De tablet wordt in het tweede kwartaal van 2012 verwacht, dat is dus op z’n vroegst al in mei, maar het zou ook tijdens het Google I/O evenement eind juni kunnen worden geïntroduceerd.
Volgens bronnen van website Fudzilla zal de Google tablet beschikken over een nVidia Tegra 3 quad-core processor, 7-inch scherm, draaien op Android 4 Ice Cream Sandwich en gemaakt worden door Asus. Het wordt in tegenstelling tot andere geruchten, niet goedkoper dan $199.
Geen concurrentie voor iPad
De Google tablet gaat niet direct de concurrentie aan met de iPad (de nieuwe zit momenteel al op 3 miljoen verkochte exemplaren) maar met de Kindle van Amazon. Van de Kindle zijn er inmiddels, in minder dan een kwartaal, ook al 4 miljoen exemplaren verkocht. De Google Nexus tablet zal in een aantal Europese steden als in de VS tegelijkertijd uitkomen, dit in tegenstelling tot de Kindle die alleen in de VS te koop is.

















