ID.nl logo
iPads smokkelen via kabelbaan
© Reshift Digital
Huis

iPads smokkelen via kabelbaan

Chinese smokkelaars hebben een 300 meter lange kabelbaan tussen Hong Kong en het vasteland van China gelegd voor het importeren van iPads en iPhones zonder de hoge invoerbelastingen te hoeven betalen.

Dat Chinezen geen genoeg van Apple kunnen krijgen, blijkt wel uit diverse berichten die we hebben geschreven van Chinezen die een nier willen verkopen voor een iPad, een eigen iPad met XP bouwen of zelfs complete Apple stores nabouwen.

De smokkelaars gebruikten een kruisboog om de lijn van 300 meter van Shenzhen naar een klein huisje in Hong Kong te schieten.  De zakken met iPads en iPhones die over de rivier vlogen, bleven echter niet onopgemerkt. De politie wist de goederen te onderscheppen en maakte zo 46000 dollar aan Apple apparatuur buit. Hoeveel de smokkelaars voor die tijd al over de rivier hebben weten te loodsen is onbekend.

Hoewel de video in het Chinees is, spreken de beelden voor zich:

[Via: TechCrunch]

▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel

▼ Volgende artikel
Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen
© ER | ID.nl
Huis

Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen

Het wordt mogelijk voor nieuwe leden van WhatsApp-groepsgesprekken om oudere berichten terug te lezen via een nieuwe feature.

WhatsApp heeft een nieuwe functie voor de populaire chatapp genaamd Group Message History geïntroduceerd. Die functie viel voor sommigen al enige tijd te testen via de bètaversie, maar wordt sinds gisteren wereldwijd uitgerold.

Het houdt kortgezegd in dat beheerders van groepsgesprekken op WhatsApp kunnen instellen dat nieuwe leden van een specifieke groepsapp ook berichten van voordat ze aan het gesprek werden toegevoegd kunnen lezen. Beheerders kunnen er voor kiezen om minimaal 25 en maximaal honderd berichten van voor de toevoeging van een nieuw lid beschikbaar te stellen.

Wanneer je voorheen aan een groepsgesprek op WhatsApp werd toegevoegd, kon je geen enkel bericht uit de groepsapp van voor je toevoeging teruglezen. Dat had zowel voor- als nadelen. Het voordeel was dat eventuele gevoelige informatie of geroddel over de toegevoegde persoon van voor zijn of haar toevoeging niet leesbaar voor hen was. Het nadeel was dat sommige informatie opnieuw herhaald moest worden voor nieuwe groepsleden.

Dankzij Group Message History kunnen nieuwe leden dus wel maximaal honderd oude berichten teruglezen. Het is aan de beheerders van de groep om dit in te stellen, rekening houdend met de mogelijkheid dat de persoon in kwestie appjes te zien krijgt die eigenlijk niet voor zijn of haar ogen bestemd waren. Overige leden krijgen overigens ook een melding waaruit blijkt dat de berichtengeschiedenis wordt gedeeld.