverslag. 

[Via: BBC News]