ID.nl logo
Gebruiksvriendelijke en flexibele laptop
© Reshift Digital
Huis

Gebruiksvriendelijke en flexibele laptop

We stellen tegenwoordig hele andere eisen aan onze computers dan vroeger. Ze moeten razendsnel zijn, we willen er direct mee aan de slag kunnen, ze moeten het lang uithouden én we willen niet teveel gewicht meezeulen. Een jaar of tien geleden was dat een onmogelijke opgave geweest. Tegenwoordig is er echter een laptop die al deze eigenschappen combineert: de Chromebook.

©CIDimport

Lees hier wat dit betekent.

Benieuwd welke Chromebook het beste bij jou past? Doe deChromebook Selectorop Kieskeurig.nl.

Chromebooks draaien niet op Windows, maar op Chrome OS, een lichtgewicht besturingssysteem dat precies is afgestemd op de hardware. Het gevolg hiervan is dat niet alle systeembronnen zoals geheugen en processorkracht worden opgeslokt door het besturingssysteem, waardoor die bronnen beschikbaar zijn voor de programma’s waarmee je werkt.

Gebruiksvriendelijk

Daarnaast scoren Chromebooks hoge ogen op het gebied van gebruiksvriendelijkheid. Je kunt letterlijk naar de winkel lopen, een Chromebook aanschaffen, hem uit de doos halen en beginnen met werken. Je hoeft het systeem niet eerst helemaal te configureren, allerlei irritante bloatware te verwijderen, een anti-virusprogramma te installeren, enzovoort. Je kunt direct aan de slag, en dankzij handige tools als Google Docs en Gmail hoef je niet eens eerst een Office-pakket te installeren om aan de slag te gaan. Daarnaast zul je tijdens het werken met je Chromebook nooit iets merken van updates. Die worden allemaal op de achtergrond uitgevoerd, zodat jij hier als gebruiker geen hinder van ondervindt.

Lichtgewicht en flexibel

We gaven al even aan dat de componenten van een Chromebook anders zijn dan die van een Windows-pc. Een belangrijk verschil is dat Chromebooks standaard opslaan in de cloud en daardoor een kleinere harde schijf nodig hebben. Door SSD te gebruiken in plaats van harde schijven, kunnen Chromebooks dunner en lichter zijn dan laptops die een harde schijf gebruiken. Daarnaast zien we ook steeds meer Chromebooks met een aanraakscherm. Dit, gecombineerd met het feit dat de displays van deze Chromebooks vaak helemaal omgeklapt kunnen worden (tegen de achterkant van het toetsenbord aan) zorgt ervoor dat de apparaten plotseling veranderen in superkrachtige tablets. Op die manier heb je het beste van twee werelden.

Batterij

Een laptop kan handig zijn, maar daarnaast wil je er natuurlijk ook lang mee aan de slag kunnen. Daar komt wederom het voordeel van de lichtere componenten om de hoek kijken. Omdat er door Chrome OS minder van de hardware wordt gevraagd, wordt er ook minder energie verbruikt. Als gevolg hiervan kunnen alle Chromebooks 8 uur of langer presteren zonder opgeladen te hoeven worden. Dat is lang genoeg voor een hele werkdag, of een vlucht van Amsterdam naar New York. Combineer dat met het feit dat steeds meer Chromebooks opgeladen kunnen worden met USB-C stekkers, en je hebt een superflexibele laptop die je voor een zeer vriendelijk prijskaartje van heel wat gebruiksgemak voorziet.

Benieuwd welke Chromebook het beste bij jou past? Doe deChromebook Selectorop Kieskeurig.nl.

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, achten we het zeker mogelijk. 

©Obsidian Entertainment

Daarentegen gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.

▼ Volgende artikel
Threads populairder dan X op mobiel
© gguy - stock.adobe.com
Huis

Threads populairder dan X op mobiel

Volgens een onderzoeksbureau heeft Threads inmiddels meer dagelijkse gebruikers op mobiel dan X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat meldt onderzoeksbureau Similarweb (via TechCrunch). Volgens hen maken 141,5 miljoen mensen dagelijks actief gebruik van Threads via de iOS- en Android-apps. Dit terwijl de apps van X op dezelfde platforms 125 miljoen dagelijkse gebruikers aantrekken.

Daarmee heeft Threads, dat door Facebook-maker Meta is gelanceerd als concurrent op X, dus diens inspiratiebron ingehaald. Daarbij moet wel gezegd worden dat X via browsers met 145,4 miljoen dagelijkse gebruikers nog altijd populairder is dan Threads met 8,5 miljoen dagelijkse gebruikers via de browser.

De groeiende populariteit van Threads heeft deels mogelijk te maken met de toevoeging van diverse nieuwe features door eigenaar Meta. Zo kan men inmiddels ook privéberichten via Threads sturen en kan men ook AI-samenvattingen laten maken. Daarbij kan men zijn of haar gehele vriendenlijst uit Instagram meenemen naar Threads.