FTD, de grootste Nederlandse usenet indexeringsite, moet de film "Komt Een Vrouw Bij De Dokter" van zijn dienst weren. Dat heeft de rechter afgelopen week bepaald naar aanleiding van een door Eyeworks, de producent van de film, aangespannen kort geding. Komende woensdag dient een kort geding waarin FTD vordert dat het bevel van de rechter ongedaan gemaakt wordt. Ook heeft FTD inmiddels Stichting Brein gedagvaard vanwege haar uitlatingen dat FTD illegaal zou zijn.
Direct na het uitbrengen van de film Komt Een Vrouw Bij De Dokter op dvd verscheen deze op Usenet en FTD. De film is ook, aldus Brein, legaal te downloaden en als legale stream via kabel beschikbaar. FTD zegt zelf niets aan te bieden maar uitsluitend een prikbord te zijn met berichten van mensen die iets hebben gezien op Usenet. Over deze berichten, ook wel spots genaamd, heeft de rechter in de Eyeworks-zaak geoordeeld dat ze gelijkstaan aan "openbaarmaking" van de film.
FTD heeft mei vorig jaar een bodemprocedure aangespannen tegen stichting BREIN om voor eens en altijd duidelijk te krijgen dat voor eigen gebruik downloaden van Usenet legaal is, tussenpersonen als FTD niet zelf entertainmentbestanden openbaar maken en dat het praten over downloadbare films en muziek niet tegen de wet kan zijn.
FTD is inmiddels wel begonnen de spots van de film te verwijderen, vooral door de dreiging van een dwangsom van 10.000 euro per dag.
















